Відмінності між версіями «Відсоток. Правильний вибір»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Відомості про автора)
(Повний План вивчення теми)
 
(не показані 46 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 4: Рядок 4:
  
 
=Назва проекту=
 
=Назва проекту=
Відсоток. Зроби правильний вибір
+
'''Відсоток. Зроби правильний вибір'''
 +
[[Файл:Гет3.jpeg|200px|thumb|left|Вчіть математику!!!]]
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
математика, інформатика
+
'''математика, інформатика
 +
'''
  
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
Математика,  Відсоткові розрахунки. Формула складних відсотків
+
'''Відсоткові розрахунки. Формула складних відсотків'''
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
Рядок 16: Рядок 18:
  
 
=Стислий опис=
 
=Стислий опис=
У шкільному курсі математики у 9 класі, темі відсотки відводиться несправедливо мало навчального часу, а отже, рівень знань, необхідний для придбання умінь, навичок для вільного володіння ними на уроках математики, хімії, фізики та просто в побуті, виявляється недостатнім.
+
У шкільному курсі математики 9 класу, темі "Відсотки" відводиться мало навчального часу, а отже, рівень знань, необхідний для придбання умінь, навичок для вільного володіння ними на уроках математики, хімії, фізики та просто в побуті, виявляється недостатнім.
Даний проект допоможе учням застосовувати отримані при вивченні теми знання на практиці мотивує самостійну діяльність учнів, ініціювати їх творчу діяльність, дозволяє проявити себе.
+
Даний проект допоможе учням застосовувати отримані при вивченні теми знання на практиці, мотивує самостійну діяльність учнів, розвиває їх творчу діяльність, дозволяє проявити себе.
  
 
= Повний План вивчення теми =
 
= Повний План вивчення теми =
 +
*[https://docs.google.com/file/d/0B77CoC4SJf73OHRIS2tPc1dxVzg/edit '''план вивчення теми''']
 +
[[Файл:Cnf.jpeg|200px|thumb|center|План проекту]]
 +
*[https://docs.google.com/file/d/0B77CoC4SJf73c3pIc0htbE5lLUE/edit '''план впровадження проекту''']
 +
[[Файл:Sfb.jpeg|200px|thumb|center|План впровадження проекту]]
  
 
=Навчальні цілі (скопіювати з Плану)=
 
=Навчальні цілі (скопіювати з Плану)=
Формування навичок розв’язування задач на відсотки.   
+
*Формування навичок розв’язування задач на відсотки.   
Формування в учнів умінь аналізувати, розуміти широту  застосування процентних розрахунків у реальному житті
+
*Формування в учнів умінь аналізувати, розуміти широту  застосування процентних розрахунків у реальному житті
Сприяти інтелектуальному розвитку учнів, формуванню якостей мислення необхідних людині в сучасному суспільстві, для загальної соціальної орієнтації та вирішення практичних проблем.
+
*Сприяти інтелектуальному розвитку учнів, формуванню якостей мислення необхідних людині в сучасному суспільстві, для загальної соціальної орієнтації та вирішення практичних проблем.
 
Очікувані результати:
 
Очікувані результати:
Учні зможуть:
+
*Після завершення проекту учні зможуть:
- складати та розв’язувати задачі на проценти
+
#складати та розв’язувати задачі на відсотки;
- проводити самостійне дослідження
+
#проводити самостійне дослідження;
- оброблювати та узагальнювати отриману інформацію
+
#пояснювати необхідність знання відсотків в діяльності людей різних професій;
 +
#використовувати електронні таблиці для побудови діаграм;
 +
#створювати компьютерну презентацію;
 +
#оброблювати та узагальнювати отриману інформацію;
 +
#працювати в команді;
 +
#ефективно працювати.
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B77CoC4SJf73T0IyTDdZdmNfQkE/edit навички 21 століття]
  
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
Перед початком проекту вчитель ознайомлює батьків з методом проектів(інформаційні буклети),
+
Перед початком проекту  
• відправляє та збирає форми щодо надання прав/дозволів (щодо політики безпечного використання Інтернету з учнями, форми згоди батьків щодо Інтернет-проектів, обсягу та якості розміщеної учнями інформації в Інтернеті,
+
*Проект починається з просмотру вчительської [https://docs.google.com/file/d/0B77CoC4SJf73SlJPUzJ3SVFNeGs/edit презентації],[https://docs.google.com/file/d/0B77CoC4SJf73dUp6aHdMSkJ3aUU/edit анкетування]. Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання,уточнюється план роботи в рамках проекту, відбувається обговорення загальних [https://docs.google.com/file/d/0B77CoC4SJf73ZWtoUUFDOW5VLUE/edit критеріїв оцінювання учнівських робіт], їх коригування.
• перевіряє потрібні комп’ютерні програми у комп’ютерному класі,
+
*проводиться [http://wiki.kspu.kr.ua/index.php/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B0_%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D1%96%D0%BA%D0%B8_%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D0%B8_%D0%BF%D1%96%D0%B4_%D1%87%D0%B0%D1%81_%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8_%D0%B7_%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF інструктаж з техніки безпеки під час роботи за компьютером]
• готує лист планування роботи в групі.
+
*об’єднуються  в 3 групи,([https://docs.google.com/file/d/0B77CoC4SJf73OTc0LV9JSEoxdlk/edit вправи для обєднання учнів у пари]) кожна з яких буде досліджувати свою тему: 1 група («Фінансисти» ) - працює над темою знаходження вигідного вкладу в банк України; 2 група («Хіміки») - працює над темою рішення задач на суміші та сплави; 3 група («Успішні випускники») - працює над темою які завдання на відсотки зустрічаються на ДПА, олімпіадах, ЗНО.  
• Здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернет. Створює закладки у Інтернеті .
+
*отримують план реалізації проекту  
• Робота над проектом починається з  бесіди і презентації вчителя. На початку проектної діяльності необхідно провести анкетування початкових знань учнів . Учитель спостерігає і направляє учнів на постановку цілей проекту.
+
*Проводять відбір ідей, уточнення інформації (мозкова атака). В ході мозкової атаки ([https://docs.google.com/file/d/0B77CoC4SJf73bzVIemR6RHRVaWc/edit запитання для мозкового штурму]) заповнюються картки [https://docs.google.com/file/d/0B77CoC4SJf73SU54OXVYOHJRVW8/edit З-Х-Д], складається календар роботи групи, розподіляються ролі.
Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію.
+
Під час виконання проекту учні
• На постановку завдання відведено 1 урок. Визначаються теми для досліджень, учні класу об’єднуються  в 3 групи, кожна з яких буде досліджувати свою тему: 1 група («Фінансисти» ) - працює над темою знаходження вигідного вкладу в банк України; 2 група («Хіміки») - працює над темою рішення задач на суміші та сплави; 3 група («Успішні випускники») - працює над темою які завдання на відсотки зустрічаються на ДПА, олімпіадах, ЗНО. Учні отримують план реалізації проекту Учні Проводять відбір ідей, уточнення інформації (мозкова атака). В ході мозкової атаки заповнюються картки З-Х-Д, складається календар роботи групи, розподіляються ролі.
+
*учні включаються в обговорення по групам і виконання презентації
Під час виконання проекту  
+
*заповнюють [https://docs.google.com/file/d/0B77CoC4SJf73SHNvMWE0c21YZnc/edit журнал самооцінювання учнівських робіт]
• Вчитель:    організовує команди однокласників для роботи та взаємоперевірки,
+
*оцінюють  роботу в команді(бланк самооцінки),  
• фотографує учнів,  для створення в подальшому фото звіту, 
+
*консультуються з учителем, обговорюючи кожна група окремо [https://docs.google.com/file/d/0B77CoC4SJf73cFBqNy11VzB2bWc/edit критеріїв оцінювання роботи]та [https://docs.google.com/file/d/0B77CoC4SJf73alEwcWFLQ3NXX2s/edit критеріїв оцінювання електронної презентації],  
• за планом  контролює послідовність виконання проекту,
+
*готуються до захисту проекту.  
• заповнює свій журнал оцінювання учнівських робіт,
+
Під час захисту проекту  
• забезпечує групи ресурсами, необхідними для самооцінки.
+
*На завершення роботи над проектом йде підготовка до підсумкової конференції, на якій відбувається виступ учнів з підсумками своєї роботи (при виступі оцінюється вміння ставити і відповідати на питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід).
• Учні: заповнюють журнал самооцінювання учнівських робіт,
+
*Учні беруть участь в колективному самоаналізі та [https://docs.google.com/file/d/0B77CoC4SJf73Zloybl91Tk1Uc00/edit оцінці результатів]
оцінюють  роботу в команді(бланк самооцінки),  
+
*Надають звіт про виконану роботу (індивідуально або колективно).
консультуються з учителем, обговорюючи критеріїв оцінювання роботи та критеріїв оцінювання електронної презентації, готуються до захисту.  
+
*виступають з презентацією результатів, демонструючи свої роботи у формі презентації [https://docs.google.com/file/d/0B77CoC4SJf73ZXQ3MkNBeGl3Z1E/edit приклад учнівської презентації],[https://docs.google.com/file/d/0B77CoC4SJf73MkFCU21KQVQyZ1E/edit шаблон учнівської презентації],задачника.  
Під час захисту проекту учитель бере участь в обговоренні. Задає цілеспрямовані питання. Узагальнює отримані результати, підводить підсумки, визначає перспективи.  
+
*колективно обговорють висновки та оцінюють виступи груп відповідно до [http://www.example.com критеріїв оцінювання роботи груп].
Учні беруть участь в колективному самоаналізі.  
+
*Підводяться підсумки, здійснюється рефлексія роботи над проектом ([https://docs.google.com/file/d/0B77CoC4SJf73VlBDQzBIQV9GUHM/edit Методи поглибленої рефлексії])
Надають звіт про виконану роботу (індивідуально або колективно).  
+
=Публікація=
• Беруть участь в колективному аналізі та оцінці результатів.
+
[[Файл:Тар.jpeg|250px|thumb|left|Інформаційний буклет для батьків (І сторона)]] [[Файл:Nfh2.jpeg|300px|thumb|center|Буклет для батьків (ІІ сторона)]]
• Захист проекту проходить протягом 1 уроку. Кожна група виступає з презентацією результатів, демонструючи свої роботи у формі презентації, задачника. На завершення колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, що виконала найповніше і аргументоване дослідження. Підготувати фото звіт роботи над проектом
+
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
Рядок 68: Рядок 79:
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
 
+
28.05.2012-02.06.2012
 
==Місце провведення тренінгу==
 
==Місце провведення тренінгу==
 
+
Донецьк
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 +
Давидов Антон Васильвич

Поточна версія на 16:23, 18 червня 2012



Назва проекту

Відсоток. Зроби правильний вибір

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Вчіть математику!!!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

математика, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Відсоткові розрахунки. Формула складних відсотків

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис

У шкільному курсі математики 9 класу, темі "Відсотки" відводиться мало навчального часу, а отже, рівень знань, необхідний для придбання умінь, навичок для вільного володіння ними на уроках математики, хімії, фізики та просто в побуті, виявляється недостатнім. Даний проект допоможе учням застосовувати отримані при вивченні теми знання на практиці, мотивує самостійну діяльність учнів, розвиває їх творчу діяльність, дозволяє проявити себе.

Повний План вивчення теми

План проекту
План впровадження проекту

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

  • Формування навичок розв’язування задач на відсотки.
  • Формування в учнів умінь аналізувати, розуміти широту застосування процентних розрахунків у реальному житті
  • Сприяти інтелектуальному розвитку учнів, формуванню якостей мислення необхідних людині в сучасному суспільстві, для загальної соціальної орієнтації та вирішення практичних проблем.

Очікувані результати:

  • Після завершення проекту учні зможуть:
  1. складати та розв’язувати задачі на відсотки;
  2. проводити самостійне дослідження;
  3. пояснювати необхідність знання відсотків в діяльності людей різних професій;
  4. використовувати електронні таблиці для побудови діаграм;
  5. створювати компьютерну презентацію;
  6. оброблювати та узагальнювати отриману інформацію;
  7. працювати в команді;
  8. ефективно працювати.

навички 21 століття

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед початком проекту

Під час виконання проекту учні

Під час захисту проекту

  • На завершення роботи над проектом йде підготовка до підсумкової конференції, на якій відбувається виступ учнів з підсумками своєї роботи (при виступі оцінюється вміння ставити і відповідати на питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід).
  • Учні беруть участь в колективному самоаналізі та оцінці результатів
  • Надають звіт про виконану роботу (індивідуально або колективно).
  • виступають з презентацією результатів, демонструючи свої роботи у формі презентації приклад учнівської презентації,шаблон учнівської презентації,задачника.
  • колективно обговорють висновки та оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп.
  • Підводяться підсумки, здійснюється рефлексія роботи над проектом (Методи поглибленої рефлексії)

Публікація

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Інформаційний буклет для батьків (І сторона)
Буклет для батьків (ІІ сторона)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тарануха Віта Миколаївна

Фах, навчальний предмет

математика, інформатика

Навчальний заклад

Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18

Місто\село, район, область

Шахтарськ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.05.2012-02.06.2012

Місце провведення тренінгу

Донецьк

Тренери

Давидов Антон Васильвич