Блог проекту "Хімікус-Цікавікус"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва блогу та посилання на нього

Хімікус-Цікавікус http://lnzchem.blogspot.com/

Автор блогу

Юрченко Олена Миколаївна, вчитель хімії вищої категорії ліцею "Наукова зміна" м.Києва

Назва проекту, в рамках якого блог використовувався

Хімія - наука, що дивує. Цікаві перетворення всім відомих і невідомих речовин.

Перелік шкільних навчальних предметів

Хімія, біологія, основи безпеки життєдіяльності

Клас та вік учнів, які брали участь у проекті

7 клас, 12-13 років

Опис проекту

В чому полягає ідея проекту. Як вона виникла?

Учнів, які тільки розпочали вивчати хімію, цікавить все, що пов'язане з хімічними перетвореннями. На заняттях хімічного гуртка ми проводимо експерименти по вивченню речовин, що містяться в домашній аптечці. Також дітей зацікавила кристалохімія - ми вирощуємо різні кристали. Щоб все не звелось до банального спостереження за зовнішніми ефектами цікавих хімічних реакцій, я і створила цей блог, де можна обговорити всі наші експерименти, дізнатися про суть хімічних реакцій, а учні, які з різних причин не можуть відвідувати гурток, змогли б разом з нами здійснити захоплюючу подорож в світ речовин та їх перетворень. Головна мета проекту - формування у дітей навичок дослідницької роботи, розвиток інтелектуальних і творчих здібностей, формування розуміння навколишнього світу.

Яке дослідження проводили учні? Що і як вони робили?

Наш проект складається з двох частин: 1. Домашня аптечка 2. Вирощуємо кристали. Робота учнів включає три етапа: І. Попередня підготовка до кожного заняття гуртка ( ознайомлення з темою, використовуючи ресурси Internet , створення тематичних повідомлень). ІІ. Проведення дослідження на заняттях хімічного гуртка, обговорення результатів експерименту. ІІІ. Рефлексія (обговорення результатів, розміщення матеріалів в тематичному блозі).

Як учні використовували блог в дослідницькій роботі над проектом?

Демонстрація результатів проведених експериментів - фото-,відеоматеріалів , власних презентацій, обговорення результатів, планування діяльності.

Як вчитель використовував блог для зацікавлення учнів до навчання?

Створення тематичного блогу - чудова нагода зацікавити учнів своїм предметом! Учні бачать результати своєї роботи, їм хочеться дізнатися більше про предмет дослідження, а розміщення матеріалів в блозі підвищує їх відповідальність.

Які результати одержали учні в проекті?

Дізнались про властивості речовин з домашньої аптечки ( в яких ситуаціях використовується медичний препарат, які цікаві хімічні перетворення можна здійснити за допомогою цих речовин). Дізнались про речовини, які утворюють кристали, опрацювали методику вирощування кристалів. Виростили кристали мідного купоросу, алюмокалієвих галунів, хромату і дихромату калію, кухонної солі та цукру, хлориду міді, кристалів з готових наборів для юних хіміків. Ознайомились з типами хімічних реакцій, опанували техніку хімічного експерименту, навчились розв'язувати практично-спрямовані завдання. Підвищили мотивацію до навчання.