Відмінності між версіями «ІІІ група - вікі-стаття«Велике серце маленького життя "»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(/* На основі оповідання Олександра Жовни « Маленьке життя» довести, що Пилипок - справжній герой , який мав велике серце. Він здійснив ве...)
(Висновки)
Рядок 41: Рядок 41:
 
==
 
==
  
==Висновки==
+
==Пилип -  це справжній герой, тільки маленький. Він сильний, щирий і відкритий у почуттях, закоханий у життя, яке готовий змінити, готовий не упустити свій шанс на виявлення людяності, гуманізму, готовий жертвувати собою заради інших.
 +
Пилипок прожив  коротке, таке непросте життя і був звичайною «маленькою людиною». Але це не завадило йому мати велике серце  і здійснити справді великий вчинок – ціною власного життя порятувати іншу, зовсім чужу людину, і це підносить його до рівня справжнього героя. І не обов’язково чекати виняткових ситуацій, щоб виявити людяність і небайдужість, тому що ці якості слід виявляти навіть щодня, навіть у дрібницях. Бо найстрашніше у людських відносинах – це байдужість.
 +
==
  
 
==Корисні ресурси==
 
==Корисні ресурси==
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Версія за 11:49, 28 січня 2014



Велике серце маленького життя. О.Жовна « Маленьке життя»

учні 7 класу

Велике серце маленького життя

Чому життя вимірюється не роками?

Пилипок прожив коротке життя, проте недарма. Не важливо скільки років ти прожив, головне, що ти зробив у своєму житті.

На основі оповідання Олександра Жовни « Маленьке життя» довести, що Пилипок - справжній герой , який мав велике серце. Він здійснив великий вчинок ціною власного життя, врятувавши іншу, зовсім чужу людину.

=="…Я сидів у себе у кімнаті серед колекції ікон, а серед них була маленька іконка Святого Пантелеймона. Я довго дивився на неї й мені здалося, що вона намальована дитячою рукою. Потім з’явилася ця дитяча рука, хлопчик Пилипок і з’явилася ця чутлива історія…"Так згадує Олександр Юрійович Жовна. Цей твір про нелегку долю сироти.Події твору розгортаються півтора століття тому на загубленому серед лісів хуторі, де панував голод. Маленький хлопчина на ім’я Пилипок, залишившись сиротою, потрапляє до монастиря, де ченці навчають його іконопису. Якось до монастиря приїжджає француз з хворою донькою його ж віку. З цієї хвилини він живе тільки образом тихого смутку ніжно-голубих очей і жагою «неустанної помочі». Намалювавши образ мученика Пантелеймона- зцілителя, щоночі, мерзнучи просто неба, прикладає обличчя святого до морозяної шиби, благаючи: «Допоможи їй одужати. Ти сильний. Ти все можеш». Дівчинка одужує, але Пилипка Господь призиває до себе. Хтось скаже — це несправедливо. Хтось — не по-дитячому свідоме самозречення. Хтось — милосердя і любов.


В оповіданні « Маленьке життя» головного героя звуть Пилип. Ім’я Пилип (від дав.-гр. φιλέω «люблю» + ἵππος «кінь» = любитель коней).Апостол Пилип - один з 12 апостолів Ісуса Христа. Саме ім’я говорить про хлопчика. Він прийшов у цей світ любити та допомагати іншим. Слова Афанасія вразили і дійсно пробудили талант у хлопчика: «Божою волею, брате, знайшли ми тебе в лісі… Але щоб малювати справжні ікони, потрібна ще й справжня віра. Художник без віри ні на що не здатний, і в очах його святих ніхто не знайде того священного світла, до якого б хотілося молитися.». А віру він мав… Чому саме ікону святого Пантелеймона намалюв Пилип? Святий Пантелеймон (грец.Παντελεήμων — всеспівчутливий, 305) — ранньо-християнський великомученик, за фахом був лікарем, став відомий як великий цілитель. Святий Пантелеймон походив із поганської родини, що проживала в Нікомидії (сьогоднішнє м. Ізміт, Туреччина) у Малій Азії. За професією був лікарем. До Христової віри його навернув і охрестив св. Єрмолай. Пантелеймон відзначався великим милосердям до вбогих, яких лікував без грошей, часто чудесним способом. Оскаржений своїми колегами-лікарями перед імператоромДіоклетіаном у тому, що він проповідує Христову віру, Пантелеймон загинув мученицькою смертю 305 року. Свята голова Пантелеймона до сих пір зберігається в руському Пантелеймоновому монастирі на Афоні. Частиці мощей святого знаходяться в багатьох містах України та Росії. Що між образами спільного? Пантелеймон Пилип -лікар - любив усіх -цілитель - готовий на самопожертву -святий - вилікував дівчинку «чудесним» способом -лікував без грошей, - добрий, відвертий, відданий, приємний, щирий,щиросердний, дружелюбний, чистосердечний, чуйний, часто «чудесним» способом -загинув мученицькою смертю - помер, врятувавши дівчинку

Пилипок створює ікону святого великомученика Пантелеймона, бо «образ захоплював його, манив за собою у щось світле, казкове й красиве. Хлопчик не показав власноруч створену ікону братам-ченцям, боіншою була його мета – допомогти дівчинці. Пилипок не думав, що рятуючи дівчинку в мороз і сніг, сам може захворіти, сильнішим прагненням було допомогти.

Текст оповідання читаєш серцем, а не холодним розумом, високовольтна напруга якого зачіпає кожну фібру душі. Тонкий психологізм, драматичність і міжрядкова апеляція до вічних істин. Його оповідання «Маленьке життя» — тонко резонує з головною заповіддю любові «Люби ближнього свого, як самого себе». ==

==Пилип - це справжній герой, тільки маленький. Він сильний, щирий і відкритий у почуттях, закоханий у життя, яке готовий змінити, готовий не упустити свій шанс на виявлення людяності, гуманізму, готовий жертвувати собою заради інших. Пилипок прожив коротке, таке непросте життя і був звичайною «маленькою людиною». Але це не завадило йому мати велике серце і здійснити справді великий вчинок – ціною власного життя порятувати іншу, зовсім чужу людину, і це підносить його до рівня справжнього героя. І не обов’язково чекати виняткових ситуацій, щоб виявити людяність і небайдужість, тому що ці якості слід виявляти навіть щодня, навіть у дрібницях. Бо найстрашніше у людських відносинах – це байдужість. ==

Корисні ресурси