«Чарівний пензлик»

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:23, 24 травня 2016, створена Vichoreva k (обговореннявнесок) (Хід і результати дослідження)

Перейти до: Навігація, пошук
Файл:4-ри пори року.jpg
«Була весна весела, щедра, мила. Промінням грала, сипала квітки...» – Леся Українка

Назва проекту

Кольорові пори року

Автори проекту

Віхорева Катерина

Тема дослідження

Художній образ у живописі

Проблема дослідження

Сучасні діти, які мало цікавятся живописом та красою природи є емоційно бідними. Вони не мають єстетичного смаку та не вміють цінувати красу світу. Ця проблема дуже актуальна і важлива, тому що чуттливі та ємоційні діти - це гарне майбутне нашої держави!

Гіпотеза дослідження

Діти стануть більш чуттливими до навколишнього світу та обладатимуть естетичним смаком. Це гарно бути відтворюватися на їхніх художніх задумах.

Мета дослідження

Порівняти власні малюнки (пейзажі) з творами мистецтва видатних художників та проаналізувати недоліки та переваги використання графічних засобів з метою розвитку естетичного смаку.

Хід і результати дослідження

Вчитель повідомляє про старт проекту. На першому етапі відбуваєтся поділ на групи за порами року. 1 група - Зима, 2 група - Весна, 3 група - Літо, 4 група - Осінь. Завдання для кожної з груп: - Знайти гарне фото своєї пори року. - Знайти картину відомого художника-пейзажиста, на якій зображено пору року відповідної групи. - Знайти вірш українського автора про пори року. - Намалювати картину пори року відповідну групі. - Порівняти художні засоби, тона, кольори, композицію відомого художника з власною роботою. - Визначити які засоби жудожньої виразності використовували хужожники, а які учені. Що в них спільне та відмінне? - Проаналізувати яка з груп підібрала більш вдалі засоби художньої виразності. - Зробити висновки за результатами роботи кожної групи.

Вчитель допомогає розподілити обов'язки всередині кожної групи, в залежності від діференціації. Визначили що: Пейза́ж — жанр в образотворчому мистецтві, в якому об'єктом зображення є природа. Пейзажем називають також окремий твір цього жанру. Як самостійний різновид образотворчого мистецтва пейзаж виник у китайському мистецтві, китайському живопису. Для кращого зображення пейзажу допомагають цільові спостереження природи, розглядання репродукцій з картин художників - пейзажистів. Живописний малюнок, виконаний вчителем по мотивам якого не будь твору о природі, також допоможе дітям зрозуміти красоту та доступність того чи іншого засобу передачі певної кольорової гами. Для розвитку гостроти сприйняття насиченості кольору можна використовувати ігрові завдання типу: „Знайди відтінки кольору на картинці", „Склади смужки синього кольору так, щоб зліва була сама темна, а праворуч - найсвітліша" і т.д. Гуашеві фарби краще давати дітям для зображення таких пір року як зима, осінь, для літніх та весняних пейзажів можна використовувати акварель. Вчитель навчає дітей розводити фарби водою, отримуючи потрібні відтінки для малювання ніжної весняної зелені, легких пелюстків і т.д.

Висновки

Корисні ресурси