"Зрадником народжуються чи стають?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:21, 29 серпня 2012, створена Natalia Ivanivna (обговореннявнесок) (Опис оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

"Зрадником народжуються чи стають?"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, історія, етика, народознавство, музика, географія.

Навчальна тема

Про далекі минулі часи. Іван Франко. «Захар Беркут».

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Даний навчальний проект реалізується в рамках вивчення теми з української літератури «Про далекі минулі часи. Іван Франко. «Захар Беркут» (Короткі відомості про митця і його багатогранну творчість. Змалювання героїчної боротьби русичів проти монголо-татарських нападників. Патріотичний мотив, його зв'язок із розгортанням сюжету). Учасники проекту – учні 7 класу. Після прочитання повісті учні досліджують проблему зрадництва та зрадників з давніх часів до сьогодення. Для роботи у проекті учні розподіляються на групи («Історики», «Мандрівники», «Фольклористи», «Журналісти») з метою планування та розробки проектних продуктів, які стосуються обраного ними питання. Учні шукають відповіді на риторичні питання, намагаються дійти істини і знайти шляхи вирішення проблеми. Свої результати презентують в цільовій групі однолітків. Проект передбачає інтеграцію між кількома навчальними предметами: історією, народознавством, музикою, географією, літературою, етикою. Даний проект дозволяє розвивати творче мислення школярів, вміння здобувати знання з різних джерел, аналізувати факти, робити узагальнення, висловлювати власні судження, шукати стежку до істини. Діяльність учнів: пошукова робота в групах, створення колажу, презентації, малюнку пам’ятника літературному герою, написання есе. Продукти діяльності учнів: презентація Power Point, колаж, малюнок пам’ятника літературному герою,есе.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Зібрати та синтезувати дані щодо проблемного питання з різних джерел та представити результати засобами, які відповідають конкретній групі; дослідити та оцінити ставлення людства до проблеми на різних етапах розвитку суспільства; проаналізувати причинно-наслідкові зв’язки між вчинками та моральними якостями людини у суспільстві у вигляді презентації, колажу, есе; навчитися вести дискусію, виховувати культуру полеміки.

Опис оцінювання

На початку роботи оцінюються наявні знання та вміння в учнів за допомогою фронтального опитування. Після перегляду презентації вчителя діти заповнюють З-Х-Д схеми, які допоможуть визначити навчальні потреби. . Об’єднаним у групи учням пропонується використання методу Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося, який дає змогу висунути перші ідеї щодо реалізації проекту.

Протягом всього терміну виконання проекту використовуються З-Х-Д схеми, які дають можливість актуалізувати вже набуті знання, визначити навчальні потреби, а наприкінці проекту і особисті досягнення учня. За допомогою методу «План проекту» учень оцінює власний проект, завдяки методу «Спостереження груп» учні роблять самооцінку власної та спільної роботи. Організуються зустрічі-консультації, метою яких є забезпеченя зворотнього зв’язку, отримання пропозицій, допомога у плануванні наступних кроків. Поради для мотивації роботи над проектом. Допомога учням у плануванні проекту. Контрольний список для блогу. Після виконання проекту, група має його презентувати. Оцінюється продукт проекту, групова робота, відбувається само та взаємооцінка. Форма оцінювання блогу. Форма оцінювання буклету Форма оцінювання командної роботи.

Діяльність учнів і вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери