"Загадки та уроки Гоголя"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:31, 15 серпня 2012, створена Лис (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Загадки та уроки Гоголя"

Основний предмет та інші навчальні предмети

Основний предмет - література, інші навчальні предмети - історія, музика, образотворче мистецтво

Навчальна тема (як записано в програмі)

Творчість Н.В.Гоголя.

Вік учнів, клас

7 клас, 12 - 13 років.

Стислий опис проекту

У проекті приймають участь учні 7 класу. Робота над проектом пов’язана з вивченням теми «Творчість М.В.Гоголя. Повість «Тарас Бульба». На початку вивчення теми вчитель пояснює учням метод проектів, проводить опитування знань учнів на вході. Учні заповнюють таблицю «ЗХД», а вчитель знайомить їх з стартовою презентацією,і учням стає зрозумілим, над чим вони будуть працювати. Під час роботи над проектом учні збирають, вивчають необхідну інформацію, аналізують, проводять паралелі та необхідні міні – дослідження.

Повний План вивчення теми

план вивчення теми

план впровадження

Навчальні цілі

Вчити самостійно набувати знання, віддавати перевагу питанням, які цікаві більш за все, оцінювати матеріал, використовуючи його в конкретних умовах та нових ситуаціях. Направляти увагу учнів до більш глибокого вивчення предмету;розвинути цікавість до самостійного здобування знань, вміти оцінювати значення того чи іншого матеріала; формувати систему цінностей, готовність переглянути свої судження і змінити образ дій під впливом вагоміших аргументів. Проект допоможе сформувати систему цінностей, використовуючи знання із різних галузей, щоб скласти план рішення той чи іншої проблеми, целеспрямованно вивчити різні точки зору для того, щоб винести особисте судження; бути наполегливим, застосувати свої ідеали;приймати на себе відповідальність за свою поведінку, розуміти свої можливості та обмеження. Проект допоможе розширити, поглибити знання по темі, а також перевірити їх та застосувати на практиці. Ця робота допоможе знати та цінити творчість М.Гоголя. Це буде досягнено завдяки тому, що учні шліфують свої вміння працювати з навчальною, додатковою та спеціальною літературою,вміння порівнювати, аналізувати, знаходити зв’язки між видами мистецтва , аналізувати питання та відповіді, нормувати свою учбову діяльність.

Опис оцінювання

Впродовж всієї навчальної теми проводиться оценивание, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання, впроваджуючи тестування, анкетування. На початку проекту учні знайомляться з презентацією вчителя про проектну діяльність і дізнаються, над якими питаннями їм потрібно буде працювати, відповідають на питання тесту, анкети та заповнюють таблицю «З-Х-М-У» для з’ясування рівня знань з творчості М.Гоголя та історичних фактів з розвитку Запорізької Січі. Впродовж роботи над проектом щотижня проводиться оценивание, групи обговорюють здобуту інформацію, роблять нотатки, вчитель, якщо це потрібно, проводе консультації, заповнюються таблиці. По закінченню проекту учні складають тест на знання учебного материала(творчість Гоголя) і презентуют свой проект. Оцінювання цих видів роботи проводиться завдяки формам оценивания, після чого вчитель підводе підсумок виконаної роботи, і всі учасники проекту отримують остаточні оцінки та пишуть твір або есе.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Використовуючи отримані на попередніх уроках знання та навички з теми «Творчість Миколи Гоголя. Уроки та загадки Гоголя» учням в ході роботи над проектом пропонується відповісти на запитання : Чому вчить Гоголь? Які загадки ховаються в його повісті «Тарас Бульба»? Для того, щоб з’ясувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити анкету та виконати вхідний контроль (тест), заповнити таблиці «З-Х-Д». Вчитель демонструє презентацію для того, щоб учні чітко розуміли, яку роботу від них вимагають, були мотивовані на виконання проекту. Учні об’єднуються у 4 групи. Кожна група розробляє і затверджує план виконання проекту, вчитель оцінює їх на кожному етапі роботи. Група «Історики»- досліджує, коли і як виникло поняття «Запорізька Січ» та «козак» . Вивчають традиції Запорізької Січі. З’ясовують, яку роль грає Запорізька Січ у створенні образів головних героїв. Група «Діячі мистецтва» исследует, як зображує козаків Рєпін; сравнивает художній твір, портретні описи, одежду героїв, їх вчинки, мову з зображенням на картині, з тим, як зображує художник портрети, одежду,посаду, роблять висновки: є щось спільне? Як взаємодіють літературне та художне твори? Група «Музичні діячі» порівнюють, прослухавши уривки з опери М.Лисенка «Тарас Бульба», свої враження з враженнями після прочитаного, порівнюють фінали.Группа «Філологи» працює над питаннями: Що відрізняє творчість Гоголя від творчості інших письменників, в чому гоголівська манера? В чому загадки та уроки Гоголя?(на прикладі «Тараса Бульби»). Перед проведенням досліджень учні ознайомлюються з Законом про авторське право. Батьки знайомляться з проектом, отримавши буклет. Учитель проводить оцінювання на основі спостережень за формою оценивания досліджень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться консультації. Учні використовують контрольний список для оцінювання продукту проекту, який допомагає їм здійснювати самооцінку роботи. Вчитель використовує форму оцінювання для перевірки їх кінцевої роботи. Семикласники використовують Інтернет, працюючи з різними програмами, для створення продуктів проекту, оформления публікацій, брошур, плакатів, електронних презентацій(кінцевий продукт) та пишут сочинение або есе, які вони тоже зможуть продемонструвати на уроці, присвяченому творчому звіту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Якушкіна Оксана

Фах, навчальний предмет

учитель русского язика и литератури

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Донецкая гимназия №92

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

август

Місце проведення тренінгу

Донецк

Тренери

Половцева Лариса Валентиновна