"Вірне служіння Батьківщині"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:02, 10 вересня 2012, створена Rtv2510 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Вірне служіння Батьківщині

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література, історія України, информатика

Навчальна тема

Тема «Україна та її історія в літературі. М.Гоголь «Тарас Бульба»

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Даний проект реалізується в рамках вивчення теми: «Україна та її історія в літературі. М.Гоголь «Тарас Бульба», 7 клас. Проект «Вірне служіння Батьківщині сьогодні» розрахован на виховання громадянської якості і почуття патріотизму; сприйняття вдумливого прочитанню літературних творів; показати цінність літературного твору як історичного джерела; розвивати логічне та образне мислення, уміння аналізувати, творчі здібності учнів. Учням пропонується поміркувати про вічні цінності, про панування пріоритетів в сучасному світі і співвідношенні їх з безсмертним твором Гоголя.

Повний План вивчення теми

[План вивчення теми] [1] [План впровадження проекту] [2]

Навчальні цілі

Учень: розповідає про зв’язки Гоголя з Україною та її культурою; переказує близько до тексту ключові епізоди повісті “Тарас Бульба”; сприймає великий за обсягом текст цілісно; визначає ідейний зміст твору: зображення любові до Батьківщини, героїзму та подвигу, мужності й ратної звитяги українського народу в боротьбі за рідну землю; розповідає про бойове товариство, побут і звичаї запорожців на основі тексту повісті; характеризує образ Тараса Бульби, звертаючи увагу на втілення в ньому кращих рис запорозького козака і визначення цією домiнантою інших його якостей: ставлення до дружини, синів, побуту; порівнює образи Остапа (“добрий козак”) і Андрія (неоднозначність: з одного боку, нестійкість моральних позицій, зрада, а з другого — любов до матері, ставлення до коханої, усвідомлення злочину і прийняття смерті як справедливої кари); пояснює роль пейзажів у творі; висловлює особисте ставлення до проблем, що порушуються в повісті, аргументуючи свою точку зору прикладами і цитатами з тексту; порівнює відомості про козацьку добу, отримані на уроках історії України та світової літератури. Навички 21 століття: Ефективне формулювання думок та ідей шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання набути навичок проектної, організаторської діяльності; розвити навички самостійного пошуку необхідного навчального матеріалу за допомогою Internet; розвити дослідницькі здібності; вміння критично оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати отримані знання для вирішення поставлених проблем при вирішенні задач; базове розуміння етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та з використанням інформації

Опис оцінювання

Входження в проект починається з вступної презентації вчителя[3]. Упродовж всієї навчальної теми вчитель проводить опитування, це робиться для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення та самостійно виконати проект. Під час створення роботи вчитель проводить індивідуальні консультації. Вони застосовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь - які запитання товаришів. У ході роботи учні використовують форму [4]оцінювання презентації та форму для зворотного зв'язку[5] щоб здійснити самооцінювання[6] та взаємооцінку однокласників[7]. Отриману інформацію учні разом з вчителем розглядають до того, як робота завершена. Що дасть змогу виправити свої помилки і вдосконалити свою роботу. У період оцінювання та виставлення оцінок в журнал використовують ту ж саму форму оцінювання презентації проектів.

Діяльність учнів та вчителя

На початку роботі учні знайомляться з презентацією вчителя[8] та планом проведення проекту[9].Сама робота відбувається за діяльністю чотирьох груп, котрі вибираються за жеребкуванням. У кожній групі може бути від 3 до 10 учнів, в залежності від загальної кількості учнів, котрі роблять проект. Перша група Історики – дослідники. Розглядають історичне минуле, знайомлять учнів з історією виникнення Запорізької Січі, про демократію ладу життя Січі, про заповіді запорожців. Після чого пишуть історичний твір, або створюють презентацію. Друга група Біографи –розглядають життєвий шлях кожного з сім’ї Бульби, розглядають проблему «Батьки і діти». Після чого складають власний літопис з теми. Третя група Журналісти - розглядають матеріали з історії, відповідають на питання патріотизму та порівнюють з цінностями сьогодення.. Після створюють газету . Четверта група – філософи, розглядають тему «Чи гідна зрада кохання?». У кінці свого дослідження усі групи створюють звіти, есе, або діляться враженнями за запитаннями  Ми досягли…  Ми встановили…  Ми навчились…  Ми відкрили…  Ми взнали…  Ми поділимось знанням… Підводяться підсумки проекту, створюються презентації[10] та виставляються оцінки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Коровниченко Олена Михайлівна

Фах, навчальний предмет

учитель,російська мова та література, світова література

Навчальний заклад

Загальноосвітня школа-інтернат №3

Місто\село, район, область

місто Донецьк

Контактні дані

Адреса навчального закладу:


Тел.:

e-mail:

Відомості про тренінг

Тренінг в рамках НП "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

22.08.,23.08.,27.08-30.08.2012 р.

Місце проведення тренінгу

Донецький ліцей "Інтелект"

Тренери

Рибалко Тетяна Василівна