Шкіра – дзеркало організму

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Шкіра – дзеркало організму

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров’я

Навчальна тема

Косметичні проблеми підлітків

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Пропонований проект може бути реалізований в рамках основ здоров’я в 7 класі. У проекті розглядається проблема догляду за шкірою. Дослідницький характер проекту сприяє формуванню в учнів критичного мислення, уміння виконувати самооцінку своєї діяльності на уроці, аналізувати, узагальнювати і оцінювати факти.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі

В учнів формується:

• вміння ефективно співпрацювати в групі, розподіляти обов’язки;

• вміння стисло та чітко представляти результати своєї роботи;

• навички мислення високого рівня;

• вміння здобувати інформацію з Інтернету та друкованих джерел, ефективно та толерантно спілкуватись з однолітками;

• активна життєва позиція ;

• уявлення про здоровий спосіб життя;

•навички роботи літературою, пошуку інформації в Інтернеті.

Учні навчаються:

• Підбирати матеріал до поставленої теми;

• Збирати різноманітну інформацію про вплив на здоров’я шкіри різних чинників.

• Робити висновки, аналізувати, порівнювати;

• Проводити анкетування;

• Працювати з малюнками і текстовою інформацією, використовуючи Word, PowerPoint, Інтернет. • Посилатися на використані джерела;

Опис оцінювання

Оцінювання діяльності відбуваються за трьома шляхами: самооцінюванням, групою дітей самостійно та вчителем за визначеними критеріями. На початку проектної діяльності учні знайомляться з порадами вчителя щодо організації роботи учнів та документами, підготовленими вчителем, що стосуються їх проектної роботи: допомога в плануванні проекту, контрольними списками, формати для оцінювання робіт та самооцінювання; заповнюють таблиці ЗХД та Т-схеми тощо. Учні знайомляться з критеріями, згідно яких буде проводитись оцінювання. В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і бланки самооцінки в групах. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом. Після завершення роботи над проектом оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід.

Діяльність учнів

До початку роботи над проектом батьки ознайомлюються з публікацією вчителя про метод проектів, дізнаються про його переваги та можливості, відмінності від методів традиційного навчання. Тоді ж вчитель пропонує їм для ознайомлення і попереднього оцінювання інтернет-ресурси, на яких розміщено результати проектних робіт попередніх груп чи класів, рефлексія учнів, що займались проектною діяльністю.

Таким чином, ще до початку роботи над проектом в учнів формується позитивне ставлення до проектної діяльності, бажання оцінити свої сили і можливості, проявити творчість, ситуація успіху і потреба "зробити ще краще, ніж попередники". Таке попереднє ознайомлення знімає стресову ситуацію, притаманну для переходу на нові види діяльності. В перший день роботи над проектом (1-ий урок) учні:

• переглядають презентацію вчителя про проект, знайомляться з ключовим та тематичними запитаннями і приймають рішення про роботу в одній з п’яти груп (кожна група шукатиме відповідь на одне з трьох тематичних питань);

• об'єднавшись у групи, методом мозкового штурму проводять початкове обговорення шляхів пошукової діяльності (це обговорення вони продовжать в позаурочний час, коли основні стратегічні лінії вже будуть вироблені), розподіляють свої обов'язки в межах групи (хто яку частину роботи буде виконувати);

• знайомляться з порадами вчителя щодо організації роботи учнів та документами, підготовленими вчителем, що стосуються їх проектної роботи: допомога в плануванні проекту, контрольними списками, формати для оцінювання робіт та самооцінювання;

• заповнюють таблиці ЗХД та Т-схеми тощо.

Основну частину роботи учні виконуватимуть вдома, в позаурочний час, розподіливши в межах мікро-груп свої обов'язки. Для спілкування членам групи під час роботи вчителем рекомендуються ІМ-месенджери типу Skype чи чати; також учням пропонується спілкування на шкільному форумі в рамках виділеної для них теми форуму. Учні з допомогою вчителя та за інструкціями створюють тематичний блог для представлення результатів своїх досліджень. Учні здійснюють рефлексію своєї роботи. Шкільний психолог допомагає при потребі відкоректувати розподіл роботи учнів в межах груп.

Вродовж роботи над проектом учні обговорюють результати пошуку в Інтернеті матеріалів для дослідження, уточнюють напрями діяльності, оформлюють свої дослідження окремими сторінками тематичного блогу. Вчитель проводить групові консультації, контролює процес роботи з допомогою контрольного списку прогресу роботи, допомагає провести проміжне оцінювання результатів роботи (з допомогою форм та контрольних списків). Учні з особливими потребами отримують індивідуальні консультації вчителя та шаблони, які допоможуть їм успішно виконати свою ділянку роботи.

В післяурочний час учні завершують роботу над дослідженням та оформленням результатів досліджень, ще раз проводять самооцінку своєї роботи та рефлексію.

На останньому уроці, учні демонструють отримані результати своїх досліджень, здійснюють оцінку робіт своїх однокласників (за розробленими формами) та самооцінку своєї участі у дослідженні (за формами для оцінювання робіт та співробітництва). З допомогою таблиць ЗХД учні оцінюють набуті знання та вміння, здійснюють рефлексію. Учні проходять тест-контроль вчителя для оцінки набутих знань.

Приклад учнівської роботи

Приклад учнівської роботи

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лебеденко Тетяна Аркадіївна

Фах, навчальний предмет

учитель основ здоров’я

Навчальний заклад

Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4

Місто\село, район, область

М. Шахтарськ Донецької області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.06.12 – 18.06.12

Місце проведення тренінгу

м.Шахтарськ, НВК №2

Тренери

Ликова Наталя Валеріївна