Учнівська вікі-стаття «Все тече… А чи, все змінюється?»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

«Все тече… А чи, все змінюється?»

Автори проекту

учні 7 класу

Тема дослідження

Антропогенний вплив на Атлантичний океан?

Проблема дослідження

Чи впливає людина на Атлантичний океан?

Гіпотеза дослідження

Господарська і еконамічна діяльність людини змінює склад і властивості океанічних вод.

Мета дослідження

Вивчення загрози, яку несе антропогенна діяльність світовому океану.

Результати дослідження

Сьогодні, як і багато століть тому, океан годує людину. Океан - це не тільки справжні, минуле, а й майбутнє. Але все залежить від нас.

Trey3.jpg

А скільки енергії таїть в собі Світовий океан! Він «дихає», двічі на добу піднімається і відпускається його могутня груди, океанські води то наближаються, заливаючи береги, то відступають від них. Припливи мають величезну силу, яку можна використовувати для створення приливних електростанцій, але таких станцій поки ще небагато. Сонячні промені несуть тепло нашій планеті. Верхні шари океанських вод поглинають це тепло, а нижні залишаються холодними. У цій різниці температур також ховається можливість отримання енергії.

Atlanticheskij okean big.jpg



Але сьогодні над Світовим океаном, цієї безцінної скарбницею людства, нависла величезна небезпека. Хто ж ворог океану? Людина та її необережні, необачні дії. Інтенсивна господарська діяльність на узбережжі і у відкритих водах створює загрозу природному середовищу Атлантики - забруднюються води, повітря, зменшуються запаси цінних промислових риб і тварин. Через Атлантичний океан проходять численні водні та повітряні шляхи. Щорічно туристи з усього світу відвідують атлантичні курорти. Узбережжі морів та океану пережили значні зміни через господарську навантаження: будівництво доріг, готелів, пляжів, розважальних комплексів і т.д.


905.jpg


Океан небезпечно хворий, і треба негайно подбати про його здоров'я, поки хвороба ще виліковна. Потрібно термінові практичні заходи. І людина робить такі кроки. Створені спеціальні судна для прийому брудних вод з танкерів і інших кораблів, що знаходяться в порту. Зараз у багатьох портах є плавучі нафто-складальники. Але відновлювати здоров'я повинні всі держави разом. Його просто не врятувати поодинці.


380.jpg


Необхідно зробити для спасіння океану наступне:


1. Прибрати промислові підприємства подалі від узбережжя;

2. Запобігти потраплянню в море отруйних речовин, які приймають у сільському господарстві для боротьби з різними шкідниками;

3. Звернути увагу на конструкцію судів, що транспортують нафту. Вони повинні будуватися з таким розрахунком, щоб зменшити наслідки аварії.

4. Обладнання для видобутку нафти з дна океану теж має виключити її потрапляння у воду.


Світовий океан - надбання жителів Землі. Він величезний, і жодна навіть дуже потужна країна не в стан встановити спостережні станції та охопити дослідні роботи більше 361млн. км2 його поверхні. Потрібні спільні міжнародні дослідження Світового океану, участь багатьох країн.


Okean3.jpg

Висновки

В ході роботи над проектом ми переконались, що все в природі підлягає змінам. Щоб ці зміни не стали загрозою життю, потрібно пам'ятати, що людина - не господар природи, а її творіння.

Корисні ресурси

Атлантичний океан

Климат атлантического океана

Атлантический океан и его моря

Тайны Атлантического океана

Наша планета: Тайны загадки планеты земля

Блог "Еколог"