Підвищення ефективності патриотичного виховання в гуртках .
Зміст
І.Втуп. ІІ. Основна частина. 1. Основні напрямки роботи гуртка військово-патріотичного виховання «Роза вітрів». 2. Духовно-моральний напрямок. 3. Роль особистості керівника військово-патриотичного гуртку в формуванні духовно-моральних якостей вихованців. 4. Культурно-історичний напрямок. 5. Цивільно-правовий напрямок. 6. Військово-патріотичний напрямок. ІІІ. Очікувані результати діяльності гуртка. ІV. Список використаної літератури. V. Додатки.
І. Втуп. Одним з напрямків реформування позашкільної освіти в Україні є національно-патріотичне виховання юних громадян. Першорядного значення набувають завдання відродження національно-етнічного самоусвідомлення дітей і молоді, формування почуття національної гідності, подолання почуття меншовартості і провінційності, повага до своєї історії та національних державних символів. Остаточною метою цих зусиль має бути виховання у молоді почуття“громадянського-державницького патріотизму”, належної фахової підготовки в інтересах економічного і культурного розвитку українського народу.В умовах розбудови України як суверенної держави у змісті позашкільної освіти та виховання посилено складову історичного аспекту суспільного розвитку та національно-патріотичного виховання. Патріотизм - одна з найбільш значних, неперехідних цінностей, які притаманні усім сферам життя та суспільства, держави, яка є важливішим духовним володінням особистості, характеризує високий рівень її розвитку і проявляється в її активнодіяльністній самореалізації на благо Вітчизни. Під час любих соціальних потрясінь у суспільстві найбільш незахищеною його частиною залишаються діти. У результаті з’являються багато антигуманних тенденцій у суспільно-політичному житті держави. Губляться життєві цінності, які раніше були основою для виховання дітей і підлітків. Батьки, зайняті вирішенням економічних проблем сім'ї, часто надають дитині право самостійно приймати рішення, чим зайнятися після уроків. Духовна деградація покоління, вихованого на серіалах і бойовиках, низький рівень міжособистісних стосунків дітей і їх агресивність примушують задуматися про те, що сучасне українське суспільство стоїть перед реальною загрозою втрати величезного прошарку суспільства, на який у майбутньому ми повинні покладатися.
В організації виховної роботи в Україні патріотичне виховання молоді завжди мало пріоритетний характер і розглядалося як одне з умов зміцнення обороноздатності держави. Проблема патріотичного виховання і громадянського становлення підростаючого покоління сьогодні одна з актуальних завдань держави і суспільства. Відповідно до Конституції України, Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Указів Президента України "Про Національну доктрину розвитку освіти" (№347 від 17.04.2002 р.), "Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді" ( №948 від 25.10.2002 р.) Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Національної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства" (№1697 від 15.09.1999 р.) одним із пріоритетних завдань освіти є патріотичне виховання молодих поколінь.