Проект на тему:''Вконтакті''

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Інформація про соціальну мережу Вконтакті

Автори проекту

Миндей Роберт Вікторович, Лендєл Станістав Михайлович, Долинський Максим Сергійович.

Тема дослідження

Дослідити особливості застосування законодавства про інтелектуальну власність та авторські права під час спілкування в соціальних мережах.

Проблема дослідження

Багато користувачів розмовляють нецензурною лексикою, розповсуджуються різні секти, матеріали насильства, викрадення особистої інформації, тощо.

Коротка характеристика

VK, або ВКонтакті (рос. ВКонтакте, ВК) — російська соціальна мережа, друга за розміром у Європі після Facebook. Найбільш популярна в Росії, Білорусі, Казахстані та Узбекистані.

Станом на травень 2017 року ВКонтакті нараховувала 429,83 млн акаунтів, з яких 70 млн відвідуються щодня. Згідно з рейтингом Alexa сайт є 21-м за відвідуваністю у світі, 2-м у Білорусі та 3-м у Росії. В Україні, станом на серпень 2017 року, займає четверте місце за відвідуваністю. В Україні соцмережа станом на червень 2015 нараховувала більше 12 мільйонів активних користувачів; компанія має офіційне представництво у Києві.

ВКонтакті почала працювати 10 жовтня 2006 року і спочатку позиціонувалася як соціальна мережа для випусників російських вузів (своєрідний аналог американської Facebook). У січні 2009 ВКонтакті вперше обігнав за відвідуваністю свого головного конкурента — іншу російську соцмережу «Одноклассники». Станом на липень 2014 власниками ВКонтакті були Mail.ru Group (52 % акцій) та фонд United Capital Partners (48 %) яким володіє російський підприємець Ілля Щербович. 16 вересня 2014 року Mail.ru Group оголосила про придбання долі у розмірі в 48,01 % соціальної мережі «ВКонтакті» за 1,47 млрд дол., ставши, таким чином, єдиним її акціонером. Чистий прибуток ТОВ «ВКонтакті» в 2013 році знизився більш, ніж у шість разів, та склав 7,9 млн рублів (близько 221 тис. $) у порівнянні з 50 млн рублів попереднього року. У той же час, сумарна виручка за цей рік становила 5,7 млрд рублів, що на 18,7 % більше, ніж за 2012 рік.

Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року доступ до сайту соціальної мережі ВКонтакті блокується з території України. Це блокування проводиться в рамках санкцій України проти Росії, введених за анексію Криму і агресію на Донбасі та спрямоване на забезпечення інформаційної безпеки України.

Мета дослідження

Дослідити особливості застосування законодавста про інтелектуальну власність та авторські права під час спілкування в соціальних мережах.

Хід і результати дослідження

Висновки

Дослідили особливості застосування законодавста про інтелектуальну власність та авторські права під час спілкування в соціальних мережах.

Діаграми