Проект з теми "Як досягти успіху?"
Зміст
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Я і Україна. Громадянська освіта.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Як досягти успіху?
Вік учнів, клас
4 клас, 9-10 років
Стислий опис проекту
Навчальний проект «Як досягти успіху?» призначений для вивчення матеріалу на уроці з Я і Україна. Громадянська освіта для учнів 4. У проекті беруть участь учні 4 класу. Досліджують загальні питання: що таке успіх, умови успіху. Підбирають матеріали, статті з газет, шукають інформацію в Інтернеті, аналізують та роблять висновки. Створюють власні доклади, реферати та діляться враженнями від проведеної роботи. Наприкінці оформлюють дошку пошани славетним українцям.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
•формувати навички наводити приклади досягнень видатних людей України, спробувати визначити складові успіху; •навчити переконливо демонструвати відомості про інших людей; •формувати вміння користуватися сайтами, оцінювати їх; •прищеплювати уміння користуватися дослідницькими прийомами: збирати необхідну інформацію, вміти її аналізувати; •формувати в учнів відкритість до та сприйняття новим та різноманітним перспективам; •виховувати працьовитість, наполегливість, бажання доводити задумане до кінця •навчити правильно складати список використаних джерел;
Опис оцінювання
На початку проекту вчитель буде використовувати форму Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося форма Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося, з її допомогою учні будуть ділитися думками, зроблять висновки, зрозуміють подальший план дій, також буде використана така форма оцінювання: співробітництво форма оцінювання: співробітництво, за її допомогою учні оцінять себе як членів колективу, свої можливості роботи в колективі. Впродовж роботи над проектом вчитель буде використовувати контрольний список для обговорень контрольний список обговорень, для оцінювання навичок ведення дискусій учнями молодших класів, форму оцінювання для дослідження форма оцінювання для дослідження, яка потрібна для демонстрації їх дослідницьких умінь та правильності виконання ними ходу дослідження, форму оцінювання групового журналу біографій форма оцінювання групового журналу біографій, яка потрібно для того, щоб переконатися, що ви випускаєте хороший журнал. Наприкінці роботи над проектом вчитель використає форму оцінювання звіту дослідницької роботи форма оцінювання звіту дослідницької роботи, яка може бути використана для їх самооцінювання, форму оцінювання плакату, для самооцінки свого звіту в процесі роботи над ним, письмове тестування з відповідями.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
До початку роботи над проектом Учитель ознайомлює учнів із задумом, визначає тему і мету за допомогою презентації презентація для учнів. Учні обговорюють вдалий вибір теми, обґрунтовують її актуальність, заповнюють інтернет- анкету Анкетування "Як досягти успіху?".
Впродовж роботи над проектом Учитель ставить учням Ключове запитання – «Що робить людину успішною?». Разом з дітьми обмірковує варіанти відповідей, спонукає до думки, як саме видатні люди України досягли такого успіху. Учитель і діти обговорюють, над якими тематичними питаннями будуть працювати, а саме: «Хто прославив Україну? Чим прославив? Що допомогло досягти успіху?». Учитель ставить перед дітьми об’єкт дослідження: славетні науковці, славетні митці, славетні спортсмени, перераховує їм джерела отримання інформації: робота з літературою, інтернет сторінки, засоб масової інформації, пояснює правила роботи з інтернет сайтами. Учитель за допомогою жеребкування об’єднує учнів у такі групи: : перша група «митці»- дослліджує відомих митців, друга «науковці» - відомих науковців, третя «спортсмени»- спортсменів. У групах учні розподіляються на такі ролі: дослідники, займаються пошуком інформації, оформлювачі, оформлюють реферати, доклади, дизайнери, планують виступ представника групи, представник групи, планує подальшу роботу, презентує проект.
Учитель та учні визначають критерії групової оцінки та самооцінки проектної діяльності учнів та засоби представлення інформації, у вигляді: статті, доповіді, реферату, ДОШКИ ПОШАНИ (колективно складеної).
Наприкінці роботи над проектом Учитель та учні аналізують інформацію, що заслуховується на уроках читання, музики, основ здоров’я та малювання, за визначеними критеріями та за ключовими питаннями. Проводиться оцінювання роботи у групі учнівська робота, учні діляться своїми враженнями. Учні обирають за допомогою оптування 9 славетних ураїнців. Результатом цього проекту є колективно складена ДОШКА ПОШАНИ славетних українців
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Аліна Зоріна
Фах, навчальний предмет
Вчитель початкових класів
Навчальний заклад
Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19
Місто\село, район, область
м. Макіївка, пос. Ханженково, Совєтський район, Донецька область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
11.06.2012-16.06.2012
Місце проведення тренінгу
м.Донецьк
Тренери
Давидов Антон Васильович