Портфоліо проект з Світової літератури «Пройшла війна, пройшла біда…»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Пройшла війна, пройшла біда…»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література, історія

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Закінчуючи вивчення оповідання Шолохова «Доля людини», ми розглянемо проблеми воїнів-полонених, які пройшли дорогами війни полонених. Цей проект допомагає виховати у школярів почуття захоплення красою людської душі, стійкості духу, відданості Батьківщині. Дослідимо питання: у чому полягає сила російського характеру? Заняття у класі починається з евристичної бесіди: дізнатися, як автор використовує прийом порівняння минулого і сучасного. Учні розкривають характер головного героя, відтворюють його життя до війни. Учні вміло характеризують риси вдачі героя. Використовуючи метод антитези, автор підкреслює жорстокість і підступність ворога, учні навчаються цінувати мир, берегти його. Діти демонструють свої знання у формі результативних мультимедійних презентацій, або інформаційних бюлетенів, підготовлених на матеріалі розповідей,спогадів ветеранів ВВВ.

План вивчення теми (вставити файл)

План проекту

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Система оцінювання знань учнів за тестами:

1.Який період світової історії зображено у творі?

2. Які художні деталі свідчать про те, що описані події відбуваються у воєнний час?

3.Хто є головним героєм твору?

4.Як автор змальовує чоловіка і хлопчину?

5.Чому письменник звернувся до теми про долю військовополонених?

6.Який етап життя Андрія можна назвати щасливим?

7.Чим Соколов вразив Мюллера?

8. Схарактеризуйте рису вдачі героя?


Вступне оцінювання

Таблиця ЗХД

Контрольний список блогу

Поточне оцінювання

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Після вивчення новели «Пройшла війна, пройшла біда…» учні обговорюють життєві ситуації головних героїв. Далі переглядають вчительську презентацію, котра стосується проблеми агресивної поведінки та нерозумінн серед молоді. Проводять обговорення усім класом про цінність людського життя та як це питання висвітлюється в літературі, зокрема світовій літературі І половини ХХ століття.

Вчитель пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Ставить перед тими Ключові, Тематичні та Змістовні запитання. Оцінюють популярність творчості та його роль в літературі. Обговорюється питання агресії серед молоді. Багато уваги надається такій життєвій ситуації, коли твої рідні ігнорують тебе та зовсім не приділяють уваги. З’ясовуються та аналізуються можливі шляхи вирішення даної проблеми.

Вчитель демонструє презентацію із захисту авторських прав. Обговорюється дана проблема. Учні проводять опитування свого ставлення до цього Закону та проблем порушення авторських прав. Учні збирають інформацію щодо біографії письменника, працюють з образністю новели, відстежують тісний зв’язок між головним героєм новели та письменником в Інтернеті та інших засобах масової інформації (при цьому керуються Інструкцією користувацького пошуку), систематизують інформацію. Учні діляться на групи для проведення ефективного проектного дослідження. «літератори» - котрі аналізують текст твору, з’ясовують його головну ідею, детально описують дії героя. Наводять цитати інших письменників щодо проблем піднятих автором у творі. «літературознавці» - працюють з образом, вчинками головного героя. Аналізують основну ідею та композицію оповідання. «біографи» - вивчать історичні данні про ВВВ. Детально знайомляться з біографею письменника який сам був журналістом під час війни зустрічався з людьми, учасниками боїв. Наводять факти,деталі,підкреслюють патріотичну значущість цього художнього твору. Вчитель надає учням Список соціальних проблем для мозкового штурму і просить проаналізувати сцену поединку головного героя з комендантом Мюллером. В результаті даної діяльності школярі переконуються у цінності людського життя, у необхідності зберігати мир. Очікувані результати: розвиток навичок, необхідних для адаптації до проблем сучасного життя; навички креативного мислення, рішення соціальних проблем, комунікативні навички, формування вміння співпереживати, нести відповідальність за тих, хто тебе оточує, формування вміння формулювати свою думку та аргументувати її.


Buklet MP Sharova 1.png Buklet MP Sharova 2.png

Буклет метод проектів

Презентація авторське право

Дозвіл

Список джерел

Презентація учителя

Інструкція stvorennya blogy

Блог учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шарова Галина Йосипівна


Фах, навчальний предмет

вчитель російської мови, світової літератури

Навчальний заклад

СШ №40

Місто\село, район, область

Дніпропетровська область

місто Дніпропетровськ

Бабушкінський район

Контактні дані

reginasharova1942@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10-22.06.2013


Місце проведення тренінгу

СШ №40


Тренери

Оболонська Жанна Григорівна