Портфоліо з теми "Цілі вирази (дослідження многочленів)" (7 клас)

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Цілі вирази (дослідження многочленів)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Алгебра, інформатика, біологія, фізика, астрономія.

Вік учнів, клас

12 - 14 років (7 клас)

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Математична мова – це мова виразів. Навчальною програмою з алгебри в 7 класі передбачено вивчення теми « Цілі вирази». Проект «Цілі вирази» створено з метою розширити та поглибити знання учнів про цілі вирази, степені, дії над ними, здійснити історичний екскурс у їх виникнення та показати застосування у фізиці, біології та астрономії. Передбачається розвиток навичок в учнів роботи в мережі Інтернет, іншими джерелами пізнавальної інформації, її обробкою та систематизацією, вміння здійснювати презентацію результатів своєї роботи.

Публікація 1 стор

Публікація 2 стор

Учнівський блог

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту проводиться: - Діагностика навчальних потреб учнів (Таблиця З-Х-Д ) - Діагностика рівня їх фактичних знань з теми (Опитувальник) Під час проведення проекту: - Анкетування для поділу учнів на групи - Оцінювання Інтернет-ресурсів (Контрольний список для оцінювання вікі-статті) - Оцінювання презентацій (Контрольний список для оцінювання презентації) - Оцінювання блогів (Контрольний список для оцінювання блогів) - Контроль вивчення теоретичних питань (оцінювання самостійних письмових робіт, тестування, усні відповіді) По завершенні проекту - Самооцінювання (Критерії самооцінювання) - Взаємооцінювання (Форма оцінювання виконання колективної роботи) - Оцінювання презентації (Форма оцінювання презентації) - Оцінювання брошури (Форма оцінювання брошури) - Оцінювання вікі-статті (Форма оцінювання вікі-статті) - Оцінювання рівня знань учнів з теми (Тестування) - Оцінювання командної роботи - Оцінювання вміння брати участь в обговореннях

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом батьки та учні знайомляться з інформаційним буклетом про переваги використання проектоної діяльності у навчанні.

Учительська публікація

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено



Учнівський блог

Перед початком роботи над проектом вчитель: -розробляє План впровадження проекту; -проводить діагностичне опитування по темі проекту та корегує навчальний план -знайомить з інформаційним буклетом про доцільність методу проектів.

Учні ознайомлюються з презентацією про авторське право та плагіат.

  • На І етапі проекту відбувається презентація теми майбутнього проекту, обговорюються основні аспекти її реалізації, а саме – формуються групи за інтересами, обумовлюються джерела інформації, пояснюються навчальні завдання, форми оцінювання та хід проекту, ставиться учням Ключове питання.

Вчитель використовуючи Таблицю З-Х-Д, проводить опитування та мозковий штурм по ключовому та тематичним питанням, щоб визначити початковий рівень знань учнів по проблемі та допомогти їм намітити шляхи дослідження. Потім відбувається обговорення ходу проекту.

  • На ІІ етапі учні вчаться розробляти презентації. Кожна група обговорює своє завдання, планує його та складає сценарій своєї роботи. Створюють схему діяльності та розподіляють між собою обов’язки. Учні здійснюють контроль та самоконтроль виконання завдання проекту через запропоновані вчителем форми оцінювання.

Учні першої групи досліджують матеріали Інтернету, підручників, енциклопедій, довідників і дізнаються, що означає терміни «Вирази», «Степінь», «Многочлен», про історію виникнення математичної мови як мови виразів, про вчених, які досліджували перетворення виразів, які зроблено відкриття тощо. Результатом цієї роботи є таблиця (шкала часу), яка відображає розвиток вчення про вирази, оформлена у вигляді презентації.

Учні другої групи досліджують поняття степеня з натуральним показником, його властивості, застосування в математиці та суміжних науках: фізиці, біології, астрономії, географії тощо. Результат своєї діяльності оформлюють у вигляді буклету (бюлетеню) про степінь.

Учні третьої групи проводять пошук інформації про многочлени в Інтернеті, зокрема цікавих, корисних наукових фактів. Хід та результати дослідження учні розміщують у вікі-статті «Чим може здивувати «хитрий» многочлен?».

Учні під час роботи над проектом вчаться розв’язувати вправи на перетворення цілих виразів, виконувати дії з одночленами, многочленами, степенями, доводити властивості степенів. Для перевірки засвоєння ними навчального матеріалу вчителем розроблені тести. Через Форму оцінювання бюлетеня (публікації), форму оцінювання презентації та Форму оцінювання вікі-сайту перевіряють та здійснюють моніторинг прогресу у ході роботи над проектом.

На завершальному етапі навчального проекту слід повернутись знову до Ключового питання. Запропонувати учням відповісти на нього. Вчитель знову повертається до Таблиці З-Х-Д і пропонує заповнити останню колонку. У заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі, і розмірковують про отримані знання і навики. Вони також обговорюють розвиток навиків, необхідних у 21 столітті, таких як використання технологій, співпраця, творчість та ін. Оскільки це груповий проект, оцінюються навички співпраці спільно із знанням предмету.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ганна Василівна Топчій

Фах, навчальний предмет

Математик, математика

Навчальний заклад

Комунальний заклад Верхівцевський навчально-виховний комплекс "Середня загальноосвітня школа №1 - дошкільний навчальний заклад" Верхньодніпровського району

Місто\село, район, область

51660, Дніпропетровська обл., Верхньодніпровський район, м. Верхівцеве, вул. Садова, 14

Контактні дані

  • annatopchiy1 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 17 по 29 червня 2013 р.

Місце проведення тренінгу

м.Верхівцево, КЗ Верхівцевський НВК [[1]]

Тренери

Зензерова Наталія Юріївна [2]