Портфоліо з теми "Способи розв'язування систем лінійних рівнянь"
Зміст
Назва навчальної теми
Способи розв'язування систем лінійних рівнянь
Основний та другорядні навчальні предмети
алгебра, інформатика
Вік учнів, клас
7 клас, 12 - 13 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
На початку проекту учитель демонструє учням презентацію та проводить роботу з таблицями «ЗХД». Складаються критерії оцінювання робіт учнів, за якими відбувається контроль і самоконтроль в групах з якими знайомляться учні на початку роботи з проектом. В ході роботи проекту групи учнів за допомогою форми оцінювання для роботи в групах контролюють даний вид роботи, а з допомогою контрольного списку само спрямування у навчанні – власну діяльність. Учитель заповнює свій журнал спостережень за групами Після закінчення проекту: Учитель оцінює проекти учнів та їхній захист; Учні проводять самооцінювання та оцінювання робіт кожної групи з допомогою форми для оцінювання презентації.
Учні повинні навчитися розв'язувати системи лінійних рівнянь. Використовувати при цьому різноманітні способи: графічний, спосіб підстановки, спосіб додавання. Застосовувати отримані знання для розв'язування прикладних задач Навчити учнів самостійно розв'язувати системи лінійних рівнянь, використовуючи при цьому літературу, Інтернет. Використовувати отримані знання для розв'язування прикладних задач
План вивчення теми
Оцінювання
Оцінювання учнів проводиться у продовж всієї навчальної теми
До початку проекту: для оцінювання попередніх знань учнів про розв’язування систем лінійних рівнянь застосовується Опитувальник з теми «Розв’язування систем лінійних рівнянь». Окрім цього учні заповнюють в Таблицях «ЗХД» два стовпчики: Знаємо та Хочемо дізнатися.
В ході реалізації проекту: учні заповнюють таблицю для самооцінювання (і під час проекту теж)
Після закінчення проекту: Учні презентують створені інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучаються і самі учні, які заповнюють різні форми оцінювання: Форма оцінювання до вікі-сайту та Форму оцінювання мультимедійної презентації. Учні заповнюють третій стовпчик «ЗХД»: "Дізналися". Остаточна оцінка за тему виставляється із врахуванням оцінки за презентацію публікацію.
Діяльність учнів та вчителя
За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про проектну діяльність.
Перший день.
Для зацікавлення учнів проектом учитель показує власну презентацію, в якій описана проблема проекту, сформульовані ключове та тематичні запитання. Для перевірки попередніх знань учнів з теми проекту вчитель проводить опитування за допомогою Опитувальника з теми «Розв’язування систем лінійних рівнянь». Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблиці «ЗХД». Після чого учні вирішують об’єднуютися у групи за інтересом. Кожна група вибирає собі напрямок діяльності у проекті.
1 група: досліджують скільки розв’язків може мати система рівнянь, роблять висновки як можна визначити за записом системи, не розв’язуючи її, можна визначити кількість розв’язків, результатом їх діяльності є Вікі статтю «Скільки розв’язків має система рівнянь»
2 група: перед початком роботи заповнюють документ для фасилітації, який їм дав учитель, знаходять всі способи розв’язання систем рівнянь, визначають для даної системи найраціональніший спосіб, вс матеріалиь узагальнюють у формі мультимедійної презентації «Способи розв’язання системи рівнянь»
3 група: використовуючи ресурси Інтернету та довідкову літературу досліджують, де застосовуються системи лінійних рівнянь, як розв’язати прикладну задачу за допомогою системи рінянь. Результат оформлюють у вигляду блогу.
Перший тиждень. Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять дослідження. Учитель роздає критерії оцінювання продукту діяльності учнів. Оцінюють отриману і знайдену в Інтернеті інформації згідно до критеріїв, що роздаються вчителем. При використанні матеріалів у проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації.
Другий тиждень. Працюючи над проектом, учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує консультації індивідуальні та колективні. Учні оцінюють себе та своїх однокласників.
Третій тиждень. Учні завершують роботу над продуктом своєї роботи, презентують її. Відбувається рефлексія навчальних досягнень учнів, відповідно до форми оцінювання Вікі статті та лічильника балів для презентації.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Лариса Нестерчук
Фах, навчальний предмет
вчитель математики
Навчальний заклад
Місто\село, район, область
смт Солоне Солонянський район Дніпропетровська область
Контактні дані
nesterchuklara@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
19 листопада 2012 року - 24 листопада 2012 року
Місце проведення тренінгу
СШЛНІТ - Солонянська шкільна лабораторія нових інформаційних технологій
Тренери
Грекова Вікторія Сергіївна
Рибцуник Анжеліка Мирославівна