Портфоліо Цикарєвої Наталії на тему "Перший раз у п'ятий клас"
=Назва навчальної теми (творча назва)= Перший раз у п'ятий клас
Зміст
Назва навчальної теми (творча назва)
"Перший раз у п'ятий клас"
Навчальна тема (як записано в програмі)
Вік учнів, клас
1(5)клас. 9-11 років
Стислий опис проекту
У програмі значне місце відводиться формуванню навичок усвідомлення вимог вчителя, навичок впевненого поводження, оцінки власних здібностей і можливостей, а також роботі з негативними емоційними станами. Основна мета даної програми – створити умови, що дозволяють кожному п’ятикласнику легше та радісніше перейти до нового етапу шкільного навчання; підтримати і розвивати в дітях інтерес до знань; допомогти їм налагодити контакт з новими однокласниками та викладачами.
Повний План вивчення теми
Заняття 1. Створення групи Заняття 2. Добрий день, п'ятий клас Заняття 3. Знаходимо друзів Заняття 4. Упізнай свою школу Заняття 5. Що допоможе мені вчитися? Заняття 6. Чи легко бути учнем? Заняття 7. Чого я боюся? Заняття 8-9. Чи важко бути справжнім вчителем? Заняття 10-11. Конфлікт чи взаємодія? Заняття 12. Робота з негативними переживаннями Заняття 13. Ставимо цілі
Навчальні цілі
Сформувати вміння і навички, що визначають успішність адаптації: • вміння усвідомлювати вимоги вчителя та відповідати їм; • вміння встановлювати міжособистісні зв’язки з педагогічним колективом; • вміння приймати і дотримуватися правил життя класу та школи; • навички спілкування та достойної поведінки з однокласниками та ровесниками; • навички впевненої поведінки; • навички колективної (спільної) взаємодії; • навички самостійного вирішення конфліктів мирним шляхом; • навички самопідтримки; • навички адекватної оцінки власних здібностей і можливостей.
Опис оцінювання
На початку роботи здійснюється визначення навчальних потреб учнів за допомогою З-Х-Д З-Х-Д
Самооцінювання прикладу учнівської роботи оцінювання презентації
АСОЦІАТИВНИЙ КУЩ Ця вправу можна виконувати перед вивченням теми/проблеми, щоб отримати та оцінити попередні знання та уявлення учнів, їх помилкові судження. асоціативний кущ При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учням і вчителю поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл.
Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб перевірити мислення учнів та їх міркування. З-Х-Д- схеми та асоціативний кущ допомагають відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів. У цей час відбувається включення суб’єктивного досвіду та оцінка початкових уявлень учнів з теми проекту.
Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цей зворотний зв'язок для перевірки своїх кінцевих продуктів. Відповіді учнів на Ключове запитання під час написання ними щоденників дає інформацію про те, як учні зуміли поєднати свою роботу у проекті з більш широкими поняттями. Підсумкове оцінювання відбувається за допомогою представлення учнівських робіт, а також письмового тестування.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
На першому етапі проекту учитель ставить перед учнями ключове питання: Як надати п’ятикласникам та їх вчителям профілактичну допомогу та психологічну підтримку? Проводить бесіду про поняття "адаптація". Учитель демонструє стартову презентацію ,у ході якої обговорює з класом тематичні питання проекту: 1. Що таке «мотиваційна готовність»? 2. Які умови необхідні для успішної адаптації дитини до середньої школи? 3. Чи важливий розвиток психічних процесів задля швидшої адаптації п’ятикласників?
Учні складають опитувальник для батьків опитувальник, який допоможе зрозуміти наскільки ефективним є процес адаптації дитини до умов середньої школи. Наступним етапом роботи над проектом є написання статті з теми: "Шкільна адаптація та дезадаптація. Проблема розвитку мотиваційної готовності до навчання у середній ланці та її вплив на успішність адаптації до школи.
Вікістаття "Мотиваційна готовність. Адаптація дітей до школи" Учні також отримали творче завдання. Вони підготували презентацію про розвиток такого психічного процесу як пам'ять.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Цикарєва Наталія Сергіївна
Фах, навчальний предмет
Магістр. Соціальна педагогіка, практична психологія. Викладач практичної психології, соціальної педагогіки Практичний психолог Конотопської гімназії
Навчальний заклад
Конотопська гімназія Конотопської міської ради Сумської області
Місто\село, район, область
М. Конотоп, Конотопський район, Сумська область, Україна
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
13.08-19.08.2012
Місце провведення тренінгу
Конотопська гімназія
Тренери
Ніколаєнко Світлана Петрівна, Герасименко Наталія Вікторівна