Портфоліо Рубель Галини з теми: «Література проти війни»
Зміст
Назва проекту
«Література проти війни»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Світова література. Суспільствознавство. Всесвітня Історія. Інформатика. Правознавство. Географія. Російська мова. Образотворче мистецтво.
Вік учнів, клас
7 клас ( 12 -13 років)
Стислий опис проекту
Навчальний проект «Література проти війни» дає широкі можливості у справі навчання та вихання дітей; формує повагу до захисників Вітчизни, історії своєї країни, рідного краю, вдосконалює навички роботи над текстологічним аналізом твору, формує культуру відповіді учня на уроці, виховує вміння бачити асоціативні зв’язки, розвивати зв’язне мовлення, логічність, послідовність, доказовість, емоційність, вміння обстоювати свою точку зору. Проект розраховано на учнів 7 класів та їх батьків, зацікавлених у вихованні дітей патріотами, гуманістами, які люблять й поважають історію і традиції своєї країни і свого народу.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Проект допоможе учням формулювати основні поняття по темі. Шукати необхідну інформацію в мережі Інтернет, аналізувати та критично оцінювати сайти. Спілкуватись засобами миттєвих повідомлень та чатів. Навчитись організовувати експеримент (планування, проведення, аналіз результатів, вироблення рекомендацій) в команді, спілкуватись та обмінюватись результатами, використовувати електронні таблиці . Створювати презентації, інформаційні бюлетені та вікі - сайти, блоги, в яких будуть проводитись обговорення. Учні навчаться формувати вміння, характеризувати явища і події суспільного життя.
Опис оцінювання
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію про метод проектів та пропонує, в залежності від визначених ним, можливостей класу форми З-Х-Д та/або організаційні діаграми. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. Крім того, учитель знайомить учнів із формою «Я-Розумію!» у розділі підготовка до 1 заняття. У процесі роботи учні використовують контрольний список дослідження та блогу для проведення само оцінювання. В процесі роботи над проектом учні працюють із формою «Я-Розумію!» та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікації, презентації (продукту). Учні працюють із формою «Я-Розумію!» та записують свої результати до Журналів спостережень за рахунок чого проводиться само оцінювання роботи над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно, або у блозі проекту. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника. З метою визначення само спрямування учнів використовується відповідний контрольний список. Учні використовують само оцінювання журналів досліджень для того, щоб визначити чи правильно вони ведуть ці журнали і що необхідно до них додати.
Діяльність учнів та вчителя
Учням пропонуються тематичні запитання та завдання, перегляд мультимедійної презентації, визначається проблема. Оцінювання відбувається протягом всього навчання. Учитель визначає попередні знання та уміння учнів, а також очікувані результати, які відбуваються за допомогою З-Х-Д. Спочатку учні знайомляться з презентацією керівника проекту та переліком запитань, які допоможуть розкрити визначену тему. Учні також знайомляться з критичним матеріалом, додатковою літературою, виконують ребуси, створюють кросворди, готують завдання для літературної вікторини. З метою оцінювання результатів дослідження блогу та підсумкової презентації використовуються відповідні форми оцінювання. Учні ведуть спостереження упродовж розгляду всього проекту, використовуючи форму оцінювання блогу. Визначають разом з учителем питання: Що таке війна? Які наслідки Великої Вітчизняної війни?
Формулюють певні означення і висновки:
● фашизм, нацизм, героїзм; ● риси характу людини в роки війни та в мирний час; ● предмети – символи. Учитель періодично переглядає записи учнів, робить відповідні коментарі. Саме це допомагає оцінити знання учнів і націлити їх творчо мислити, розвивати логіку, висловлювати власні судження з певної проблеми. Учні об’єднуються у невеликі групи і починають роботу над проектом, а саме: • “Я— літературознавець” ( робота з текстом); • “ Я — художник”(зробити ілюстрації до цитат, кольорові асоціації); • “Я— психолог” ( досліджує психологію героїв); • “ Я— історик” ( записують спогади ветеранів) Потім вони обговорюють тему « Література проти війни», доцільність розгляду історичної пам’яті й моральної відповідальності молодого покоління перед тими, хто поліг на війні. Матеріал учні опрацьовують у бібліотеці, займаються пошуком доказів в Інтернеті. Далі учні займаються соціологічним опитуванням різних за віковим складом людей з нагального питання сьогодення: « Чи вважаєте ви себе справжнім патріотом своєї країни?». Створюємо таблицю та діаграму опитування. На уроках та в позаурочний час учні розробляють різні сценарії презентації, створюють публікації та блог, використовуючи для цього відомі форми оцінювання. Наприкінці проекту учні презентують свою роботу в групах, а потім для батьків, гостей, адміністрації школи. Результати проекту можуть бути опубліковані у черговому випуску шкільної газети «35 канал» та розміщені на сайті школи. Проводиться оцінювання діяльності кожного учня в проекті за визначеними критеріями.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Галина Рубель
Фах, навчальний предмет
світова література
Навчальний заклад
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №35
Місто\село, район, область
м.Вінниця
Контактні дані
rubelgalina14@gmail.com http://rubelgalina.blogspot.com/
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
22-30 вересня 2012
Місце проведення тренінгу
ЗШ 35 ВМР
Тренери
Стромило Іван Миколайович