Портфоліо Олійник Юлії з теми "Світ живої природи. Риби."
Зміст
Назва навчальної теми
Світ живої природи. Риби.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Природознавство
Вік учнів, клас
1 клас, 6-7 років.
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект «Світ живої природи. Риби» проводимо на уроці природознавство, 1 клас. Впродовж проекту учні опрацьовують матеріал підручника,переглядають відео каналу «Діскавері», відвідують шкільний куточок живої природи з метою спостереження за акваріумними рибками. В позакласний час з учителем та батьками відвідають станцію юних натуралістів, де зібрана велика колекція екзотичних океанських риб. По завершенню проекту у класі організовуємо виставку малюнків «Дивовижний світ риб», фотовиставку «Мій найкращий улов», виготовлять презентацію.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається упродовж всієї роботи над проектом. На підготовчому етапі учитель демонструє учням відеосюжет, презентацію та пропонує, в залежності від визначених ним можливостей класу, форму З-Х-Д, опитувальник. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. Впродовж роботи над проектом учитель перевіряє рівень засвоєння матеріалу. Учні працюють із формою оцінювання для роботи в групах та формою оцінювання дослідження; спостерігають за поведінкою акваріумних риб. На завершальному етапі учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання презентації, вміння аналізувати та класифікувати. Поряд з цим учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити, чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника.
Діяльність учнів та вчителя
Крок 1. На підготовчому етапі учитель демонструє власну презентацію. Учням пропонуються ключове та тематичні запитання. Обговорюється план проекту, обговорюється план проекту, вносяться корективи в ході мозкового штурму та обговорення в групах. Шляхом використання форм «ЗХД» та роботи з ілюстративним матеріалом визначаються наявні знання та навчальні потреби учнів. Учні об’єднуються в групи, що будуть спостерігати за життям акваріумних рибок та доглядати за ними в шкільному куточку під керівництвом учителя, здійснювати аналіз отриманих результатів, здійснювати пошук додаткової інформації, виготовляти презентації.
Крок 2. Збір інформації з доступних джерел (бібліотека, Інтернет, фотографії, картинки).
Крок 3. Проведення екскурсії до шкільного куточку живої природи. Вивчення умов проживання та раціону харчування акваріумних риб, спроби доглядати за ними.
Крок 4. Проведення екскурсії на станцію юних натуралістів з метою ознайомлення з різноманітністю видів риб світового океану, спостереження за умовами їх утримання та харчування.
Крок 5. Учні демонструють отримані результати у вигляді презентацій, фотоколажу, виставки малюнків. Шляхом використання форми із «ЗХД», проводиться повторна перевірка рівня знань та умінь учнів. Учитель проводить оцінювання результатів роботи над проектом, використовуючи форми оцінювання підсумкової презентації за проектом.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Юлія Олійник
Фах, навчальний предмет
вчитель початкових класів
Навчальний заклад
Заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №35 Вінницької міської ради»
Місто\село, район, область
м.Вінниця
Контактні дані
guliyanik2@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
25.03.2013- 10.04.2013
Місце проведення тренінгу
Заклад «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №35 Вінницької міської ради»
Тренери
Стромило Іван Миколайович