Портфоліо Мельник Іванни Володимирівни з теми "Сенсорна система"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Зорова сенсорна ситема

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, основи здоров'я

Навчальна тема (як записано в програмі)

Сприйняття інформації нервовою системою. Сенсорні системи

Вік учнів, клас

10 клас, 16 років

Стислий опис проекту

Метод проектів допомагає формувати особистісні риси, які розвиваються в діяльності. Він цікавий тим, що допомагає створити умови для розвитку інтелектуальних здібностей учнів і дає змогу всім дітям брати участь у цікавій і результативній роботі. Він зорієнтований на досягнення мети самих учнів, значну кількість умінь та навичок, формує досвід. Знайомляться з презентацією вчителя. В проекті взяли участь учні 10 класу.Систематизувати та узагальнити знання про зорову сенсорну систему та її анатомічну будову і функції, акомодацію, гігієну, причини порушення зору, значення зорової сенсорної системи для забезпечення процесів життєдіяльності організмів і його взаємозв’язку з середовищем.

Повний План вивчення теми

План

Навчальні цілі

Проект розрахований на учнів 10-х класів. Предметом дослідження є зорова сенсорна система людини.Учні вивчають:анатомічну та оптичну будову ока та функції зорової сенсорної системи;сприйняття кольору, світла, простору;гігієну зору та запобігання його порушенням;організовують зустрічі з медичними працівниками центру, співпрацюють з лікарем-офтальмологом, досліджують особливості зорового сприймання; займаються пошуковою роботою ресурсів з теми в бібліотеках, періодичних виданнях, в Інтернеті.

Опис оцінювання

Перед вивченням теми використовуємо метод оцінювання «ЗХД», спочатку кожний учень самостійно заповнює колонки «Що я знаю про зорову сенсорну систему» і «Що я хочу дізнатися про зорову сенсорну систему», а тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися. Наприкінці роботи над проектом учні ще раз звертаються до схеми «ЗХД», відмічають , що вони дізналися. Підводимо підсумки і робимо висновки. У ході виконання проекту вчитель контролює рівень залученості учнів у колективній діяльності (шляхом заповнення текстової форми). Наприкінці роботи над проектом проводимо також опитування за підготовленою формою «Зорова сенсорна система», яке передбачає засвоєння учнями знань, отриманих в ході роботи над проектом. По завершенню проекту учні створюють вікі-статтю, яка буде оцінена шляхом заповнення текстової форми. "З-Х-Д" "Оцінювання учнівського бюлетня" "Оцінювання вікі-статті" "Опитувальник" опис оцінювання д-сті учнів критерії оцінювання презентацій.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Етапи діяльності Зміст діяльності Способи організації взаємодії учнів вчитель 1. Підготовка. Визначення теми і мети проекту Обговорюють, шукають інформацію Оголошує задум, мотивацію, допомагає у постановці завдань Навчальний діалог 2. Планування: a) Визначення джерел, засобів збору, методів аналізу інформації, засобів представлення результатів; b) Установлення критеріїв оцінки результату і процесу Формують завдання і виробляють план дії Коректує, пропонує ідеї, висуває пропозиції Спільне визначення мети діяльності, узгодження всіх складових процесу виконання проекту 3. Збір інформації (робота з літературою, з офтальмологом) Збирання інформації Спостерігає, непрямо керує діяльністю Добір навчального матеріалу 4. Аналіз інформації, формування висновків Аналіз інформацію Керує, спостерігає, радить Створення дітьми навчального дидактичного матеріалу 5. Захист міні проектів та колективний аналіз. Презентують проекти та разом з вчителем обговорюють, оцінюютьучнівську презентацію Обговорює разом з дітьми Участь в оцінці проекту

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Мельник іванна Володимирівна


Фах, навчальний предмет

викладач біології і хімії, біологія

Навчальний заклад

Вигодський навчальний корекційно-реабілітаційний центр

Місто\село, район, область

смт.Вигода Долинського району Івано-Франківської області

Контактні дані

Dianadoca11@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

27.08.2012-31.08.2012р.


Місце проведення тренінгу

Вигодський навчальний корекційно-реабілітаційний центр

Тренери

Володимир Неспляк Мирослава Губернат