Портфоліо Матвієнко Л.В.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Атмосфера в українській родині - світ добра, любові, взаємодопомогу творі С.Васильченка "Свекор"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська мова, історія України

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект складено для учнів 7 класу з предмету українська література, з теми «Атмосфера в українській родині – світ добра, любові, взаємодопомоги у творі С.Васильченка «Свекор», який розрахований на учнів 7 класу за програмною темою «І ожива історія народу. Виконуючи завдання, учні: - вивчають історичні джерела,розповідають про різні цікаві історичні факти з життя українського народу ХІХ століття; - досліджують, які звичаї, традиції української родини показані в оповіданні С.Васильченка «Свекор»; - визначають тему, ідею, сюжет оповідання; - аналізують поведінку героя (Василька), його моральний вибір, образ хлопчика; - визначають художні засоби, прийоми, види описів та їхню роль в оповіданні. Основним видом діяльності учнів є: дослідницька робота, аналіз добутого матеріалу, опрацювання матеріалу, презентація опрацьованого матеріалу. План проекту: 1. Стартова презентація 2. Заповнення карти З-Х-Д та оціночної карти 3. Об’єднання учнів у групи 4. Пошук тематичного матеріалу 5. Опрацювання матеріалу 6. Підготовка проекту до захисту 7. Представлення та захист проекту 8. Підсумкове оцінювання Кожен з учнів поширює свої знання на тему «Атмосфера в українській родині – світ добра, любові, взаємодопомоги у творі С.Васильченка «Свекор». Можливе розкриття теми за ролями –залежно від здібностей учнів: історики, народознавці, літературознавці, психологи, мовознавці. Саме в такому ракурсі потрібно розкривати тему у презентаціях чи буклетах . Результати роботи оформлюються у вигляді: - презентацій; - буклетів; - есе; - проектів.,

План вивчення теми (вставити файл)

https://docs.google.com/file/d/0B0VwklVnpmmYSmp5QzA4ak84eHM/edit?usp=sharing

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Система оцінювання: накопичувальна, яка потім переводиться у 12- бальну систему. До інструментарію оцінювання входять:контрольні списки, опитувальники, форми оцінювання, тести. Будуть оцінюватись:робота в групі, навички планування в групі, мультимедійна презентація групи чи самостійна презентація , буклет.


Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

I етап. Робота над проектом починається з повідомлення батьків та учнів про майбутній проект.

Вчитель націлює на дослідницьку діяльність з метою більш глибокого вивчення теми та спонукає до відповіді на ключове, тематичні за змістові питання. Далі відбувається ознайомлення учнів з основними етапами роботи, проводиться вхідне тестування за допомогою таблиці " ЗУХ ", обговорюються критерії оцінювання, формуються групи з урахуванням інтересів учнів.

II етап. Обговорення плану проекту, формулювання цілей роботи і навчальних питань для кожної групи учасників(учень має чітко визначити мету, описати основні кроки щодо її досягнення, концентруватися на досягненні мети протягом роботи); III етап. Кожна дослідна група збирає матеріал з різних джерел та обробляє інформацію (учень має обрати необхідну інформацію та правильно її використати); Учитель проводить консультації, йде робота з дидактичними матеріалами. Робота учнів за темами проекту відстежується та оцінюється за попередніми результами кожної групи. IV етап. Оформлення результатів дослідження у вигляді презентацій, буклету, есе, проекту Заключний етап. За підсумками проводиться рефлексія: Чи вдалося нам сьогодні підготуватися до роботи над проектом, чому? Що було легше сформулювати тему, мету або завдання роботи? Які труднощі з'явилися особисто у вас? Що сподобалося? Які питання в майбутньому цікаво було б обговорити?

Учні пишуть відгуки, проводиться нагородження учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ліна Матвієнко

Фах, навчальний предмет

учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

КЗ"Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 47"

Місто\село, район, область

м. Маріуполь, Донецька область

Контактні дані

м.т. (097)266-66-495

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.03.2013 - 29.03.2013р

Місце проведення тренінгу

ММТЛ

Тренери

Бєлова Ірина Дмитрівна