Портфоліо Кулаєць Ольги Михайлівни
Зміст
Назва проекту
Алкоголь - викрадач розуму!
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Хімія, біологія, інформатика, основи здоров'я
Навчальна тема (як записано в програмі)
Хімія і здоров'я людини
Вік учнів, клас
17 років, 11 клас
Стислий опис проекту
Даний проект є міжпредметним проектом і інтегрує знання учнів з багатьох предметів, що вивчаються в курсі загальної середньої школи, а також поєднує знання з хімії, отримані за весь час вивчення предмету, переводячи їх з теоретичної в практичну площину. Всередині теми «Роль хімії в житті суспільства» з хімії пропонується розглянути підтему «Хімія і здоров'я людини» та виконати учням навчальні проекти за загальною назвою «Алкоголь – викрадач розуму!». Проект розрахований на учнів 11 класу. Предметом дослідження є вивчення негативного впливу алкоголю на організм людини та дослідження питання шкідливості вживання спиртного. Учні збирають статистичну інформацію про те, що як ставляться до вживання спиртного у різних класах нашої школи. Використовуючи ці дані, вони будують діаграму, роблять висновки про те, що вживання алкоголю є небезпечним для підлітків . Учні підшукують малюнки до обраної теми і роблять висновки. Школярі також створять мультимедійну презентацію, напишуть статті для публікацій, описуючи хід проекту, отримані результати та їх інтерпретацію. Проект представляється на засіданні учнівської ради школи.
Презентація публікації вчителя
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
1.Розвинути креативні здібності, вдосконалювати пізнавальні вміння: пояснювати, висловлювати припущення, аналізувати, систематизувати, виправляти помилки і робити висновки 2.Оформлення, аналіз та синтезування інформації для вирішення проблем та відповідей на запитання . 3.Прийняття відповідальності за результати спільної роботи. 4.Розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах. 5.Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем. 6.Належне використання цифрових технологій, інструментів та/або комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних для успішного функціонування в суспільстві економіки знань. 7.Використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації. 8.Належна та продуктивна праця разом з іншими . 9.Ефективне використання часу та розподіл робочого навантаження. 10. формувати навички виступу перед аудиторією, обговорювати інформацію.
Опис оцінювання
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання використовуючи З-Х-Д таблиця. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують, контрольний список для вікі , в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Упродовж проекту регулярно оцінювати діяльність учнів і оперативно корегувати її (оцінювання вчителем, само оцінювання, взаємооцінювання). Оцінювання готових проектів згідно критеріїв.
Оцінювання учнівської презентації
Оцінювання учнівської публікації
Оцінювання учнів методом самооцінювання (фасилітація)
Опитування (вхідне діагностування)
Опитування (вихідне діагностування)
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
1 день: учитель розповідає учням та батькам про метод проектів, показує публікацію(брошуру) й заохочує до роботи, пояснює специфіку проектної роботи й формує в учнів навички об’єктивного самооцінювання, колективної роботи (групова робота на уроках). 2-3 день: на початку роботи необхідно отримати дозвіл батьків на використання учнями Інтернету. Учитель пропонує учням індивідуально заповнити таблицю ЗХД – що вони знають і чому хочуть навчитись, що для них цікаво. Методами бесіди, заповнення організаційних діаграм (бланків) та мозкового штурму виявляються попередні знання та інтереси учнів. Учні формулюють загальну тему проекту на основі цікавої та актуальної проблеми згідно з навчальною програмою, визначаються з можливими напрямками роботи й за допомогою вчителя розподіляються на групи за ролями: історики – проводитимуть пошук інформації про відношення різних цивілізацій до алкоголю; медики – дослідять як впливають на організм людини різні залежність від алкоголю; журналісти – на основі досліджень інших груп створюють буклет, який розповсюдять після проекту серед старшокласників. Учні складають план роботи в групах і прогнозують кінцевий результат. 4-5 день: Група істориків: 1. Вивчають спеціальну літературу, користуються ресурсами мережі Інтернет, збирають статистичну інформацію щодо цього питання за тривалий історичний проміжок часу. 2. Аналізують відношення різних цивілізацій до алкоголю. 3. Порівнюють кількість спиртних напоїв, що була придбана в різні роки в Україні та будують графік. Група медики 1. Розглядають інформацію по медицині, яка відноситься до захворювань, які виникають у зв’язку зприйомом спиртних напоїв. 2. Читають та аналізують дані про середній вік алкоголіків. 3. Створюють презентацію про шкідливий вплив алкоголю. Група журналісти 1. Організують Інтернет опитування по темі проекту 2. Підтримують зв’язок зі всіма групами 3. На основі зібраної інформації по групам готують буклет «Правда про алкоголь» Учитель допомагає, виправляє помилки й стимулює діяльність груп. 6-7 день: учні готуються до презентації результатів проекту, демонструється : буклет з назвою «Правда про алкоголь» та в подальшому розповсюджують його серед старшокласників; презентація про вживання алкоголю серед підлітків з демонстрацією графіків та діаграм. Відбувається захист і спільне обговорення. Учитель оцінює й коментує роботу кожної групи й роботу класу в цілому.
Учнівська wiki-сторінка за темою "Алкоголь"
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Кулаєць Ольга Михайлівна
Фах, навчальний предмет
вчитель хімії
Навчальний заклад
Княженська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
с.Княже, Снятинський район, Івано-Франківська область
Контактні дані
olga-kylaec@ukr.net
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
Місце проведення тренінгу
Княженська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Тренери
Мерлюк Михайло Васильович