Портфоліо Гороха В'ячеслава Павловича з теми: "Цікава природа сил"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Цікава природа сил

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

«Фізика»,«Основи економіки», «Людина і суспільство» та «Інформатика».

Вік учнів, клас

Учні 11 класу (16-17 років)

Стислий опис проекту

Метою виконання проекту є розвиток у учнів навичок збору, класифікації та аналізу зібраної інформації, розвиток навичок висувати гіпотези та ідеї, обговорювати результати досліджень. Взявши на себе роль фахівців різних галузей кожна мала група учнів обирає тему, що представляє для них інтерес (фізика про природу сил тощо), і збирають статистичну інформацію щодо обраної теми протягом певного періоду часу. Використовуючи набуту інформацію учні обирають форму її презентації, що є найбільш придатною для зібраних даних. Коли фактичні дані оформлені, проводяться представлення інформації про місце фізики в різних професіях. Зрештою учні оцінюють і представляють соціально-економічні наслідки своїх професійних прогнозів і дієвість їх досліджень як інструменту для обрання майбутньої професії та збагачення знань з фізики.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список для презентації, Контрольний список для вікі або інформаційного бюлетеню, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій та завершених проектів.

Діяльність учнів та вчителя

1 етап: Постановка завдання. На початку проекту потрібно запропонувати учням визначитися з темою проекту, розбити клас на групи, описати приблизне коло досліджуваних проблем: • Перша група буде створювати презентацію.

• Друга група буде збирати матеріал для публікації (фізика в світі професій) і створить її.

Вікі-стаття "Як використати знання про сили"

• Третя група буде збирати цікаві відомості про електричний струм, малюнки, узагальнюватиме матеріали пошуку та створить блог.

2 етап: Організація роботи. Учні конкретизують завдання до проекту. Вчителю необхідно пояснити основні вимоги до навчальних проектів. Учні повинні скласти приблизний розклад роботи над проектом і види звітності.

3 етап: Збір інформації. Учні збирають інформацію, аналізують ії, оцінюють її достовірність.

4 етап: Узагальнення і систематизація інформації.

5 етап: Оформлення результатів дослідження у вигляді презентації, вікі-статті, блогу. Учні, створюючи мультимедійну презентацію, навчаються працювати в Power Point. Підбирають ілюстрації, вчаться складати повні речення, вчаться комбінувати текст і зображення, навчаються працювати в Publisher для створення публікації, створювати блоги через Google та скриншоти.

6 етап: Перевірка і корегування. Учні обговорюють отримані результати, вивчають переваги, виправляють недоліки.

7 етап: Оргнізація представлення результатів дослідження і захисту проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

В'ячеслав Горох

Фах, навчальний предмет

Учитель фізики, фізика

Навчальний заклад

Буринська спеціалізована школа 1-3 ступенів №2 Буринської районної ради, Сумської області

Місто\село, район, область

Місто Буринь,Сумська область

Контактні дані

Електронна адреса vycheslavcoroh@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19.01-27.02.2015

Місце проведення тренінгу

Сумський ОІППО

Тренери

Кода Світлана Василівна, Шевченко Тетяна Олександрівна