Парикмахер
Зміст
- 1 Професійно-технічний навчальний заклад
- 2 Номінація для дошкільного віку
- 3 Автор
- 4 Посада
- 5 Назва роботи
- 6 характер роботи
- 7 умови роботи
- 8 зовнішній вигляд
- 9 Номінація для початкових та середніх класів загальноосвітньої школи
- 10 Автор
- 11 Посада
- 12 Назва роботи
- 13 характер роботи
- 14 умови роботи
- 15 освітня підготовка
- 16 перспективи
- 17 споріднені професії
- 18 зовнішній вигляд
- 19 Номінація для старших класів загальноосвітньої школи
- 20 Автор
- 21 Посада
- 22 Назва роботи або текст заголовка
- 23 характер роботи
- 24 умови роботи
- 25 ринок праці
- 26 освітня підготовка
- 27 медичні обмеження
- 28 вимоги до індивідуально-психологічних особливостей
- 29 перспективи
- 30 споріднені професії
- 31 перелік відповідних ПТНЗ у регіоні з підготовки професій
- 32 зовнішній вигляд
- 33 Інши документи
Професійно-технічний навчальний заклад
Номінація для дошкільного віку
(загальні поняття, вірші, малюнки, світлини та інше)
Автор
Посада
Назва роботи
характер роботи
умови роботи
зовнішній вигляд
Номінація для початкових та середніх класів загальноосвітньої школи
(загальні поняття, вірші, малюнки, світлини та інше)
Автор
Посада
Назва роботи
характер роботи
умови роботи
освітня підготовка
перспективи
споріднені професії
зовнішній вигляд
Номінація для старших класів загальноосвітньої школи
(загальні поняття, коротка історія професії, малюнки та світлини навчально-виробничого процесу та інше)
Автор
Ибраимова Зера
Посада
учащаяся
Назва роботи або текст заголовка
"Профессия парикмахер"
характер роботи
Перукар - це фахівець який пройшов шлях від прикладного ремесла до вершин смаку і стилю. З тих пір як людина вперше побачив своє відображення в дзеркальній поверхні, його бажання добре виглядати тільки посилилося. Будь-яка можливість поліпшити свою зовнішність, якось виділитися стала нагальною необхідністю. У різні часи «наводити марафет» і стежити за модою могли собі дозволити лише багаті люди, у яких були на цей час і гроші, а ось професія цирульника ніколи не приносила великих доходів. Лише мода була законодавицею для талантів, а історія навіть не зберегла для нас їхні імена. Сьогодні ситуація змінилася. Жодна людина не обходиться в наші дні без візиту в перукарню, а слава відомих майстрів зачісок гримить на всю країну. Так хто ж вони сьогодні - перукарі? Перукар - це одна із самих давно відомих і шанованих професій. Робота перукаря - це робота з кожною людиною окремо, що вимагає врахування його характеру, індивідуальності і смаку. Творчий процес створення зачісок і стрижок знаходиться в близькій спорідненості з творчістю в будь-якому іншому виді людської діяльності. Праця по виконанню зачісок і стрижок по суті своїй найближче до мистецтва скульптора. Зачіска - це та ж скульптура і вона сприяє створенню його художнього образу. Для того, щоб бути хорошим перукарем, недостатньо тільки вивчити технологічну сторону виконуваних робіт опанувати необхідними навичками, потрібно розвивати в собі естетичні почуття і мислити художніми образами, знати закони поєднання стилів і кольору в одязі і зачісці. Якщо перукар домагається поєднання зачіски із зовнішністю, стильовим призначенням, одягом і макіяжем, тільки тоді він може вважати свою роботу досконалою. Професія перукар чудова тим, що майстер, виконуючи свою роботу з душею, дарує радість не тільки людям, а й сам отримує від своєї роботи величезне задоволення. Краса, як відомо, врятує світ, а хороший перукар завжди даруватиме людям тільки красу і своє неповторне мистецтво! Роль перукаря у створенні загальної гармонії ліній з урахуванням індивідуальності клієнта є часом вирішальним. Кожна людина вдається до допомоги перукаря в надії на те, що він на основі своїх знань і вимог сучасної моди, професійного досвіду і особистого смаку створить витончену зачіску. Саме тому професія перукаря повинні вибирати люди з творчою натурою і досить розвиненим естетичним смаком. Таким чином, мі з’ясували що: Перукар робить різні види стрижок, фарбування, хімічну завивку і укладку, займається лікуванням волосся, коригує форму вусів і бороди. Хороший майстер повинен за допомогою своєї роботи підкреслити гідність та приховати недоліки особи відвідувача. Деякі перукарі спеціалізуються на постижерних роботах: виготовленні перук, накладних вусів, брів.
умови роботи
Робота перукаря найчастіше позмінна, проходить в приміщенні. Обов’язковий медичний огляд та проходження вступного та первинного інструктажів з охорони праці та з пожежної безпеки Перукар повинен: • Виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку. • Виконувати правила пожежної безпеки. • Користуватися спецодягом, спецвзуттям. • Вміти надавати першу медичну допомогу потерпілим від нещасних випадків. • Не розбирати і не виконувати будь-який ремонт електроінструменту. • Перукарня повинна бути обладнана всіма видами санітарно-технічних пристроїв - водопроводом, каналізацією. • Перукар повинен суворо виконувати правила особистої гігієни, мати приємний зовнішній вигляд, бути в чистому спецодязі і спецвзутті • Перукар має дезінфікувати інструменти після кожного клієнта та гарантувати клієнту безпечне обслуговування.
Плюси професії: затребувана на ринку праці. Високі оклади фахівців. Мінуси професії: Робочий день у перукаря, як у всіх 8-12 годин. Але провести весь цей час на ногах, та ще й у приміщенні, де працюють з фарбою, включеними фенами та ножицями в руках не кожному під силу. Найбільш часті клієнти медичних центрів, що займаються відновленням хребта, лікуванням вен і артроза - це перукарі. Варикоз, захворювання дихальних шляхів, ранній артрит - їх професійні недуги. Звичайно, багатьох з них можна уникнути, дотримуючись певних норм та гігієни праці, але фактор ризику високий.
ринок праці
Останні дослідження ринку праці показують, що: •80% роботодавців вимагають офіційний документ про професійну освіту. •40% роботодавців вказують необхідність наявності тільки професійної освіти. Це є показником того, що найкращий шлях для тих, хто вибрав для себе кар'єру перукаря отримати як професійну освіту в навчальних закладах профтехосвіти. В місті Севастополі налічується близько 100 підприємств сфери послуг. Це перукарні,салони краси та салони Люкс.
освітня підготовка
Щоб осягнути ази майстерності, досить пройти курси, яких зараз безліч. Початковий рівень можна освоїти за півтора-два місяці.Та все ж найдоцільніше професійну освіту перукаря отримувати в системі професійно-технічної освіти України,де учень набуває теоретичні знання та практичні навички створення та моделювання зачісок і виконує практичні виробничі роботи із застосуванням сучасних технологій та матеріалів, інструменту та обладнання. Випускник профтехучилища є затребуваним фахівцем на сучасному ринку праці, що дає йому можливість працевлаштування на підприємствах сфери послуг усіх форм власності, а також відкриває шляхі для подальшого навчання і самовдосконалення за спеціальностями дизайнерського профілю перукарської справи.Освоїти цю професію можливо також в Севастопольському професійному ліцеї сфери послуг. Впродовж своєї кар’єри перукар має постійно підвищувати свою майстерність, для цього потрібно проходити майстер-класи іменитих фахівців, курси, спеціалізовані виставки, покази, конкурси, стежити за останніми тенденціями перукарської моди
медичні обмеження
Протягом робочого дня на організм перукаря впливає багато несприятливих чинників: постійне перебування в приміщення, тривале перебування на ногах, вплив деяких хімічних речовин при окремих видах виконуваних робіт (фарбування, завивка), дія підвищеної температури (сушка), недостатня кількість ультрафіолетових речовин та ін . Робота перукаря пов'язана з постійним перебуванням на ногах. Тому велике значення має зручне взуття,найкраще на невеликому каблуці. Носіння взуття на високих підборах може спричинити розвиток такого захворювання, як розширення вен, а взуття без підборів - плоскостопість. У працівників перукарень часто спостерігаються алергічні реакції, болі в спині і ногах. Професія перукаря передбачає високе навантаження на ноги, тому у людей цієї професії дуже часто розвивається варикозне розширення вен.Варикозне розширення вен - захворювання, що характеризуються нерівномірним збільшенням просвіту і довжини вен, їх звитістю, утворення вузлів в ділянках стоншування венозної стінки Подібна робота не підійде людям: із захворюваннями, при яких протипоказано довго стояти. З алергією на хімікати Адже, незважаючи на те, що перукар працює в рукавичках, повністю виключити контакт з хімікатами неможливо, а ще доводиться постійно вдихати їх запах. Поганою фізичною підготовкою так як, праця перукаря досить важка чисто фізично і вимагає витривалості. !Перукар проходить медичний огляд щоквартально. Раз на рік проводиться флюорографія і огляд венерологом.
вимоги до індивідуально-психологічних особливостей
Естетичний смак Творча уява Акуратність Доброзичливість Комунікативність Точність і швидкість рухів Уміння концентрувати увагу Витримка Такт Терплячість Повага до різних смаків клієнтів Уміння скласти цілісне уявлення про образ клієнта
перспективи
Представники цієї професії завжди будуть затребувані, в зв'язку з тим, що люди бажають постійно гарно виглядати і попит на них буде і далі зростати. Заробітна плата у перукарів відрядна і залежить від кількості клієнтів і рівня закладу, в якому вони працюють, в цілому ж вона не поступається середньому рівню доходів в промисловості. Відомі Перукарі- модельєри, учасники міжнародних конкурсів, обслуговуючи заможніх клієнтів в своїх салонах краси відповідно мають високі заробітки.
споріднені професії
Візажист Візажист займається коригуванням зовнішності особи за рахунок вмілого нанесення декоративної косметики. Під коригуванням в даній професії мається на увазі не тільки маскування вад , але й зміни образу з певною метою. Манікюрниця Манікюрниця- це спеціаліст з обробки нігтів на пальцях рук. Виконує гігієнічну чистку нігтів на пальцях рук, обробляє їх, обпилює, надаючи необхідну форму і покриває лаком.
перелік відповідних ПТНЗ у регіоні з підготовки професій
зовнішній вигляд
Інши документи
Категорії: