Навчальний проект Приходько Олени на тему "Природні заповідники України"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Природні заповідники України
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Природознавство
Вік учнів, клас
10 років, 4 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект «Як охороняти природу рідного краю», 4 клас, тема: «Які природні заповідники є в Україні?». Для кращого засвоєння матеріалу учні виступають в ролі екологів, доносячи інформацію, якої немає в підручниках. Інші працюють у групах, презентуючи свою роботу. Частина учнів готується до дискусії «Чи може кожен школяр впливати на збереження природи у своєму довкіллі?». Класом готують стінну газету, добираючи до неї літературні твори і фотографії краєвидів, вислови про природу. У ході проектної діяльності учні створять презентації, вікі-статтю, а також пам`ятку-порадник. Проект має освітнє і виховне значення.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні в парах розповідають один одному які заповідники їм відомі, це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми. Такі розповіді та обговорення після цього можуть також забезпечити інформацією про те, як учні знайомі з основними різновидами рослин та використовувати їх згодом для з’ясування та повторного пояснення складних для учнів понять. Форма оцінювання використовується для того, щоб учні могли самостійно створювати свої презентації і оцінити їх до оцінки учителя. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна Форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цю форму для того, щоб отримати зворотний зв'язок щодо своїх розповідей. Учні використовують цю форму для перевірки своїх кінцевих продуктів. Учні використовують Контрольний перелік запитань для вікі, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення вікі. Проведення мозкової атаки на початку завершального етапу вивчення теми стосовно заповідників надасть можливість визначити, чи розуміють учні важливість заповідників.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
До початку вивчення теми Вчитель має віднайти матеріал по заповідниках. Підготувати закладки для використання учнями під час читання для спрямування їх критичного мислення і розуміння версій розповідей про заповідники. Роздати брошуру з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі.
Урок перший Поставити учням Ключове запитання – «Чи можу я як школяр впливати на збереження природи у своєму довкіллі?». Почати обговорення із запитання учням, чи усі вони знайомі зі словом «заповідник», чи відвідували їх, а можливо переглядали фото,відео із заповідниками. Більшість має знати. Для тих, хто не знає, в наступній вправі, що виконується в парах, об’єднати їх з учнями, які знають заповідники. Попросить учнів об’єднатися у пари та розповісти інформацію один одному. Поставте Тематичне питання «Чому заповідники є важливими для збереження природи?». Поставте змістовні запитання: Що таке заповідник? Які заповідники ти знаєш? Що ви знаєте про Асканію – Нову? Розкажіть учням, які існують заповідники, хто живе в заповідниках, які рослини ростуть, як вони розмножуються та охороняються. Покажіть учням, як використовувати закладки, на яких є тексти щодо виконання ними групових проектів, а на звороті вільне місце, де учні можуть робити свої нотатки. Закладки можуть використовуватися для спрямування учнів під час читання в якості моделі як використовувати запитання для зосереджуватися на певних поняттях, робити висновки. Урок другий Для задоволення різноманітних навчальних потреб і інтересів учнів, забезпечте учнів текстами для читання з картинками про заповідники. Об’єднайте учнів у малі групи. Поставте завдання, щоб малі групи розробили мультимедійну презентацію. Роздайте та обговоріть Форму оцінювання презентацій, щоб допомогти учням здійснювати моніторинг їхнього прогресу у ході роботи над презентаціями. Форма оцінювання презентацій може бути також використана для оцінювання презентації після її презентування для виставлення формальної оцінки. Урок третій Поставте учням Тематичне запитання «Чи зміниться світ, якщо зникнуть заповідники?» Розгляньте Змістові запитання: Чому заповідники є науковими установами? Які природні заповідники є в нашому краї? Чому заповідник «Медобори» отримав таку назву?
Учні відвідують веб-сайти про заповідники, щоб поділитися своїми розповідями, презентувати свої ідеї. Поставте Тематичне запитання: «Чим важливі для людей заповідники?». Попросіть учнів методом мозкового штурму скласти початковий список відповідей на це запитання. Деяким учням можуть знадобитися додаткові інструкції та вказівки, щоб допомогти їм планувати свої дії. Після цього вони можуть поліпшити та доопрацювати, уточнити свої ідеї та дії, використовуючи пропозиції від своїх однолітків. Підсумок Завершіть вивчення теми, звернувшись знову до Ключового запитання «Чи можу я як школяр впливати на збереження природи у своєму довкіллі?». Запропонуєте учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках спостережень. Надайте їм свої коментарі до їх записів у щоденниках. Нагадаєте їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на це запитання. Потім організуйте обговорення всім класом і попросіть їх поділитися своїми відповідями з усіма.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Приходько Олена Миколаїна
Фах, навчальний предмет
Вчитель початкових класів
Навчальний заклад
Томаківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2
Місто\село, район, область
смт Томаківка, Дніпропетровська область
Контактні дані
alenka.prixodko@mail.ru
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
Місце проведення тренінгу
Томаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, кабінет інформатики