Навчальний проект Дурніна В'ячеслава Анатолійовича на тему "Снекати чи снідати?"
Зміст
Назва навчальної теми
Продукти харчування
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Англійська мова Основи здоров'я
Вік учнів, клас
11-12 років, 6 клас
Стислий опис проекту
Цей проект націлює дітей на вивчення нової лексики по темі "Харчування (традиції харчування)", на закріплення та активізацію лексичних одиниць в усному мовленні, приділяючи велику увагу діалогічному мовленню. Розвиває вміння вести диспут, вдосконалює навички аудіювання, розвиває вміння працювати як самостійно, так і в групах. Учні досліджують харчові звички однокласників, аналізують і підсумовують харчову поживність споживаних зазвичай продуктів харчування. У проекті висвітлюється актуальність проблеми збалансованого, повноцінного та різноманітного харчування та доцільність формування звичок здорового харчування. Робота над проектом триває протягом місяця. Учасники проекту вивчають різні аспекти впливу харчування на стан нашого здоров’я, яке, у свою чергу, впливає на успішність та активну життєву позицію. Кожен учасник проекту працює за планом реалізації завдань творчої групи. План складено з урахуванням здібностей і нахилів учнів з різним рівнем навчальних досягнень та особистих уподобань. Це сприяє розвитку інформаційної, комунікативної, соціальної компетенції, також спонукає до розвитку творчого мисленні та нестандартного підходу до вирішення стандартних проблем. У проекті учні об’єднуються в групи та досліджують традиції харчування та їх корисність за сумісно визначеними критеріями. Результатом групової роботи є презентація, яка демонструється іншим групам класу.
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольні списки для презентації, вікі (або блогу) або публікації, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щотижнево на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учням запропоновано використовувати форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих продуктів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня, блогу (чи вікі).
Інструменти оцінювання:
Оцінювання навчальних потреб учнів
Форма оцінювання самоспрямування у навчанні
Форма оцінювання учнівської роботи
Діяльність учнів та вчителя
До початку роботи над проектом учитель готує публікацію для представлення особливостей методу проектів та отримує необхідні дозволи.
1 тиждень:
Ознайомлення з учительською презентацією
Обмін електронними адресами та логінами для роботи в мережі (інструкції, підказки, якщо захворів) Вибір партнерів для виконання проекту «Мозковий штурм» для пошуку тем для проекту Обговорення сценарію проекту Додаткові заняття з ІКТ для учнів, що не досить добре ними володіють Пошук своїх тем в джерелах (друкованих та Інтернеті) та збір інформації Вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів).
2-3 тиждень: Закріплення (або актуалізація за допомогою вчителя) основ роботи MS PowerPoint та MS Publisher, роботи з блогами та вікі. Збір інформації Обробка інформації Узагальнення своїх здобутків Консультації з учителем та попередній перегляд продуктів діяльності
4 тиждень: Ознайомлення учнів зі створеним учителем прикладом учнівського продукту. Обговорення власного проекту. Оформлення проекту Прикінцеві консультації з керівником проекту та запрошеними фахівцями Попередній захист Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей).
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
В'ячеслав Анатолійович Дурнін
Фах, навчальний предмет
Вчитель іноземних мов (німецька, англійська мови)
Навчальний заклад
Томаківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2
Місто\село, район, область
смт. Томаківка, Дніпропетровської області.