Літати як птахи, плавати як риби

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Літати як птахи, плавати як риби

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, природничі науки. «Взаємодія тіл»

Вік учнів, клас

8 клас 13-14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект познайомить учнів з розділом фізики «Взаємодія тіл», а саме з гідростатикою і аеростатикою, тобто з основними властивостями рідин та газів. Учні будуть досліджувати фізичні умови, що лежать в основі плавання тіл, узагальнять закон Архімеда. Вони стануть фізиками та дослідниками при розв`язанні експериментальних задач, створять мультимедійні презентації для кращого розуміння теоретичного матеріалу. Спільно з учнем-консультантом видадуть інформаційні буклети для того, щоб розповісти про природні явища і властивості рідин і газів. Учні виконують роль експериментаторів, вони обирають тему, яка їх цікавить, і збирають дані за певний період з цієї теми. Зрештою учні оцінять та представлять розвиток судноплавства і повітроплавання.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання здійснюється впродовж всього вивчення теми. Система оцінювання використовується для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінити рівень підготовки. Методами навчання: презентації, опитування, демонстрації, досліду, опису дослідження оцінюється кожний етап. Інструменти для оцінювання: нотатки у щоденнику, контрольні списки, списки запитань для самоконтролю, опитувальники, тимчасові самостійні роботи, тести та контрольні роботи, ЗХД, асоціативний кущ.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Діяльність учнів та вчителя • учні на початку роботи над проектом поділяються на групи і вибирають, яке питання будуть досліджувати. Використовуються такі методи організації практичної діяльності: дослідницький, частково – пошуковий, пояснювально-ілюстративний. • для з’ясування навчальних потреб учнів, сформованих знань, вмінь і навичок проводиться анкетування та презентація, вказані стратегії роботи, які допоможуть вірно розв`язати поставлену проблему. Наголошено про дотримання правил техніки безпеки в роботі з обладнанням. • учні використовують Інтернет при вивченні теми, виконанні проектів. • учні створюють власні презентації та публікації, де описують свої напрацювання по досліджуваному питанню. • оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів відбувається згідно критеріїв оцінювання, створених і оголошених вчителем напередодні. • диференціація навчання в ході вивчення теми застосовується при формуванні груп та оцінюванню. Формується і оцінюється самоспрямованість учнів у навчанні та відслідковується їх прогрес у навчанні. • фасилітація навчального процесу здійснюється у формі взаємодії під час спільної діяльності, ненав`язливої допомоги групі учнів в пошуку способів виявлення і розв`язання проблем, будуть учням надані інструкції та вказівки для допомоги їх навчанню.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Сиротюк Андрій

Фах, навчальний предмет

Вчитель, фізика

Навчальний заклад

Городеький НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ"

Місто\село, район, область

с. Городець Володимирецького р-ну Рівненської обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

26січня –18 лютого 2015 р.

Місце проведення тренінгу

Рівненський ОІППО

Тренери

Крутова Наталія Іванівна

Познякова Тетяна Євгенівна