Вікі-стаття на тему "Лінійні рівняння з однією змінною"
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Автори навчального дослідження
- 3 Тема дослідження
- 4 Проблема дослідження
- 5 Наші дії
- 6 Актуальність теми
- 7 Де зародилося мистецтво вирішувати рівняння?
- 8 Хто ввів у математику знак рівності
- 9 Хто є творцем сучасної буквеної символіки?
- 10 Який давньогрецький математик багато зробив у галузі розв'язання рівнянь?
- 11 Висновок
- 12 Корисні ресурси
Назва проекту
Історія виникнення рівнянь
Автори навчального дослідження
учні 7 класу
Тема дослідження
Яка історія виникнення рівнянь?
Проблема дослідження
Де зародилося мистецтво вирішувати рівняння?
Хто ввів у математику знак рівності?
Хто є творцем сучасної буквеної символіки?
Який давньогрецький математик багато зробив у галузі розв'язання рівнянь?
Назвіть геніального французького математика і революціонера, який створив основи загальної теорії рівнянь?
Який Норвезький математик вніс важливий внесок в теорію рівнянь?
Наші дії
Виділити актуальність теми, знайти матеріал в мережі Інтернет, проаналізувати текст, підібрати картинки, оформити результат на Wiki-сторінці.
Актуальність теми
Ми вибрали цю тему, тому що рівняння часто використовують у повсякденному житті, але про те, як виникли рівняння, хто їх придумав, не знаємо. Іноді корисно знати, хто це зробив, адже якби не ці люди, то можливо і по сей день не придумали б як вирішувати рівняння.
Де зародилося мистецтво вирішувати рівняння?
Алгебра як мистецтво розв'язувати рівняння зародилися дуже давно у зв'язку з потребою практики, в результаті пошуку спільних прийомів вирішення однотипних завдань. Найбільш ранні рукописи які дійшли до нас свідчать про те, що в Стародавньому Вавілоні і Давньому Єгипті були відомі прийоми рішення лінійних рівнянь.
Слово "алгебра" виникло після появи тракту "Кітаб аль-джебрваль-мукабала" хорезмського математика і астронома Мухамеда Бен Муса аль Хорезмі.
Термін "аль-Джерба", узятий з назви цієї книги, в подальшому став вживатися як алгебра.
Хто ввів у математику знак рівності
Знак рівності ввів у 1556 році англійський математик Рекорд, який пояснив це так, що ніщо не може бути більш рівним, ніж два паралельних відрізка.
Хто є творцем сучасної буквеної символіки?
Франсуа Вієт (фр. FrançoisViète, seigneurdelaBigotière; 1540 - 13 грудня 1603) - видатний французький математик, один з основоположників алгебри
Творцем сучасної буквеної символіки є французький математик Франсуа Вієт (1540 - 1603). До XVI в. Виклад алгебри велося в основному словесно. Літерні позначення та математичні знаки з'являлися поступово. Знаки + - вперше зустрічаються у німецьких алгебраїстів XVI в. Дещо пізніше вводиться знак * для множення. Знак ділення (:) був введений лише в XVII в. Рішучий крок у використанні алгебраїчної символіки був зроблений в XVI в., Коли французький математик Франсуа Вієт (1540-1603) і його сучасники стали застосовувати літери для позначення не тільки невідомих (що робилося і раніше), але і будь-яких чисел. Однак ця символіка ще відрізнялася від сучасної. Так, Вієт для позначення Невідомого числа застосовував букву N (Numerus-число), для квадрата і куба невідомого букви Q (Quadratus - квадрат) і C (Cubus - куб). Наприклад, запис рівняння X в кубі, мінус 8X в квадраті, плюс 16X, дорівнює 40 у Вієта виглядала б так: 1C-8Q +16 N aequ. 40 (aequali - одно). Вієт ділить виклад на дві частини: загальні закони і їх конкретно-числові реалізації. Тобто він спочатку вирішує завдання в загальному вигляді, і тільки потім призводить числові приклади. У загальній частині він позначає літерами не тільки невідомі, що вже траплялося раніше, але й всі інші параметри, для яких він вигадав термін «коефіцієнти» (буквально: сприяючі). Вієт використовував для цього тільки великі літери - голосні для невідомих, приголосні для коеффіціентов.Віет вільно застосовує різноманітні алгебраїчні перетворення - наприклад, заміну змінних або зміну знака виразу при перенесенні його в іншу частину уравненія.Новая система дозволила просто, ясно і компактно описати загальні закони арифметики і алгоритми. Символіка Вієта була відразу ж оцінена науковцями різних країн, які приступили до її совершенствованію.Діофант (не раніше III століття н.е.) - єдиний відомий нам старогрецький математик, який займався алгеброю. Він вирішував різні рівняння, особливу увагу приділяв невизначеним рівнянням, теорія яких називається тепер «діофантовиманалізом». Біля Діофанта була спроба ввести буквену символіку буквену сімволіку.Ліст з Арифметики (рукопис XIV століття). У верхньому рядку записано рівняння:Перша книга передуючи обширним введенням, в якому описані використовувані Диофантом позначення. Невідому Діофант називає «числом» (ἀριθμός) і позначає буквою ς, квадрат невідомої - символом δν (скорочення від δύναμις - «ступінь»). Передбачені спеціальні знаки для наступних ступенів невідомого, аж до шостої, званої кубо-кубом, і для протилежних їм ступенів. Знаку додавання у Діофанта немає: він просто пише поруч позитивні члени, причому в кожному члені спочатку записується ступінь невідомого, а потім чисельний коефіцієнт
Який давньогрецький математик багато зробив у галузі розв'язання рівнянь?
Еваріст Галуа (фр. Évariste Galois; 25 жовтня 1811, 25 жовтня 1811, Бур-ля-Рен, О-де-Сен, Франція - 31 травня 1832,, Франція) - видатний французький математик, засновник сучасної вищої алгебри.
Евріста Галуа (1811 - 1832) - цей геніальний математик загинув на дуелі, влаштованій його ворогами. У ніч перед дуеллю він написав листа, в якому виклав свої результати, що дала початок цілій науці - «теорії Галуа» Назвіть геніального французького математика і революціонера створив основи загальної теорії рівнянь?
• Нільс Хенрік Абель (1802 - 1829) вніс важливий внесок в теорію рівнянь. У 1824 році він опублікував доказ нерозв'язності в радикалах загального буквеного виразу п'ятого ступеня.«Абель залишив математикам настільки багата спадщина, що їм буде чим займатися в найближчі 150 років» (Шарль Ерміта). Нільс Хенрік Абель (норв. NielsHenrikAbel; 5 серпня 1802, Фінге - 6 квітня 1829, Фроланд поблизу Арендаля) - знаменитий норвезький математик
Висновок
Ми заглянули в історію виникнення рівнянь. Ми дізналися, що мистецтво розв'язувати рівняння, зародилася у вавилонян, у яких було для нього спеціальну назву, яке перейшло у арабська мова. Дізналися, що рівняння - це мова математики. «Щоб вирішити питання, що відноситься до чисел або до абстрактним відносинам величин, потрібно лише перевести задачу з рідної мови на мову алгебраїчний», - писав великий Ньютон
Корисні ресурси
www.osnova.com.ua
uk.wikipedia.org