Вікі-стаття "Біологічна роль Ферума"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Біологічна роль Ферума

Автор проекту

Сергій Іванов, учень 7а класу ОНВК №84

Тема дослідження

Вміст Ферума в об'єктах живої природи

Проблема дослідження

Вивчити до складу яких біологічно активних речовин входить Ферум.

Гіпотеза дослідження

Ферум - життєво важливий елемент, який відіграє значну роль у житті практично всіх організмів, за виключенням деяких бактерій. При його нестачі листя рослин стає білим. а у тварин та людини знижується рівень гемоглобіну, наступає анемія.

Мета дослідження

Довести,що одним з найважливіших мікроелементів для живих об'єктів є Ферум.

Результати дослідження

При нестачі Ферума не утворюється хлорофіл в рослинах. Маленька добавка Ферума до субстрату- вони набувають зеленого кольору. Проведемо такий дослід: білий листок змазати розчином солі, що містить Ферум. Незабаром змазане місце позеленіє. У разі нестачі Ферума в грунті у рослин порушується обмін речовин, що різко сповільнює їхній ріст, знижує врожайність, а іноді призводить до загибелі. Ферум входить до складу гемоглобіну крові людини й тварин, а також міоглобіну, ферментів складних білкових молекул, які знаходяться в печінці та селезінці. До організму людини Ферум надходить у складі харчових продуктів. Добова потреба в елементі для людини- 10 - 15 мг. Багато Ферума в яблуках, салаті, шпинаті, житньому хлібі, гречаній крупі, абрикосах. А ось у шахтарів залізорудних шахт,кар'єрів та електрозварювальників може бути надлишок Ферума. Розвивається хвороба сидероз та гіперсидероз. Деякі організми,наприклад морські огірки, здатні накопичувати залізо в чистому вигляді.

Висновки

Існування життя не можливе без Ферума, який входить до складу хлорофілу рослин та гемоглобіну крові людини та тварин. Ці біологічно активні речовини приймають участь в перенесенні кисню в організмі.

Корисні ресурси

http://www.ukrhistory.narod.ru

ru.wikipedia.org

www.castlemania.ru