Вікі-стаття: "Стиль - це життя"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Стиль - це життя.

Автори проекту

Учні 11 класу.

Тема дослідження

Важливість стильового оформлення веб-сторінок.

Проблема дослідження

Досліджувався рівень сприйняття різними категоріями населення різного стильового оформлення веб-сайтів.

Гіпотеза дослідження

Різнв категорії населення по різному реагують на сайти однакової тематики, але різного стилю.

Мета дослідження

Довести, що стильове оформлення веб-сайтів дуже важливе для користувача.

Результати дослідження

Вечір… Ви перед комп’ютером… Заходите на сайт. Ось цей приємно переглядати, а на цьому не хочеться затримуватись. А ось цей сайт завантажується так довго, що не вистачає терпіння дочекатись результату. Чому різні сайти сприймаються так по різному?

Кожен користувач під час перегляду якогось ресурсу підсвідомо оцінює його і після цього або відразу покидає або залишає в закладках. Важливими показниками для відвідувачів є:

1. інформативність, корисність і унікальність матеріалів, розміщених на сайті;

2. постійне оновлення веб-сторінок;

3. наявність тестів, можливість обговорення;

4. мовний аспект;

5. зручність, зрозумілість у навігації.

Дуже важливе значення має стильове оформлення, візуальна привабливість сайта, дизайн.

Найперше при відкритті веб-сторінки в очі кидається колірна гамма. Під час дослідження було виявлено, що найприємнішими вважаються сайти у світлій і теплій кольоровій гаммі, хоча дехто вважає такі сайти занадто простими. Темні кольори в оформленні найбільше подобаються молоді, особливо чоловікам, але у людей старшого покоління вони викликають тривожність. Різнокольоровий стиль , де поєднано яскраві насичені кольори найбільше подобаються дітям. Малонасичені кольори з тонким поєднанням відтінків, з плавним переходом викликають заспокоєння, потребують більш тривалого і вдумливого спостереження об’єктів. Таким сайтам надають перевагу люди з доволі високим культурним рівнем, середнього та похилого віку, з інтелектуальним спрямуванням трудової діяльності, а також люди зі втомленою або дуже чутливою нервовою системою. Контрастному поєднанню насичених кольорів надають перевагу діти, підлітки, люди з прямим і відкритим характером.

Під час кольорового оформлення сайту враховують галузь використання ресурсів сайту. На рекламних сайтах органічних продуктів переважають білі і зелені кольори, як символи чистоти і природності. Сайти фірм, які виробляють і продають каву, оформлені в коричневій гаммі, яка підсилює відчуття консерватизму і стабільності. Страхові компанії обирають сині та коричневі кольори для створення ефекту спокою та впевненості в майбутньому, але часто використовують і фіолетовий для підсилення тривожності і бажання захиститися.

Також увагу приділяють зазвичай тематичній ознаці сайту. Найчастіше зустрічається діловий стиль в оформленні. Тут застосовуються принципи оформлення документів. На таких сайтах зручно шукати потрібну інформацію, але вони здаються занадто нудними. Привабливим є журнальний стиль, коли сторінки оформлені по принципу дизайну глянцевих журналів: великі заголовки, крупні фотографії. Творчим людям особливо подобається стиль гр ан ж: асиметричне розміщення елементів на сторінці, яке складає враження хаотичної композиції, виконаної начебто недбало. Дитячі сайти найчастіше оформлюють в мультяшному стилі, коли сторінки стилізовано під мультфільми.
Також привабливішим є сайт, у якому матеріали викладено оптимальним шрифтом, виділені заголовки, є відступи між абзацами, текст і фон виконані в контрастних кольорах. Також відвідувачів дратує велика кількість флеш-анімації, відео, музичних та графічних елементів, занадто багато гіперпосилань.
Сайти, на яких враховано всі ці аспекти є дуже приємними для перегляду, на них хочеться повертатись знову і знову.

Висновки

При створенні сайту обов'язково треба враховувати цільову аудиторію, тому що люди по різному сприймають сайти однакової тематики, але різного стилю.

Корисні ресурси

http://sites.google.com http://www.meta/ua http://www.ostriv.in.ua http://www.osvita.org.ua http://www.mycomp.com.ua/ http://www.mycomp.com.ua/ Підручник з інформатики для 11 класу Ривкінд. Академічний рівень.