''Як вирішити проблему батьків і дітей?''

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Як вирішити проблему батьків і дітей?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література

Інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Іван Нечуй-Левицький «Кайдашева сім’я». Актуальність проблеми батьків та дітей. Характеристика персонажів

Вік учнів, клас

15-16 років, 10 клас

Стислий опис

Учні класу об’єднуються в 3 групи: «Родина батьків(Омелько та Маруся)», «Родина старшого сина (Карпо та Мотря)», «Родина молодшого сина (Лаврін та Мелашка)». Кожній групі потрібно розкрити характери героїв та способи усунення конфліктів, які виникають у родині, добрати приклади з усної народної творчості про родинне життя, створити і представити презентації.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учні зможуть: • давати оцінку образам та певним явищам літературного твору • аналізувати та синтезувати факти, вчинки персонажів • знаходити способи розв’язання конфліктів між дітьми та батьками, визначати їх причини та наслідки • використовувати комп’ютерні технології (програми для створення презентацій, пошукові системи) як інструмент для досліджень, організації, оцінювання інформації; • створювати переконуючі презентації з теми «Як вирішити проблему батьків і дітей?» і демонструвати їх цільовій аудиторії.


Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Учні з самого початку роботи над проектами заповнюють таблицю З_Х_Я_Д, для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектами; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Кожен учень виконує тестові завдання, які допомагають актуалізації знань. Спостереження за роботою учнів та заповнення вчителем Щоденника спостережень дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Учні також використовують Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію. Використовують Форми оцінювання з балами для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання оцінки з боку їх однокласників. Оцінювання здійснюється вчителем на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. По закінченні роботи на проектом учням пропонується розв’язати кросворд. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію з тієї ж Форми оцінювання з балами і учнівських таблиць та висновків до завдань, кросворду.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Початок роботи

Пояснення учителя про цілі та суть проекту з демонстрацією презентації. Виступ психолога школи на тему «Родинні конфлікти. Причини і способи їх усунення». Учні заповнюють таблиці З-Х-Я-Д та виконують тестові завдання для актуалізації знань. Учні класу об’єднуються в 3 групи: «Родина батьків(Омелько та Маруся)», «Родина старшого сина (Карпо та Мотря)», «Родина молодшого сина (Лаврін та Мелашка)». На уроці кожній групі дається окреме завдання. «Родині батьків», «Родині старшого сина», «Родині молодшого сина» необхідно розкрити образи героїв і з’ясувати, що потрібно зробити для уникнення конфліктів у сім’ї, добрати приклади з усної народної творчості про родинне життя.

Робота над проектом


Учні груп шукають цитати про характеристику персонажів, заповнюють таблиці «Позитивні та негативні риси характеру героїв» та користуючись формами оцінювання з балами готують презентації про характеристики персонажів та способи усунення конфлікту в родині. Учитель спостерігає за роботою учнів та робить записи в Щоденнику спостережень для вчителя. І група – «Родина батьків» розкривають образи Омелька та Марусі і визначають, що потрібно зробити для подолання конфлікту. Знаходять прислів'я та приказки про виховання дітей. ІІ група – «Родина старшого сина» розкривають образи Карпа та Мотрі і визначають, що їм потрібно зробити для уникнення конфліктів. Знаходять прислів'я та приказки про ставлення до невісток та свекрух. ІІІ група – «Родина молодшого сина розкривають образи Лавріна та Мелашки і визначають, що їм потрібно зробити для подолання конфлікту. Знаходять прислів'я та приказки про щасливе сімейне життя.

Закінчення роботи

Учні кожної з груп роблять висновки щодо позитивних і негативних рис характеру героїв та способів уникнення конфліктів, оформлюють свої дослідження в презентації та презентують свої роботи, учні з інших груп закінчують заповнення таблиць. На завершення учням пропонується заповнити кросворд, щодо засвоєння теми.

Приклад учнівської презентації


Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Моцейчук

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Дружківська загальноосвітня школа 1-3 ст. №12 Дружківської міської ради Донецької області

Місто\село, район, область

м. Дружківка Донецької області

Контактні дані

tanya.mots@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

06.08.2012 – 11.08.2012

Місце провведення тренінгу

Дружківська загальноосвітня школа 1-3 ст. №12 Дружківської міської ради Донецької області

Тренери

Зоненко Наталія Василівна