''Портфоліо "Кислоти в побуті"''
Зміст
Назва навчальної теми
Кислоти, їх склад, назви.Фізичні та хімічні властивості неорганічних кислот'
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Хімія (інформатика, основи здоров`я, биологія, екологія)
Вік учнів, клас
13 років, 8клас
Стислий опис проекту
Проект запланований для вивчення восьмиклассниками 6-ти уроків теми «Основні класи неорганічних сполук». На початку роботи над проектом перед учнями постає питання про значення неорганічних кислот в житті людини та в природі. Шукаючи відповіді на це запитання вони повинні з’ясувати як використовуються кислоти людиною та представити вплив неорганічних кислот на навколишне середовище. Над проектом будуть працювати чотири творчі групи: медики, екологи, художники та науковці. Їх завдання - зібрати матеріал про властивості кислот та оформити його в вигляді презентації, буклету або бюлетня, пам’яток безпеки. Результати роботи над проектом учні демонструють на підсумковому уроці.
Повний План вивчення теми
План впровадження теми
Навчальні цілі
Учні: називають кислоти за сучасною науковою українською номенклатурою, деякі індикатори; описують поширеність представників неорганічних кислот у природі; наводять приклади основних і кислотних оксидів, оксигеновмісних і безоксигенових, одно-, дво-, триосновних кислот, розчинних і нерозчинних кислот; складають формули цих сполук; розрізняють реакції замiщення, обміну, нейтралізації; характеризують фізичні та хімічні властивості кислот,; складають відповідні рівняння реакцій; класифікують неорганічні речовини; обґрунтовують залежність між складом, властивостями та застосуванням речовин; прогнозують перебіг хімічних реакцій кислот з металами, використовуючи ряд активності; оцінють значення неорганічних кислот; розпізнають дослідним шляхом кислоти за допомогою індикаторів;
Опис оцінювання
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
На початку проекту вчитель повторює з учнями класифікацію неорганічних сполук і пропонує дати відповідь на ключове запитання: «Яке значення мають кислоти в житті людини?» За допомогою мозкового штурму та заповнення таблиці З-Я-Х-Т восьмикласники роблять висновок про те, що їм, поки що, бракує знань для того, щоб дати однозначну відповідь на на це запитання. Вчитель пропонує вивчати тему за допомогою методу проекту. Презентація вчителя. Учні: - обговорюють тему проекту,розподіляються на групи за інтересами: медики, екологи, художники та науковці, обговорюють цілі, завдання, вживаютья в ситуацію; - складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі. Вчитель: - готує список доступної в бібліотеці школи літератури з теми проекту; - відправляє інформаційний буклет про метод проекту батькам та одержує від них дозвіл на публікацію роботи учня в мережі інтернет; формулює критерії оцінювання роботи учнів. Учні за наведеним списком відшукують теоретичну на методичну інформацію в бібліотеці та мережі Інтернет та створюють презентацію, пам’ятку та публікацію. Всі ці матеріали вони представляють на підсумковій конференції, на якій проходить взаємооцінювання роботи груп.Учасники проекту підводять підсумки своєї роботи, працюючи з діаграмою Венна. Під час роботи учнів, вчитель виконує консультуючі та перевіряючи функції за допомогою щоденників роботи над проектом. В кінці вивчення теми проводиться практична робота, виконуючи яку учні зможуть оцінити наскільки успішно вони працювали над проектом.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Павлієнко Наталія Анатоліївна
Фах, навчальний предмет
хімія
Навчальний заклад
БПЛ №125 "Престиж"
Місто\село, район, область
м.Донецьк
Контактні дані
nat_pavl@list.ru
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
27.08 - 01.09 2012 р.
Місце провведення тренінгу
БПЛ №125 "Престиж"
Тренери
Івасенко Лариса Іванівна