Портфолио Оксана Николаевна
Зміст
Назва проекту
«Впровадження інноваційних технологій в особистісно-орієнтоване навчання та виховання учнів на уроках географії». "Подорож Африкою"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
географія, природознавство, економіка
Навчальні цілі
Підвищити рівень інтересу учнів до вивчення предмету. Дати знання про материк Африка, його географічне положення, рельєф, корисні копалини, про клімат материка, про внутрішні води материка, собливості природних зон, закріпити знання про зональність. Дати знання і сформувати їх про населення і політичну карту Африки, особливості динаміки, структури населення, розкрити демографічні проблеми населення, систематизувати знання про формування політичної карти континенту, продовжувати формувати вміння користуватись картами (на прикладі політичної). Розвивати зацікавленість історичним минулим Землі, вміння і навички у роботі з тематичними картами, навички у роботі з кліматичними показниками, діаграмами клімату, кліматичними картами.
Вік учнів, клас
7 класи
Стислий опис проекту
'Данний проект присвячений вивченню та дослідженню материка Африка:
1 Географічне положення Африки, історія дослідження та освоєння материка. Мета: Сформувати у учнів первинні навички складання характеристики географічного положення материка.Систематизувати знання учнів про основні етапи історії дослідження Африки, поглибити практичні навички учнів самостійно визначати географічні координати, вимірювати відстані на карті за масштабом і градусною сіткою. Розвивати інтерес до предмету, виховувати повагу до природи Землі. 2 Геологіна будова і рельєф Африки.Закономірності розміщення корисних копалин Мета: Дати знання про рельєф, корисні копалини, закріпити знання про процеси у літосфері, розвивати вміння і навички у роботі з тематичними картами 3 Особливості клімату Африки. Мета: Дати знання про особливості формування клімату Африки, виявити закономірності розподілу сонячної радіації, температур повітря, атмосферного тиску та опадів на материку 4 Кліматичні пояси та типи клімату Африки. Мета: Конкретизувати відомості про особливості розміщення Африки в межах кліматичних поясів. Виявити закономірності змін кліматичних поясів на материку. 5 Внутрішні води Африки. Мета: Ознайомити учнів з річковими системами Африки, їх живленням та режимом, характером течії. Дати характеристику озерам Африки. 6 Природні зони Африки. Висотна поясність. Мета: Актуалізувати поняття "природний комплекс", "природна зона", "широтна зональність", "висотна поясність", "екологічні проблеми". Показати особливості проявлення широтної зональності природних комплексів на рівнинах Африки та виявити їх причини. Ознайомити з основними типами грунтів, характерними представниками рослинного та тваринного світу. 5 Населення і політична карта. Мета: Дати знання і сформувати їх про населення і політичну карту Африки, особливості динаміки, структури населення, розкрити демографічні проблеми населення, систематизувати знання про формування політичної карти континенту.
Повний План вивчення теми
Опис оцінювання
Оцінювання проектної діяльності учнів проводиться на протязі усього часу втілення проекту. Основну увагу я приділяю засобам викладання матеріалу по навчальній темі, комп'ютерним технологіям. Це дає можливість зосередити увагу учнів на вивченні нової теми, а також провести оцінювання отриманих знань.
Діяльність учнів та вчителя
На початку проекту вчитель: -проводить урок перший урок з теми, на якому дає основні поняття про материк Африка, його географічне положення, рельеф, корисні копалини та інше; -готує список літератури з теми проекту; -формулює критерії оцінювання роботи учнів. Учні: -обговорюють тему проекту, цілі, завдання; -складають план роботи групи та розподіляють обов’язки у групі. -відбувається збір інформації про материк Африка; -кожна група обирає питання та відповідає на них. Для того, щоб учні чітко розуміли, яку роботу від них вимагають, вчитель демонструє свою Презентацію. Впродовж роботи над проектом вчитель: - забезпечує учнів ресурсами; - контролює послідовність виконання проекту; - заповнює оціночні листи груп учнів. Учні: - консультуються з учителем; - обговорюють проміжні результати; - оформляють проект; - готуються до захисту; - оцінюють власну роботу.
оцінювання мультимедійного проекту
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Бранчук Оксана Миколаївна
Фах, навчальний предмет
Вчитель географії. Географія, природознавство, економіка
Навчальний заклад
ОЗОШ №118 І-ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
м. Одесса, Приморський район
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
вересень 2012р
Місце проведення тренінгу
ОЗОШ №118 І-ІІІ ступенів
Тренери
Крижевська Анжела Миколаївна