Портфоліо Козлова Ірина Іванівна
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Психологія особистісного вдосконалення"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Філософія, основи здоров'я, анатомія.
Вік учнів, клас
15-16 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
„Психологія особистісного вдосконалення” ставить за мету формування у юнаків та дівчат життєво необхідних знань, практичних умінь і навичок, особистісних цінностей, ідеалів, переконань які сприятимуть особистісному становленню та розвитку, допоможуть розібратись в складних життєвих ситуаціях, зробити усвідомлений вибір, навчитись керувати своїм життям і стати його повноправним хазяїном.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою мережевого опитувальника, діаграми Вена та таблиці З-Х-Д. Впродовж виконання проекту учні використовують щоденник виконання роботи та картки успіху для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в щоденниках виконання роботи та картках успіху допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Для успішного та вчасного оцінювання створено графік оцінювання. Учні використовують розроблену форму оцінювання презентації для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію вони отримують до того, як робота буде завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації та.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком роботи над темою вчитель рекомендує учням познайомитися з Буклетом по методу проектів та Презентацією основних запитань проекту "Психологія особистісного вдосканалення". За допомогою таблиці З-Х-Д виявляємо рівень інформованості учнів з даної теми. Ми живемо в інформаційному суспільстві. Величезні об’єми інформації ми отримуємо з різних джерел, а особливо з Інтернет. Як не загубитися в цих потоках інформації? Як навчитися швидко і правильно аналізувати отриману інформацію? Для отримання відповіді на поставлені запитання, після перегляду презентації вчителя, учні проводять підготовчу роботу: об’єднуються в групи та заповнюють анкету „Рівень сформованості життєвих компетентностей” та проводять опитування серед своїх однокласників. Створюють діаграми за допомогою MS Excel. Згідно з отриманими результатами, вони складають список найбільш популярних характеристик своєї особистості. Ці результати аналізують і роблять висновки своїх сильних та слабкіх сторін особистості. Вчитель консультує, направляє і допомагає учням в процесі дослідження. Для більш успішного виконання учнями проекту вчитель створює форми само- і взаємооцінювання робіт кожного. Документи з фасилітації допомагають учням більше зануритися в проблему і викликають їх на спілкування, на постановку цікавих запитань. Висновки, які зроблять учні, допоможуть їм в майбутньому більш відповідально ставитися до інформації з Інтернету, реально і швидко оцінювати інформацію.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Козлова Ірина Іванівна
Фах, навчальний предмет
Практичний психолог ЗШ № 16
Навчальний заклад
Практичний психолог Павлоградської ЗШ № 16