Проектна робота на тему "Видатні вчені-натуралісти"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:12, 23 квітня 2016, створена Irinashabelyan (обговореннявнесок) (Фах, навчальний предмет)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Видатні вчені-натуралісти

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

природознавство, інформатика

Вік учнів, клас

5 клас, 10-11 років

Стислий опис проекту

Учнівський проект з природознавства, спрямований на розширення всебічного світогляду учнів. До роботи залучені учні 5 класу. Об’єднавшись у групи, учні, здійснюючи інформаційні, соціологічні дослідження, створюють проект, результатом якого буде блог щодо визначних вчених-натуралістів. Робота над проектом дасть можливість учням за допомогою вчителя, батьків пройти всі етапи дослідження обраної теми, формує навички пошукової, аналітичної, творчої діяльності. Метою проекту є ознайомлення учнів із визначними вченими-натуралістами; формування в учнів початкових навичок пошукової діяльності; виховання бережного ставлення до природи, праці інших людей. За характером діяльності - інформаційний, дослідницький, практичний; за змістом – міжпредметний (хімія,біологія); за кількістю учасників – колективний; за тривалістю – міні – проект; за ступенем самостійності – частково – пошуковий. Прогнозований результат: доповіді учнів, оформлення презентації, блогу, проведення уроку «Видатні природодослідники».

План вивчення теми

План вивчення проекту

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж вивчення теми. Визначення попередніх знань учнів про те, що вони вже знають про енергію, енергозбереження, відбувається при заповнені ними організаційної діаграми оцінювання та таблиці З-Х-Д. Поточне оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів до контрольних списків з усіх видів діяльності, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі роботи над проектом – створення блогу: форма оцінювання блогу, контрольний список для оцінювання навичок аналізу інформації, форму для оцінювання вміння робити висновки. Учні використовують надані вчителем форми оцінювання та самооцінювання свого проекту. Ці ж форми використовуються вчителем для виставлення оцінки кінцевої презентації проекту. Проводиться також взаємооцінювання у групі з урахуванням вкладу кожного учня в роботу групи.

Таблиця ЗХД

Оцінювання в проекті

Оцінювання навчальних потреб

Самооцінювання учнівської роботи

Оцінювання блогу

Діяльність учнів та вчителя

На початку роботи над проектом учитель вибирає координатора з числа учнів 5 класу (шефи 3 класу), знайомить учнів з буклетом про створення учнівського проекту. На першому етапі під час роботи з таблицями ЗХД учні намагаються знайти відповідь на тематичні та ключове запитання , обговорюють запитання, складають схему З-Х-Д. Діти об'єднуються у групи за рівнем навчальних досягнень та інтересами, за допомогою вчителя або координатора складають план роботи групи та розподіляють обов’язки у групі. Учитель надає інструкцію про пошук інформації в Інтернеті, пропонує відповідні інтернет-ресурси. Учні, отримавши завдання, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернету, відбираючи необхідний матеріал, аналізуючи його. При створенні презентації у дітей відбувається формування таких умінь та навичок: • Розвиток та вдосконалення умінь аналізувати, планувати свою діяльність та представляти її у вигляді відповідних діаграм • Набуття навичок оцінювати результати своєї діяльності та дослідів • Формування навичок співпраці в малій групі, вміння планувати свою діяльність, будувати гіпотези та робити висновки з досліджень • Формування навичок виступів перед аудиторією • Формування вміння правильно сформулювати свою думку, структурувати свою доповідь • Вміння використовувати різні мультимедійні засоби і можливості

При створенні блогу учні навчаються почувати себе вільно у «всесвітній павутині» для пошуку нової корисної інформації, а також для розміщення власної. Крім того, що учні напротязі проекту набувають якихось нових вмінь і навичок роботи у галузі інформатики вони також розвивають свій творчий потенціал.


350 px 350 px

Авторське право

Презентація вчителя

Учнівська презентація

Учнівський блог

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Соколовська Марія Іванівна

Фах, навчальний предмет

вчитель природознавства та основ здоровя

Навчальний заклад

КНЗ "Лозуватська ЗШ І-ІІІ ступенів №1 імені Т.Г.Шевченка"

Місто\село, район, область

село Лозуватка, Криворізький район, Дніпропетровська область

Дати проведення тренінгу

11.04.2016 - 23.04.2016 р.

Місце проведення тренінгу

КНЗ "Лозуватська ЗШ №1 ім.Т.Г.Шевченка"

Тренер

Шабелян Ірина Миколаївна