Портфоліо Яковенко Олександри Миколаївни за проектом "Пригоди хмаринки "
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Пригоди хмаринки Над проектом працюють учні 2 класу, тема з програми «Пори року». Основні види діяльності читання, мовлення, письмо, діалогічне мовлення, малювання. Учні розподіляються на групи, які виконують групові завдання, проводять опитування та інші . Продуктами діяльності учнів стануть створені презентації, календар погоди, малюнковий словник
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний навчальний предмет, для вивчення якого створюється проект - англійська мова, дотичними є малювання, інформатика, природа
Вік учнів, клас
7-8 років, 2 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Під час вивчення теми ”Seasons and Weather” в курсі англійської мови 2-го класу, на вивчення якого відводиться 8 годин, учні вивчають назви місяців, погоду, свята, традиції, дії людей у різні пори року. Учні досліджують погоду, мають змогу самі скласти календар погоди. Учні об’єднуються в дві групи –дослідники і знавці. Потрібно знайти спосіб розв'язання завдання, підібрати необхідну інформацію, обміркувати і співвіднести результати, оформити записи, зробити висновки. Завдяки роботі над проектом учні зрозуміють, як погода впливає на дії людини, яка погода буває у різні пори року, вони навчаться запитувати та надавати інформацію про явища погоди, події, факти. Продуктами діяльності учнів стануть створені презентації, календар погоди, малюнковий словник. В подальшому ці знання будуть використані на уроках природознавства, основ здоров’я, географії. Це дасть змогу сформувати предметну компетентність. Використання веб-технологій, групової роботи спрямовані на формування ключових компетентностей – інформаційно-технологічної, життєвої.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
До початку роботи Вчитель проводить бесіду з учнями про метод проектів, розкриває сутність і об’єм запланованої роботи, роздає відповідні публікації для їхніх батьків. Наступним кроком вчителя є знайомство учнів з обраною темою, використовуючи презентацію, яка містить цікаві фото явищ природи з запитаннями для зацікавлення учнів. Потім вони виконують завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у формі таблиці З-Х-Д, на основі яких формулюються питання які будуть розглядатися в дослідженнях. Проводить опитувальник серед учнів, за результами якого з’ясовує чи зацікавились учні даною темою. Вчитель знайомить учнів з інструкцією створення блогу, щоб учні самостійно обрали форму представлення свого звіту. Під час роботи І тиждень Вчитель проводить анкетування з’ясовуючи рівень підготовленості учнів, з урахуванням чого формулює завдання для різних груп. Формує дві групи та розподіляє завдання в кожній групі, обирає форму звітності кожного завдання. Учні переглядають презентацію вчителя, знайомляться з тематичними та ключовим запитаннями, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. Група знавців працює над культурно-пошуковим завданням: досліджують погодні умови в різні пори року, виявляють відмінності та спільності погодних явищ у різні пори року, аналізують погоду однієї пори року в різні місяці. Група дослідників займається створенням Календаря погоди; досліджують зміни погодних умов; записують сформульований ними план дослідження, мету, гіпотези, відмічають хід роботи та отримані результат, а також сформульовані висновки.
Вчитель знайомить учнів із критеріями оцінювання робіт та законом про авторське право авторське право презентація авторське право. Учні отримують від вчителя форму оцінки презентації, блогу, контрольний лист оцінювання Internet-ресурсів, форму оцінювання командної роботи Для забезпечення спільної роботи, для формулювання узгоджених висновків дослідження, для обговорення підготовки підсумкового звіту, розподілення обов’язків та представлення звіту, надсилання власних матеріалів учні використовують Skype. Практики, отримавши, результати експериментальної діяльності, розміщують їх на вікі-статті та роблять відповідні висновки на поставлені перед ними завдання, після чого теоретики доповнюють статтю матеріалами знайденими в Інтернеті та в літературі, записуючи адреси знайдених ресурсів у список використаних джерел. Після знаходження результатів вносять в журнал виконання проекту дані, по яких вони здійснили пошук: ключові слова, кількість знайдених ресурсів, власна оцінка ролевантності пошуку (шаблон відповіді надається). Після виконання лабораторної роботи всі групи учнів отримують документ для поточного оцінювання, де вчитель виступає в ролі фасилітатора. ІІ тиждень По завершенню роботи над дослідженням учні заповнюють форму самооцінювання власної роботи в групі та отриманих в ході роботи навичок щодо виконання досліджень. Для оформлення результатів виконання дослідів вчитель надає учням шаблон звіту. В домашній роботі учні виконують завдання те що не робили на уроці. Завершується проект підготовкою презентації wiki-сторінки. У цей термін вчитель організовує консультації по групах. Вчитель розвиває навички самоспрямованості учнів у навчанні, використовуючи різні інструкції.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Олександра Яковенко
Фах, навчальний предмет
Заступник директора з виховної роботи, викладач англійської мови
Навчальний заклад
КЗО "Середня загальноосвітня школа № 56" Дніпропетровської міської ради
Місто\село, район, область
м.Дніпропетровськ
Контактні дані
Відомості про тренінг
Вiдкритий свiт
Дати проведення тренінгу
11-23 квітня 2016 року
Місце проведення тренінгу
КЗО "Середня загальноосвітня школа № 56" Дніпропетровської міської ради
Тренери
Філюк Галина Іванівна
Корисні посилання
www.goole.com www.yandekx.ru
www.iteach.com.ua
http://educate.intel.com/uahrojectdesign
htt://ru.wikipedia.org/wik
wikilavesearth.org.ua