Навчальний проект за темою:«Вишивка, як вид народного мистецтва».

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:44, 20 квітня 2016, створена ZNG1363 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Вишивка, як вид народного мистецтва»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

  • Образотворче мистецтво
  • Інформатика
  • Математика
  • Історія України
  • Трудове навчання

Вік учнів, клас

10 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект зорієнтований на учнів 10 класу і призначений для реалізації в урочний та позаурочний час. У проекті інтегруються такі предмети як інформатика та трудове навчання. Мета проекту: сформувати на регіональному та національному рівнях громадянську свідомість, що ґрунтуватиметься на культурних цінностях українського народу. В ході роботи учні будуть досліджувати, які орнаменти української вишивки найбільш поширені та популярні у нашій місцевості. А також дізнаються, яке місце займає українська вишивка в сучасних домівках. Під час роботи у проекті учні повинні самостійно виготовити подарунок до Дня Матері для своїх мам чи бабусь. Подарунком стане вишивка, виготовлена за власною схемою, яку вони створять використовуючи сучасні комп’ютерні технології. Презентація результатів роботи у проекті пройде у вигляді святкового концерту, на якому подарунки знайдуть своїх власників.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання знань проводиться за рахунок вирішення тестів та відгадування кросвордів, але окрім цього учні будуть оцінюватися за роботу над проектами та їх оформлення. Форми для оцінювання кожного виду діяльності, а це презентації, публікації та веб- чи вікі-сторінки розроблені і розміщені в Портфоліо. Учні отримують ці критерії оцінювання до початку роботи над проектами для здійснення оцінки своєї роботи та роботи своїх колег-однокласників.

Діяльність учнів та вчителя

200px 200px

Діяльність учнів:

1. На початку проекту:


- виявлення готовності учнів до проектної діяльності та визначення сподівань учнів від проектної діяльності;

- діагностування початкового рівня володіння ІКТ учнями;

- діагностування початкових знань учнів з даної теми;

- оцінювання Інтернет ресурсів, які будуть використовуватись в межах проекту;

- визначення тем досліджень за допомогою презентації вчителя;

[|Презентація вчителя (Зирянова Н.Г.)]

- діти поділяються на 3 групи.


2. Впродовж роботи над проектом:

Робота в групах ("Архіватори", "Видавці", "Павуки"). Розподілення обов’язків. І група у проекті займалася дослідженням українських вишивок. Як одне з початкових джерел пошуку інформації, учасники використовували Всесвітню мережу Інтернет (вчителем заздалегідь було підготовлено перелік оглядових сайтів, необхідних для виконання проекту). Для дослідження технік вишивання, особливості орнаментів, кольорової гами найпоширеніших саме у нашій місцевості учні вирушили за інформацією до односельчан. Цю частину проекту ми назвали «ходіння в народ». Після довготривалих спостережень, опитувань, а вони дійсно були довготривалими, адже у кожній оселі потрібно було відповісти на сотні «Для чого?», «Навіщо?» та «Що то буде?», було виявлено, що в сучасних домівках вишивка все ж таки і сьогодні займає певне місце в декорації інтер’єру.< br> Коли групою «Архіватори» було зібрано потрібну інформацію та проаналізовано її, наступив етап створення презентації з результатами дослідження. Для цього група використала програму пакету Microsoft Office - Microsoft Office Power Point. на жаль, об'єм презентації, яку створили учасники групи, дуже великий і тому нема сенсу та можливості продемонструвати її тут. Але саме завдяки групі "Архіваторів" була поповненна колекція музею народознавства надзвичайно цікавими та цінними взірцями вишивок односельців.Передані на зберігання рушники, запаски, картини були вишиті ще в довоєнний період і мають неабияку цінність. Ними ж було проведено соціологічне опитування серед учнів школи для того, щоб дізнатися про актуальність проблеми даного проекту. Узагальнені результати подали у вигляді гістограми, зробленої за допомогою програми Microsoft Excel.

ІІ група у проекті готувала святковий випуск шкільної газети, присвяченої проекту. Для її створення «Видавці» скористалася допомогою програми Microsoft Publischer. Публікація створювалась за чіткими критеріями оцінювання і містила тематичні статті до Дня Матері та авторські вірші (напередодні у школі було оголошено конкурс на кращий вірш «Матусю рідненька, вклоняюсь тобі» серед учнів 5-11 класів). Ще учнями було розроблено в цій же програмі журнал, який також присвячено темі проекту з корисними порадами для тих, хто захоплюється мистецтвом української вишивки.

ІІІ група у проекті створювала засобами програми Publisher розробляла проект шкільного веб-сайт, де також було висвітлено інформацію про досягнення учасників проекту, оформлено галерею учнівських робіт, створено сторіночку для гостей, що цікавляться вишиванням та комп’ютерною графікою (на даний школа не має діючого веб-сайту, оскільки не забезпечена належним доступом до мережі Інтернет)

- виявлення рівня обізнаності у використанні проектних технологій;

- діагностування рівня компетентності учнів по темі над якою вони працюють;

- самостійна дослідницька робота;

- творчий та аналітичний підхід до роботи;

- використання таблиць з критеріями оцінювання продуктів проектної діяльності;

- учительські консультації.


3. Наприкінці роботи над проектом:

- оцінювання рівня виконання групових проектів;

- оцінювання рівня компетентності учнів у використанні ІКТ для реалізації міні проектів;

- виявлення особистих нахилів кожного з учнів та розробка рекомендацій щодо подальшого їх навчання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Зирянова Наталя Григорівна

Фах, навчальний предмет

Декоративно-ужиткове мистецтво

Навчальний заклад

Центр дитячої творчості "Надія"

Місто\село, район, область

м. Першотравенськ, обл. Дніпропетровська

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.04.2016-23.04.2016р

Місце проведення тренінгу

М. Першотравенськ ЗШ №5

Тренери

Чигринець Мирина