Портфоліо Романій Надії Іванівни за проектом "Три в одному"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:50, 19 квітня 2016, створена Romaniy21121956 (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

Перейти до: Навігація, пошук

ппрророharingaring=Назва навчальної теми= Вегетативні органи вищих ролслин

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія (ботаніка), хімія, географія.

Вік учнів, клас

6 клас, 12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект спрямований на формування і розвиток практичних навичок учнів з біології. Виконуючи проект, учні закріплюють теоретичні знання, визначають свій рівень засвоєння теми, розуміють значення теми у практичному повсякденному житті.Завдання і цілі проекту, відкориговані для різних за рівнем підготовки учнів, дають можливість кожному учню відчути себе експерементатором, дослідником, успішним учнем. Результатом проекту мають стати конкретні рекомендації для любителів кімнатного квітникарства, вчителів - завідуючих навчальними кабінетами з питань правильного розміщення кімнатних рослин у кабінеті. Така робота передбачена навчальною програмою з біології для 6-го класу. Практичні компетеції учнів формуються згідно Концепції біологічнгої освіти.

План вивчення теми (вставити файл)

Шаблон Плану вивчення теми Автор Модуль 1. Заповніть всі відомості про себе та навчальний заклад, в якому ви працюєте Ім’я, по-батькові та прізвище Надія Іванівна Романій Назва навчального закладу Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа №56 Дніпропетровської міської ради Місто, село, район, область м. Дніпропетровськ Амур-Нижньодніпровський Відомості про тренінг Модуль 1. Заповніть всі відомості про тренінг Дати проведення тренінгу 11.04-23.04.2016 Тренери Філюк Галина Іванівна Місце проведення тренінгу Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа №56» Опис навчальної теми Модуль 1-2: Обдумайте навчальну тему та можливий сценарій вивчення теми. Переглядайте та змінюйте цей розділ впродовж всього тренінгу. Назва «Три в одному» Стислий опис Модуль 2: Напишіть перший варіант стислого опису. Модуль 9: Запишіть остаточний варіант стислого опису вивчення теми.

6 клас. «Вегетативні органи вищих рослин».    Проект спрямований на формування і розвиток практичних навичок учнів з біології. Виконуючи проект, учні закріплюють теоретичні знання, визначають свій рівень засвоєння теми, розуміють значення теми у практичному повсякденному житті. Завдання і цілі проекту, відкориговані для різних за рівнем підготовки учнів, дають можливість кожному учню відчути себе експерементатором, дослідником, успішним учнем. Результатом проекту мають стати конкретні рекомендації для любителів кімнатного квітникарства, вчителів - завідуючих навчальними кабінетами з питань правильного розміщення кімнатних рослин у кабінеті. Така робота передбачена навчальною програмою з біології для 6-го класу. Практичні компетеції учнів формуються згідно Концепції біологічнгої освіти.  

Предмет, навчальна тема Біологія .Тема «Вегетативні органи вищих рослин». Географія, хімія. Клас (вікова категорія) Модуль 1-2: Запишіть клас та вік учнів 6 клас. 11-12 років. Приблизний час вивчення теми Модуль 2: Запишіть орієнтовний час вивчення теми Модуль 9: Подумайте та запишіть, скільки часу потрібно для вивчення цієї теми за її описом Наприклад: десять 45-хвилинних уроків Освітні засади Державні освітні стандарти Модуль 3: Скопіюйте перший варіант вимог Державних освітніх стандартів, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних освітніх напрямів.

     Учень повинен знати і розуміти закономірності функціонування живих систем, їх розвиток і взаємодію, взаємозв'язок із неживою природою, мати    уявлення про природничо-наукову картину живого світу, синтез ідей про живі системи, оволодіти елементами наукового пізнання живої природи, сформувати складові наукового мислення (класифікація, екологічність, еволюційність та історизм, системність і цілісність),   розуміти необхідність ра¬ціонального використання й відновлення природних ресурсів, вироб¬ити навички застосування знань із біології у повсякденному житті. знання про будову, функціонування, розвиток і поведінку організ¬мів, принципи роботи регуляторних систем, зв'язок організмів різ¬них царств та екологічних груп із середовищем існування, значення їх у природі, господарстві та житті людини, місце й роль людини в світі;

- пояснювати взаємозв’язок будови та функцій вегетативних органів вищих рослин та їх взаємозв’язок (внутрішні зв’язки в системі «рослина»), процеси життєдіяльності та основні властивості рослин, виявляти взаємозалежність органів вищих рослин та їхню при¬стосованість до умов існування, визначати середовище існування рослин за їх зовнішньою будовою, використовувати набуті знання для вирощування кімнатних рослин тощо.

Навчальні програми Модуль 3: Скопіюйте перший варіант вимог навчальних програм, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних навчальних предметів. Учень/учениця: називає: - основні процеси життєдіяльності рослини (ріст, живлення, фотосинтез, дихання, транспорт речовин); умови, необхідні для життєдіяльності рослин; речовини, необхідні для живлення та дихання рослин; умови за яких відбувається фотосинтез; тканини рослин (твірні, покривні, основні, провідні, механічні) та їх функції; вегетативні органи рослини (корінь, пагін: стебло, листок брунька,) та їх основні функції; відмінності коренеплоду і кореневищ. Наводить приклади: рухів рослин; рослин з видозмінами кореня (3-4), рослин з видозмінами пагона та його частин; способів вегетативного розмноження рослин. Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів Модуль 3:Запишіть перший варіант навчальних цілей. Доповнюйте, змінюйте навчальні цілі в кожному наступному модулі. Я хочу навчити учнів пов’язувати між собою будову та функції вегетативних органів вищих росли та процеси життєдіяльності, які вони забезпечують. Сформувати навички аналізу біологічного об’єкту, уміння складати тематичні біологічні диктанти, кросворди. Виховувати екологічне мислення, природоохоронний світогляд. Розвивати навички роботи з додатковим матеріалом, інтернет-ресурсами, створення міні-проектів, презентацій тощо. Формувати і розвивати практичні навички з предмету. Особливо дати учням розуміння, що знання з біології потрібні для життя, створення комфортних і здорових умов для апраці і відпочинку.

Основні запитання Модуль 3. Запишіть перший варіант Ключового, Тематичних та Змістових запитань. Переглядайте та вдосконалюйте їх за необхідності в наступних модулях. Ключове запитання Як пов’язані вегетативні органи вищих рослин між собою та з навколишнім середовищем і забезпечують цілісність рослинного організму? Тематичні запитання Що таке живий насос? Про що розповів пеньок? Звідки з’являється новий пагін. Що відбувається в зеленій хімічній лабораторії?. Які є чужі серед своїх? Чи в любих умовах ростуть рослини? Чи правильно розміщені квіткові рослини в навчальних кабінетах школи? Змістові запитання Які органи називаються вегетативними? Які є корені та кореневі системи? Як клітинна будова кореня пов’язана з його функціями? Як рослина та людина використовує видозміни кореня? Які умови необхідно створити для формування сильної кореневої системи? Що потрібно знати про пагін? ( зовнішня будова, різноманіття та відозміни). Яку внутрішню будову має дерев’янистий пагін у зв’язку з його функціями? Брунька – що це? Яку зовнішню будову має листок? Які є листки? Як листок забезпечує автотрофне живлення рослин? Як дихає рослина? Що таке транспірація? Що потрібно знати, щоб правильно розмістити рослини в навчальному кабінеті? План оцінювання o Модуль 3: Запишіть перший варіант Плану оцінювання та запишіть остаточний варіант методів та інструментів оцінювання навчальних потреб учнів в розділі На початку навчального проекту. o Модуль 7: Запишіть перший варіант Стислого опису оцінювання та створіть Форму оцінювання для прикладу учнівської роботи. o Модуль 8: Створіть інструмент для оцінювання самоспрямування учнів у навчанні та створіть остаточний варіант Плану та Стислого опису оцінювання. Графік оцінювання На початку проекту Впродовж роботи над проектом Наприкінці роботи над проектом Впишіть методи -Фронтальна бесіда Анкетування Опитувальний лист

Впишіть інструменти Перелік питань Індивідуальний аркуш опитування

Впишіть методи Спостереження Перегляд виконання роботи Самостійні роботи Біологічні диктанти

 	Впишіть інструменти 

План виконання роботи Аркуші з текстами роботи Індивідуальні аркуші з біологічними диктантами Впишіть методи оцінювання, які допомагають визначити рівень розуміння вивченого, навички учнів, які вони отримали в результаті роботи над проектом; а також заохотити учнів до подальшого пізнання своїх особливостей мислення, визначити подальші навчальні потреби учнів та спонукати їх до подальшого навчання Впишіть інструменти оцінювання, які допомагають визначити рівень розуміння вивченого, навички учнів, які вони отримали в результаті роботи над проектом; а також заохотити учнів до подальшого пізнання своїх особливостей мислення, визначити подальші навчальні потреби учнів та спонукати їх до подальшого навчання Стислий опис оцінювання Я використовую для оцінювання навчальних досягнень учнів інтерактивні форми і методи, які узагальнила в методичних рекомендаціях «Інтерактивні форми і методи узагальнення та контролю знань» (додаються). Крім того розробила критерії оцінювання учнівської презентації, публікації, портфоліо. Всі результати заносились у таблицю «Панорама індивідуальних досягнень», в якій кожний учень має змогу побачити свої результати на кожному етапі та за кожний вид роботи. Це дає можливість учневі коригувати свою діяльність. Методичні засади Попередні знання та навички Для виконання роботи учeнь повинен мати первинні уявлення про вищі рослини, їх органи. Знати про будову рослинної клітини, рослинні тканини. Повинен уміти користуватись текстовим редактором Word, програмами Excel, Publisher, PowerPoint. Діяльність учнів та вчителя o Модуль 3: Записати, як використовується при вивченні теми презентація. o Модуль 4 і 5:Записати, як учні використовуватимуть Інтернет при вивченні теми. o Модуль 6: Після створення прикладу учнівської роботи записати про те, як учні його створюватимуть o Модуль 7: Записати, як відбуватиметься оцінювання учнівського проекту. o Модуль 8 Описати, як здійснюватиметься диференціація навчання в ході вивчення теми. o Модуль 9: Описати, як здійснюватиметься фасилітація навчального процесу, які будуть учням надані інструкції та вказівки для допомоги.

Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання

Диференціація навчання Учні, що мають проблеми у навчанні Для забезпечення успішної роботи учнів, які мають проблеми у навчанні я виділю додатковий час для консультації, зміню та конкретизую завдання і цілі проекту для таких учнів. Для окремих учнів змінюю завдання, приводячи їх у відповідність до рівня підготовки слабких учнів. Також до виконання завдання прикріпила сильного учня-консультанта. Для цих учнів демонстрацію та захист роботи замінити на співбесіду. Обдаровані учні Для учнів з високим рівнем навченості пропоную індивідуальні завдання – самостійне вивчення додаткових питань, які в підручнику викладені недостатньо, створити з цих питань презентації, публікації, форторепортажі, заочні екскурсії з використанням інтернет-ресурсу. Також ці учні створюють тексти тематичних диктантів, тести по темі для учнів з різним рівнем підготовки. https://uk.wikipedia.org/wiki/, http://www.domrastenia.com/

Матеріали та ресурси Технічне забезпечення (відмітьте необхідне) 0 Фотоапарат 0 Комп’ютер (и) 0 Цифровий фотоапарат 0 DVD - програвач 0 Доступ до Інтернету 0 Лазерний диск 0 Принтер 0 Мультимедійний проектор 0 Сканер 0 Телевізор 0 Відеомагнітофон 0 Відеокамера 0 Обладнання для відео конференцій 0 Інше

Програмне забезпечення (відмітьте необхідне) 0 Програма для роботи з базами даних/ електронними таблицями 0 Програма для створення публікацій 0 Програма для електронної пошти 0 Енциклопедія на компакт-диску 0 Програма для роботи із зображеннями 0 Програма для створення комп’ютерних презентацій 0 Програма для роботи з Інтернетом 0 Програма для розробки веб-сторінок 0 Програма для роботи з текстами 0 Інше

Друковані матеріали Підручники, посібники, художня література, довідники, енциклопедії, інструкції тощо. Обладнання та канцтовари Зошит для записів спостережень, кольорові олівці, горщики для кімнатних квітів, маркери, фотоапарат, CD диск. Інтернет ресурси https://uk.wikipedia.org/wiki/, http://www.domrastenia.com/

Інші ресурси Учителі – завідувачі навчальними кабінетами

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

конфедіційність учня ;;l; плагіат Тест про авторське право Презентація про авторське право

Відомості про автора

Надія Романій

заступник директора з НВР,учитель біології

Комунальний заклад освіти "Середня загальноосвітня школа №56"

м.Дніпропетровськ

м.т.0968586019

Відомості про тренінг

Вiдкритий свiт

Дати проведення тренінгу

11 квітня - 23 квітня 2016 року

Місце проведення тренінгу

Комунальний заклад освіти "Середня загальноосвітня школа №56" Дніпропетровської міської ради

Тренери

Філюк Галина Іванівна

Корисні посилання

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м. Дніпропетровськ, КЗО СШ № 56, 11 - 23 квітня 2016 року

www.goole.com www.yandekx.ru

www.iteach.com.ua

http://educate.intel.com/uahrojectdesign

htt://ru.wikipedia.org/wik

wikilavesearth.org.ua