Приклад учнівської веб-статті на тему "Успішна особистість"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:29, 19 квітня 2016, створена Горб (обговореннявнесок) (Хід і результати дослідження)

Перейти до: Навігація, пошук

(Цю сторінку створено як приклад учнівського проекту за 10 версією курсу Intel "Навчання для майбутнього" до вивчення теми "Особистість" в курсі "Основи психології, 10 клас".)


Назва проекту

Успішна особистість

Автори проекту

група учнів 10-А класу, Щербина Ілля, Батурін Андрій, Зімненко Володимир, Ломака Юлія, Бойко Анастасія

Тема дослідження

Будуємо особистість

Проблема дослідження

Чому кожна людина прагне бути УСПІШНОЮ ОСОБИСТІСТЮ?

Гіпотеза дослідження

На основі дослідження учасники проекту з'ясують: -Як мені стати успішним учнем?- Що я думаю "Що таке успіх"?- Як знайти ключ до успіху?- Для чого мені треба будувати свою особистітсь?- Що я роблю для свого майбутнього? - На кого мені рівнятися?. В кінці проекту оцінюють свої вміння, особистісні якості і те, наскільки їм вдалося змінитися самим в процесі роботи над дослідженням.

Мета дослідження

Допомогти старшокласникам у самореалізації як особистості, орієнтованої на успіх, готової знайти своє місце в дорослому суспільстві.

Хід і результати дослідження

На початку роботи учитель демонструє учням презентацію проекту під назвою «Успішна особистість». Після презентації старшокласники разом з учителем міркують на тему «Що таке успіх» та створюють портрет успішної особистості. Заповнюють анкету П'ять хвилин наодинці з собою, яка допоможе замислитися над тим, чи все задовольняє їх в їхньому житті. Працюють над своєю діаграмою, розташувавши фактори успіху в порядку важливості по шкалі зростання та будують свою "сходинку успіху" - план кар'єрного росту. Далі учні знайомляться з філософією успіху відомих всьому світу людей, виводять свою формулу успіху життя або розробляють 10 практичних порад, як стати цікавою та приємною людиною. Старшокласники беруть інтерв’ю – перше, у один-одного, друге, у людей, які досягли в своєму житті успіху. Потім старшокласники переходять до блоку завдань, які включають в себе різні способи самопізнання: психологічні тести, практичні завдання, тренувальні вправи, націлені на розкриття у старшокласників внутрішніх можливостей та розвиток їх умінь об’єктивно та критично оцінювати себе, аналізувати свої здібності, переваги, недоліки. Слідуюча робота починається з обзору особистісних якостей, якими повинна володіти успішна людина та виконують знову спеціальні завдання на розвиток цих якостей. На останньому етапі – здійснення самоаналізу успіхів та досягнень. Учні оцінюють свої уміння, особистісні якості і те, наскільки вдалося кожному змінитися в процесі роботи над дослідженням самопізнання і самовдосконалення.

Висновки

Корисні ресурси

З.І. Молчанова, А.А. Тимченко, Т.В. Черникова “Личностное портфолио старшеклассника”, 3-е издание, Москва “Глобус”.

http://invest-program.com.ua/uspishna-lyudyna/ - стаття “Успішна людина … Що значить бути успішним?».