Навчальний проект Калашник Віти на тему "Квіти в моєму житті"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
« Квіти в нашому житті»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Читання, Я у світі, малювання.
Вік учнів, клас
7-8 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
До початку вивчення теми Вчитель має віднайти всі можливі види рослин. Підготувати закладки для використання учнями під час читання для спрямування їх критичного мислення і розуміння версій розповідей про рослини. Роздати брошуру з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі.Файл:Квіти і ми.JPG Файл:Квіти і ми 2.JPG
Тиждень перший Поставити учням Ключове запитання – «Що прикрашає наше життя?». Почати обговорення із запитання учням, чи усі вони знайомі з різновидами рослин, чи бачили вони їх , а можливо переглядали фото,відео з рослинами, які привертають їх увагу. Більшість має їх знати. Для тих, хто не знає, в наступній вправі, що виконується в парах, об’єднати їх з учнями, які знають різновиди рослин, які їх оточують. Попросить учнів об’єднатися у пари та розповісти інформацію один одному. Поставте Тематичне питання Яке значення мають рослини у нашому житті? Поставте змістовні запитання: Як прикрашають квіти світ навколо мене? Як ми можемо зберігати та примножувати рослини планети?. Розкажіть учням, що є багато видів рослин, і що вони будуть мати можливість ознайомитися з багатьма видами рослин, які ми можемо зберігати, примножувати на планеті. Покажіть учням, як використовувати закладки, на яких є тексти щодо виконання ними групових проектів, а на звороті вільне місце, де учні можуть робити свої нотатки. Закладки можуть використовуватися для спрямування учнів під час читання в якості моделі як використовувати запитання для зосереджуватися на певних поняттях, як працювати з уявними образами рослин, робити висновки. Тиждень другий Для задоволення різноманітних навчальних потреб і інтересів учнів, забезпечте учнів текстами для читання з картинками про рослини. Об’єднайте учнів у малі групи. Поставте завдання, щоб малі групи розробили мультимедійну презентацію для порівняння і зіставлення кожної групи рослин. Роздайте та обговоріть Форму оцінювання презентацій, щоб допомогти учням здійснювати моніторинг їхнього прогресу у ході роботи над презентаціями. Форма оцінювання презентацій може бути також використана для оцінювання презентації після її презентування для виставлення формальної оцінки. Тиждень третій та четвертий Поставте учням Тематичне запитання Як прикрашають квіти світ навколо мене?
Розгляньте Змістові запитання: Чому деякі види рослин опиняються під загрозою?
Назвіть деякі зникаючі рослини нашого регіону? Ознайомте учнів з презентацією «Рослини навколо нас». Обговоріть різні можливі види рослин. Об’єднайте учнів в малі групи і призначте кожній по одному виду рослин. Обговоріть поняття точки зору і те, як вона може впливати на розповідь. Повідомте учнів, що їхнім завданням буде попрацювати у групі, щоб переписати різні види рослин, розмістити цю інформацію у блозі або у текстовому редакторі. Нехай учні планують свої ідеї, використовуючи графічні схеми, контрольні списки, графіки часу, фото, розкадрування, або техніку мозкового штурму. Спостерігайте за роботою груп, ставте їм запитання і робіть короткі нотатки про хід обговорення, планування , проблеми та досягнутий учнями прогрес. Використовуйте ці нотатки для того, щоб планувати своє подальше викладання навчальної теми для того, щоб допомогти учням у спільній роботі та формування у них навичок самокерування та самоспрямуваня у навчанні. Роздайте учням Форму оцінювання блогу, щоб вони могли орієнтуватися при створенні блогу.
Після того як учні почнуть генерувати свої перші ідеї щодо пізнання інформації, нагадайте їм про такий літературний елемент, як «точки зору» і запитайте учнів, щоб переконатися, що вони включили цей елемент у перелік своїх ідей. У малих групах вони мають надавати зворотний зв'язок до блогів один одного. Форма зворотного зв'язку з однокласниками допомагає авторам роботи організувати свої думки і також допомагає забезпеченню конструктивного зворотного зв'язку (наданню коментарів та відгуків від однолітків). Необхідно запланувати достатню кількість часу для груп, щоб вони могли проектувати, писати і публікувати свої роботи. Після завершення збору інформації попросіть учнів створити вікі-статтю свого класу, щоб поділитися своєю роботою з іншими людьми. Контрольний список питань для вікі, допомагає скеровувати роботу учнів класу під час роботи над вікі-сайтом. Разом з учнями створіть Форму для опитування для того, щоб попросити відвідувачів сайту дати відповіді на запитання, що допоможуть з’ясувати, чи дійсно на Землі досить багато видів рослин. Нехай учні розмістять зовнішнє посилання на Форму для опитування на своєму вікі-сайті і протягом певного часу здійснюйте збір даних. Після того, як буде зібрано достатню кількість даних з опитування, проведіть аналіз даних за допомогою електронних таблиць (або скористайтеся автоматичною побудовою діаграм результатів опитування на Гугл). Попросіть учнів створити графіки і діаграми для відображення даних. Нарешті, попросіть учнів створити сторінку, що узагальнює зібрані дані, та розмістіть її на сайті. Допоможіть учням зробити висновок щодо того, як вибір оповідача змінює казку.
Тиждень п’ятий Учні відвідують веб сайти про рослини, щоб поділитися своїми розповідями про рослини, презентувати свої ідеї. Попросіть учнів використати персонаж однієї з розповідей своїх груп для створення плакатів "Розшукується". На плакаті може бути зображено квітку, створюється плакат на тему "Шукаємо шляхи та засоби квітучої планети, щоб жити довго і щасливо". В усіх випадках, інформація на плакаті повинна ґрунтуватися на інформації про рослини в блозі. Переконайтеся в тому, що ви надали учням вимоги та інструкції щодо проекту, щоб допомогти їм під час створення своїх плакатів. Тиждень шостий Поставте Тематичне запитання: Як ми можемо зберігати та примножувати рослини планети? Попросіть учнів методом мозкового штурму скласти початковий список відповідей на це запитання. Деяким учням можуть знадобитися додаткові інструкції та вказівки, щоб допомогти їм планувати свої дії. Після цього вони можуть поліпшити та доопрацювати, уточнити свої ідеї та дії, використовуючи пропозиції від своїх однолітків. Підсумок Завершіть вивчення теми, звернувшись знову до Ключового запитання «Що прикрашає наше життя?». Запропонуєте учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках спостережень. Надайте їм свої коментарі до їх записів у щоденниках. Нагадаєте їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на це запитання. Потім організуйте обговорення всім класом і попросіть їх поділитися своїми відповідями з усіма.