Данильченко Катерина Юріївна

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 22:41, 23 грудня 2015, створена Pidlubnaliliya (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Геометричні фігури?!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія, українська мова, література; музика, образотворче мистецтво; інформатика; Я і Україна, довкілля, природознавство; математика; фізична культура, ОБЖ.

Вік учнів, клас

5-7 клас 10-12 років

Стислий опис проекту

Учні обирають предметну область за своїми інтересами ( побут, жива природа, спорт, наука, техніка, харчування та інше) та збирають статистичну інформацію щодо тематичного питання за певний проміжок часу та занотовують її у спеціальний маршрутний листок проекту. Використовуючи ці дані, вони будують діаграму розподілу кількості геометричних фігур у своїй області та спільно знаходять співвідношення кількості фігур, що вивчаються у оточуючому світі. Моделюють ситуацію відсутності однієї із геометричних форм у світі.

Учні будуть розробляти інформаційний бюлетень та розробляти веб-сторінки з фотографіями, малюнками та статтями для шкільного веб-сайту.

Учні створюватимуть та демонструватимуть свої мультимедійні презентації для класу. Учні набудуть навиків організації колективної роботи.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання

        На початку виконання проекту я провела для учнів опитування, використовуючи метод "Опитувальник", так як учні вже знайомилися з даною темою у попередньому класі, для перевірки вже набутих знань, а також презентацію основних запитань (метод "Перегляд презентації вчителя та її обговорення"),  для того щоб учні ознайомилися із завданнями .
       Впродовж роботи над проектом використала метод "Форми оцінювання (само- та взаємооцінювання)", тобто Форму оцінювання для роботи в групах та самооцінки, для того щоб учні змогли оцінити чи уміють вони  працювати самостійно, в групі та чи можуть вони оцінити роботу інших учнів. Велася робота з методами оцінювання такими, як "Консультації, Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося", де учні працювали з  журнали спостережень  або письмовими оглядами, звітами, для того, щоб бачити поступове виконання завдань груп. Також ці методи дали змогу учням спочатку обдумати запитання, потім у парі з іншими учнями обговорити можливі відповіді на нього, а потім представити свої ідеї всьому класу для загального обговорення. Це допомагає учням організувати свої попередні знання і висунути нові ідеї. 
       Наприкінці роботи над проектом, було використано метод "Демонстрація (захист проекту)", а саме Форму оцінювання презентації (продукту). Цей метод допоміг визначити чи досягли нових знань, вмінь, навичок учні а також побачила чіткий результат з висновками. 
       Але ж все таки кінцевим продуктом проекту є учнівський блог з певної навчальної теми, для оцінювання якого, є спеціальна форма для оцінювання учнівського блогу.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери