Навчальний проект "Визначення середньої швидкості нерівномірного руху"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Механічний рух
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основні предмети: фізика і трудове навчання Другорядні предмети: математика і музичне мистецтво
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Учні обирають предметну область за своїми інтересами ( побут, жива природа, спорт, наука, техніка, харчування та інше) та збирають статистичну інформацію щодо тематичного питання за певний проміжок часу та занотовують її у спеціальний маршрутний листок проекту. Учні будуть розробляти інформаційний бюлетень та розробляти веб-сторінки з фотографіями, малюнками та статтями для шкільного веб-сайту. Учні створюватимуть та демонструватимуть свої мультимедійні презентації для класу. Як додаткове розширення цього проекту учні створять мультимедійну збірку робіт – учасників проекту „ Визначення середньої швидкості нерівномірного руху ” та помістять результати на сайті школи. Учні набудуть навиків організації колективної роботи.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання буде проходити протягом виконання проекту. Воно ділиться на три етапи, які будуть оцінені окремо:
Початок проекту
Ознайомлення учнів з презентацією основних питань, проведення бесід з учнями щодо знань та здібностей учнів, заповнення форми вхідного опитування, обговорення питань, які цікавлять учнів стосовно теми, заповнення таблиці ЗХД.
Виконання проекту
Обговорення досліджень, обмін знаннями та власними думками за допомогою сервісів учнівського блогу, проведення оцінювання робіт інших команд, пропонування власних способів вирішення проблемних питань, створення діаграм.
Підведення підсумків
Захист власних проектів, оцінювання презентацій та буклету, оцінювання виконання групового завдання, обговорення отриманих результатів та запропонованих ідей.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Діяльність учнів та вчителя Модуль 3:
Записати, які дослідження виконують учні при вивченні теми.
Модуль 4: Записати, як здійснюється з’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок. Як вступна презентація допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів.
Модуль 5 і 6:
Записати, як учні використовуватимуть Інтернет при вивченні теми, виконанні проектів .
Модуль 7:
Після створення вчителем прикладу учнівської роботи записати про те, як учні його використовуватимуть в якості прикладу для створенні власних робіт.
Модуль 8: Записати, як відбуватиметься оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів.
Модуль 9:
Описати, як здійснюватиметься диференціація навчання в ході вивчення теми, формуватиметься і оцінюватиметься самоспрямованість учнів у навчанні та відслідковується їх прогрес у навчанні.
Модуль 10:
Описати, як здійснюватиметься фасилітація навчального процесу, які будуть учням надані інструкції та вказівки для допомоги їх навчанню.
Діяльність учнів та вчителя
Крок 1.
Вчитель пропонує учням переглянути буклет про метод проектів та вступну [презентацію] презентацію до даного проекту, пройти тестування для перевірки готовності до проекту і переглянути таблицю "ЗХД" та виконати навчальний тест, а учні знайомляться із правильними термінами і виконують тест.
Крок 2
Вчитель пропонує учням інструкцію про те, як працювати в Інтернеті, а учні за інструкцією шукають запропоновану інформацію та діляться цією інформацією з іншими учнями.
Крок 3.
Вчитель об’єднує учнів у 2 групи для проведення дослідження за інтересами та результатами тесту. Попередньо учні знайомляться з критеріями оцінювання презентації(проекту) та визначають свій рівень творчості за критеріями оцінювання творчості. Утворюються групи
1-а група - дослідники - практична обробка матеріалів, експериментальне дослідження 2-я група - практики – шукають способи застосування на практиці одержаних знань
Крок 4.
Учитель пропонує учням загальний план роботи, і при потребі інструкцію по виконанню проекту для групи дослідників пропонує. Учитель вчить учнів шукати інформацію в Інтернеті, пропонує їм контрольний список, а учні виконують пошук. Учитель знайомить їх з авторським правом, пропонуючи переглянути презентацію. Учні аналізують сайти за допомогою схеми, яку дає вчитель.
Крок 5.
Учитель разом з учнями з дозволу батьків створює електронні скриньки для обміну інформацією.
Крок 6
Учитель під час проведення дослідження за графіком проводить консультації у скайпі для груп учнів. Учні беруть участь у консультаціях, задають питання, обговорюють проблеми. Учитель розсилає форму для опитування на електронні адреси учнів Учні дають відповіді, які вчитель перевіряє і ставить проміжну оцінку. З окремими учнями вчитель проводить індивідуальні консультації або є відсилає учням коментарі до завдань і відповідей.
Крок 7. Виконання проекту 1-а група - дослідники – при потребі учнів інструктує вчитель і вони виконують практичну роботу 2-я група - практики – шукають способи застосування на практиці одержаних знань і створюють відповідні моделі та рекламують їх практичне значення
Крок 8.
Учні презентують свою роботу усно, демонструючи моделі та записи або презентацію Для проведення диференціації: учні можуть обирати, який обсяг матеріалу з цієї області знань вони хотіли б вивчити; їм дозволено учням обирати і виконувати альтернативні, рівнозначні завдання до тих, які ставить вчитель; учням пропонують з метою дослідження різних тем працювати індивідуально та в невеликих групах; учні можуть обирати, чи їм працювати самостійно, чи у групі; учні об’єднуються в групи в залежності від їх потреб та здібностей.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Новосад Володимир Володимирович
Фах, навчальний предмет
Вчитель фізики і трудового навчання
Навчальний заклад
ЗОШ I-II ст. с. Ярчівців
Місто\село, район, область
с. Ярчівці, Зборівський район, Тернопільська область
Контактні дані
e-mail:Nooov@ukr.net
Відомості про тренінг
Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього". м.Зборів ЗОШ І-ІІІ ст. №1, 23 листопада - 26 грудня 2015Дати проведення тренінгу
23 листопада - 26 грудня 2015
Місце проведення тренінгу
м.Зборів ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Тернопільської області