Учнівська вікі сторінка до проекту "Оксиген. Кисень."

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:09, 11 грудня 2015, створена Жовнер Людмила (обговореннявнесок) (Результати дослідження)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Чи потрібне нам чисте повітря?

Автори проекту

Учні 7 класу Новостародубської ЗШ І-ІІІ ступенів

Тема дослідження

Оксиген. Кисень.

Проблема дослідження

Cтан повітря у містах, про шкідливість речовин, що забруднюють його, про вплив повітря на здоров’я і організм людини.

Гіпотеза дослідження

Зв'язок здоров'я людини з факторами навколишнього середовища.

Мета дослідження

Зрозуміти значущість природоохоронного підходу до довкілля, визначити зв'язок здоров'я людини з факторами навколишнього середовища (на прикладі забруднення повітря).

Результати дослідження

Чи потрібен чистий кисень? У наш непростий час стресів, сильних навантажень, постійно погіршується екологічної обстановки, якість повітря, яким ми дихаємо, набуває особливого значення. Якість повітря, його вплив на наше здоров’я прямо залежить від кількості в ньому кисню. Але воно постійно змінюється.

Про стан повітря у великих містах, про шкідливі речовини, що забруднюють його, про вплив повітря на здоров’я і організм людини, ми розповімо в даній статті .

Близько 30% міських жителів мають проблеми зі здоров’ям, і одна з основних причин цього – повітря з низьким вмістом кисню. Щоб визначити рівень насиченості крові киснем потрібно заміряти його за допомогою спеціального приладу – пульсоксиметра.


Такий прилад просто необхідно мати людям із захворюванням легенів, щоб вчасно визначити, що їм потрібна медична допомога.

Як впливає на здоров’я, повітря житлових приміщень?

Вміст кисню в повітрі, яке ми дихаємо, постійно змінюється. Наприклад, на морському узбережжі його кількість складає в середньому 21,9%. Обсяг кисню великого міста складає вже 20,8%. А в приміщенні і того менше, так як і без того недостатню кількість кисню зменшується за рахунок дихання людей у приміщенні.

Всередині житлових, громадських приміщень навіть дуже невеликі джерела забруднення створюють високі його концентрації, так як обсягів повітря там невеликий. Сучасна людина проводить в закритих приміщеннях велику частину свого часу. Тому навіть невелика кількість токсичних речовин (наприклад, загазоване повітря з вулиці, оздоблювальні полімерні матеріали, неповного згоряння побутового газу) може впливати на його здоров’я, працездатність.

Крім цього, атмосфера з токсичними речовинами діє на людину, поєднуючись з іншими факторами: температурою повітря, його вологістю, радіоактивним фоном і т.п. При недотриманні гігієнічних, санітарних вимог (провітрювання, вологе прибирання, іонізація, кондиціювання) внутрішня середу приміщень, де перебувають люди, може стати небезпечною для здоров’я.

1a.jpg

Також хімічний склад повітряного атмосфери закритих приміщень значно залежить від якості навколишнього атмосферного повітря. Пил, вихлопні гази, токсичні речовини, що знаходяться зовні, проникають всередину приміщення.

Щоб уберегтися від цього, слід застосовувати для очищення атмосфери закритих приміщень систему кондиціонування, іонізації, очищення. Частіше проводити вологе прибирання, не використовувати при обробці дешеві небезпечні для здоров’я матеріали.

Як впливає на здоров’я міське повітря?

На здоров’я людини дуже впливає велика кількість шкідливих речовин у міському повітрі. Він містить велику кількість чадного газу (СО) – до 80%, яким «забезпечує» нас автотранспорт. Це шкідлива речовина дуже підступна, не має запаху, кольору і дуже отруйна.

Чадний газ, потрапляючи в легені, зв’язується з гемоглобіном крові, перешкоджає поставку кисню до тканин, органів, викликаючи кисневе голодування, послаблює розумові процеси. Іноді він може викликати втрату свідомості, а при сильній концентрації, може стати причиною смерті.


Ці шкідливі хімічні речовини часто є винуватцями появи гіпертонії, ішемічної хвороби серця, ниркової недостатності. Також висока концентрація шкідливих речовин навколо промислових підприємств, заводів, фабрик. Проведеними дослідженнями було доведено, половина загострення хронічних захворювань проживають поблизу підприємств людей, викликана поганим, брудним повітрям.

Набагато краща ситуація у сільській місцевості, «спальних міських районах», де немає поруч підприємств, електростанцій, а також невелика концентрація автотранспорту.

71473661 downtree1b.jpg


Найбільше в кисні потребують:

  • Діти, їм потрібно його в два рази більше, чим дорослим.
  • Вагітні жінки – вони витрачають кисень на себе і на майбутню дитину.
  • Літні люди, а також люди з ослабленим здоров’ям. Їм необхідний кисень для поліпшення самопочуття, запобігання загострення хвороб.
  • Спортсменам потрібен кисень для посилення фізичної активності, прискорення відновлення м’язів після спортивних навантажень.
  • Школярам, студентам, всім, хто займається розумовою працею для посилення концентрації уваги, зниження стомлюваності.

Вплив повітря на організм людини очевидний. Сприятливі умови повітряного середовища – найважливіший чинник збереження здоров’я, працездатності людини. Тому, постарайтеся забезпечити найкращу очищення повітря в приміщенні. А також при першій можливості намагайтеся залишати місто. Поїдьте в ліс, до водоймища, гуляйте у парках, скверах.

Дихайте чистим, цілюще повітрям, необхідним для збереження вашого здоров’я. Будьте здорові!

Висновки

Вплив повітря на організм людини очевидний. Сприятливі умови повітряного середовища – найважливіший чинник збереження здоров’я, працездатності людини. Тому, постарайтеся забезпечити найкращу очищення повітря в приміщенні. А також при першій можливості намагайтеся залишати місто. Поїдьте в ліс, до водоймища, гуляйте у парках, скверах.

Корисні ресурси