Портфоліо Вальчевського Геннадія Миколайовича з теми "Будинок моєї мрії"
Зміст
Назва навчальної теми
Будинок моєї мрії
Основний та другорядні навчальні предмети
Технології та інформатика
Навчальна тема
Проектування та виготовлення макету житлового приміщення за розробленим проектом дизайну інтер’єру
Вік учнів, клас
15-16 років, 10-11 клас
Стислий опис
Вивчення теми «Проектування та виготовлення макету житлового приміщення" з технологій за розробленим проектом. Цей проект включає групову роботу учнів над пошуком і розробкою плану ідеального будинку.
Повний План вивчення теми
План навчальної теми Будинок моєї мрії (завантажити)
Навчальні цілі
- Розвиток, впровадження та донесення нових ідей до інших
- Оформлення, аналіз та синтезування інформації для вирішення проблем та відповідей на запитання
- Прийняття відповідальності за результати спільної роботи
- Розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах.
- Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем.
- Належне використання цифрових технологій, інструментів та/або комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних для успішного функціонування в суспільстві економіки знань.
- Використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації
- Належна та продуктивна праця разом з іншими
- Ефективне використання часу та розподіл робочого навантаження
Опис оцінювання
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня (чи вікі) і учнівських письмових відповідей на запитання.
Контрольний список для блогу проекту "Будинок моєї мрії" (завантажити)
Контрольний список групової роботи в проекті (завантажити)
Самоспрямування - нагадування і підказки (завантажити)
Діяльність учнів
За тиждень до початку роботи над проектом вчитель готує публікацію для учнів про метод проектів.
1 день
Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з тематикою дослідження та заповнення учнями опитувальника «Мені цікаво це знати» (створений засобами https://docs.google.com/), з допомогою якого визначається бажання учнів працювати у проекті.
Наступний крок – ознайомлення учнів з учительською презентацією (завантажити), в якій представляється ключове запитання: Про який будинок я мрію? Та оголошуються тематичні питання проекту: Які чинники впливають на наше життя? Чи впливає навколишнє середовище на наше життя? Чи хотіли б ви жити краще? В яких умовах? Чи подобається вам ваш будинок? Що б ви змінили б у вашому будинку? Чи існує «ідеальний будинок»? Який він «ідеальний будинок»? Чи можна створити «ідеальний будинок»? Як робити креслення будинку своєї мрії? Як здійснити пошук потрібного інтер'єру кімнат? Як будувати креслення?
Під час дослідження учні об’єднаються в три групи. Кожна група отримує своє завдання. На кожному етапі проводиться оцінювання учнів. Перша група учнів проводить соціальне опитування населення, працює в Інтернеті з метою виявлення та дослідження провідних будівельних фірм. Друга група – аналізує, порівнює отримані дані Третя – на основі проаналізованої інформації складає план ідеального будинку.
Далі з допомогою мозкового штурму (таблиця З-Х-Д (завантажити) та діаграми (завантажити)), учні працюють над питанням «Що ми знаємо про ідеальний будинок».Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительський документ для фасилітації – презентація (завантажити), яка розміщується в Інтернеті. Після чого вчитель представляє учням списки оцінювання робіт.
1 тиждень.
Вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп'ютером, інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернет. Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять соцопитування та пошук необхідної інформації в мережі Інтернет, учитель роздає Контрольний список для оцінки веб-сайтів (завантажити). Оцінюють отриману і знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв, що роздаються вчителем. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. Посилання на знайдені матеріали розміщуються на блозі, що створено для розміщення проміжних результатів. Блог створюють учні для збирання та систематизації інформації. Учні спілкуються між собою з приводу своєї проектної діяльності за допомогою блогу, в якому організовується співробітництво учнів в середині окремої групи, з іншими однокласниками. Виконують завдання на перевірку отриманих знань з теми. Заповнюють форми для самооцінювання та взаємооцінювання.
2 тиждень.
Працюючи в групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності. Презентують свою роботу. Результати своєї роботи представляють на окремій сторінці блогу "Будинок моєї мрії". Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів, рівень розвитку навиків мислення високого рівня.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Геннадій Вальчевський
Фах, навчальний предмет
Вчитель інформатики, технології
Навчальний заклад
Свірнівська ЗШ І-ІІІ ст.
Село, район, область
Свірнево, Голованівський, Кіровоградська
Контактні дані
Адреса електронної пошти GennadiyLuba777 на gmail.com
Відомості про тренінг
Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього". м. Кіровоград, 27 лютого - 3 березня 2012
Дати проведення тренінгу
27.02-03.03
Місце провведення тренінгу
м. Кіровоград, КОІППО ім. Сухомлинського
Тренери
Скрипка Ганна Володимирівна та Дементієвська Ніна Петрівна