Портфоліо Долженко Наталії Олександрівни

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:24, 6 липня 2015, створена Raisabondareva21 (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Дізнайся про культуру Великої Британії

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Англійська мова. Тема «Свята і традиції» Інформатика Історія


Вік учнів, клас

5 клас, 10-11 років

Стислий опис проекту

Проект називається «Дізнайся про культуру Великої Британії». Проект розрахований на учнів 5 класу і передбачає розвиток і удосконалення навичок читання, письма, говоріння та аудіювання англійською мовою. Даний проект проводитиметься з метою ознайомлення учнів з культурою однієї з англомовних країн та поглиблення в атмосферу спілкування англійською мовою. В процесі дослідження учні матимуть змогу навчитися сприймати і спробують зрозуміти англійську культуру. Учні повинні розподілитися на 4 групи по 4 людини в кожній групі. Групи будуть займатися дослідженням англійських свят, традицій, історії їх появи та порівнювати отриману інформацію з українськими святами і традиціями, знаходити схоже, подібне і відмінне. Результатом дослідження повинна бути презентація.


План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання

Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою тестів, розроблених в електронній тестовій оболонці з теми «Дізнайся про культуру Великої Британії» та діаграми Вена. Впродовж виконання проекту учні використовують щоденник виконання роботи для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в щоденниках виконання роботи допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Для успішного та вчасного оцінювання створено графік оцінювання. Учні використовують розроблену форму оцінювання презентації для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію вони отримують до того, як робота буде завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації проекту.


Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи над темою вчитель рекомендує учням познайомитися з буклетом по методу проектів та презентацією основних запитань проекту "Дізнайся про культуру Великої Британії". За допомогою анкетування виявляємо рівень інформованості учнів з даної теми. Без чого не існує нації? Які особливості святкування різних свят у Британії? Які вірші та пісні найвідоміші для конкретних свят в Україні та Британії? Чи дотримуються сучасні британці традицій святкування різних свят? Які свята і традиції Великої Британії вам подобаються найбільше? Коли святкують Різдво, Новий рік, Великдень у Великій Британії та в Україні? Які традиційні страви готують на Різдво, Новий рік, Великдень у нас та в англійців? Які символи Різдва, Нового року та Великодня? Для отримання відповіді на поставлені запитання, після перегляду презентації вчителя, учні проводять підготовчу роботу: об’єднуються в групи: «Всі свята», «Традиції святкування зимових свят в Україні та Великій Британії», «Традиції святкування весняних свят в Україні та Великій Британії», «Традиції святкування літніх та осінніх свят в Україні та Великій Британії». Потім групи відстежують і порівнюють традиції святкування різних свят у Великій Британії та в Україні відповідно до обраних ними тем. Вчитель консультує, направляє і допомагає учням в процесі дослідження. Для більш успішного виконання учнями проекту вчитель створює форми само- і взаємооцінювання, контрольний список для презентації та контрольний список самоспрямування у навчанні. Документи з фасилітації допомагають учням більше зануритися в проблему і викликають їх на спілкування, на постановку цікавих запитань. Як результат роботи над проектом учні створюють презентації. Висновки, які зроблять учні, допоможуть їм в майбутньому більш відповідально ставитися до формування власної особистості та бути відповідальними за все, що відбувається в суспільстві.


Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Долженко Наталія Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Англійська мова

Навчальний заклад

Павлоградський міський ліцей

Місто\село, район, область

м. Павлоград Дніпропетровської області

Контактні дані

dolzhenko.nata.83@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

08.06 - 20.06.2015

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Бондарева Раїса Григорівна