Портфоліо Єріної Руслани Володимирівни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Відсотки і сімейний бюджет

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, тема «Відношення і пропорції» Інформатика Українська мова

Вік учнів, клас

6 клас, 11 – 12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект розрахований на учнів 6-го класу, тема «Відношення і пропорції». Учні класу діляться на 4 групи по 7 учнів в кожній групі. Кожна з груп повинна проаналізувати зв’язок між плануванням сімейного бюджету на місяць та поняттям «відсоток», а також разом з батьками взяти участь у плануванні сімейного бюджету. Результатом даного проекту буде презентація, у якій буде показано, як, знаючи тему «Відношення і пропорції» можна спланувати сімейний бюджет та зменшити його витратну частину.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою тестів (1-ша та 2 – га групи ) та математичних диктантів, створених вчителем. Впродовж виконання проекту учні використовують щоденник виконання роботи для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в щоденниках виконання роботи допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням самостійно виконувати складові проекту (використовується мережевий опитувальник). Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Для успішного та вчасного оцінювання створено графік оцінювання. Учні використовують розроблену форму оцінювання презентації та буклету для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію вони отримують до того, як робота буде завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації та буклету.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над темою вчитель рекомендує учням познайомитися з буклетом по методу проектів та Презентацією основних запитань проекту. За допомогою тестів та математичного диктанту виявляємо рівень інформованості учнів з даної теми. Як впливають відсотки на світ? Як пов’язані математика і економія? Для чого потрібні відсотки? Як за допомогою відсотків можна зменшити витрати? Як можна заробити на депозитах? Для отримання відповіді на поставлені запитання, після перегляду презентації вчителя, учні проводять підготовчу роботу: об’єднуються в групи, вибирають капітанів, розподіляють обов’язки між членами групи. Кожен член групи протягом місяця допомагає своїм батькам планувати сімейний бюджет та слідкувати за його виконанням, робить відповідні записи у своєму щоденнику виконання роботи. В кінці місяця кожен учень аналізує отримані результати, робить графік чи діаграму, продумує можливі варіанти захисту своїх результатів. Далі учні знову працюють в групах, узагальнюючи отримані результати, готують презентацію та усний виступ для захисту проекту. Вчитель консультує, направляє і допомагає учням в процесі дослідження. Для більш успішного виконання учнями проекту вчитель створює форми само- і взаємооцінювання презентації, контрольний список для презентації та контрольний список самоспрямування у навчанні. Презентація з фасилітації допомагає учням більше зануритися в проблему і викликає їх на спілкування, на постановку цікавих запитань. Висновки, які зроблять учні в презентації, допоможуть їм в майбутньому більш відповідально ставитися до математики як науки та грошей з Інтернету, раціонально і бережливо їх витрачати.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Єріна Руслана Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Математика

Навчальний заклад

Павлоградський міський ліцей

Місто\село, район, область

М. Павлоград Дніпропетровської області

Контактні дані

ruslanayerina@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

08.06-20.06 2015

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Бондарева Раїса Григорівна