=Навчальний проект "Змії в повітрі - парадокс=
Зміст
Питання проекту
Ключове Чи є загадка в польоті Тематичне Чи дитяча забава повітряні змії
Вступ
Файл:Змії.jpg
У наш час повітряних зміїв прийнято вважати дитячою забавкою і молодіжним розвагою, але якщо відкрити історію повітряних зміїв, то багато людей не повірять, що змії застосовувалися в наукових дослідженнях, в метеорології для дослідження верхніх шарів атмосфери і аерофотозйомках, для скидання вантажів.
Історія повітряного змія
- У 1066 Вільгельм Завойовник використовував повітряні змії для військової сигналізації при підкоренні Англії. Але, на жаль, про форму стародавніх європейських зміїв, про їх конструктивних і льотних властивостях не збереглося ніяких даних.
- У 1749 А. Вільсоном (Англія) змій був використаний для підйому термометра з метою визначення температури повітря на висоті.
- У 1752 р вчений-фізик В. Франклін скористався повітряним змієм для дослідження блискавки. Відкривши за допомогою змія електричну природу блискавки, Франклін винайшов громовідвід.
- Повітряні змії застосовувалися для вивчення атмосферної електрики великим російським ученим М. В. Ломоносовим і англійським фізиком І. Ньютоном.
- У 1804 році завдяки повітряному змію сер Дж. Кейл зумів сформулювати основні закони аеродинаміки.
- У 1825 році було здійснено перший політ людини на змії. Це зробив англійський учений Д. Покок, піднявши на змії на висоту декількох десятків метрів свою дочку Марту.
- У 1873 році А.Ф. Можайський піднімався на повітряному змії, який буксирувався трійкою коней.
- Починаючи з 1894 р, повітряний змій систематично застосовується для вивчення верхніх шарів атмосфери. У 1896 р в Бостонській обсерваторії була досягнута висота підйому коробчатого змія, рівна 2000 м, а в 1900 р там же змій був піднятий на висоту 4600 м.
- У 1897 р розпочато роботи з повітряними зміями і в Росії. Вони велися в Павлівській магнітно-метеорологічної обсерваторії, де в 1902 р було відкрито спеціальне відділення.
- Широке застосування повітряний змій знайшов у метеорологічних обсерваторіях Німеччини, Франції та Японії. 3мей піднімався на дуже велику висоту. Наприклад, в обсерваторії Ліндерберга (Німеччина) домоглися підйому повітряного змія більш ніж на 7000 м.
- Перший радіозв'язок через Атлантичний океан був налагоджений за допомогою коробчатого повітряного змія. Італійський інженер Г. Марконі запустив в 1901 р на острові Нью-Фаундейшен великого повітряний змій, який літав на дроті, що служила приймальні антеною.
- У 1902 році на крейсері «Лейтенант Ільїн» провели успішні досліди з підйому спостерігача на висоту до 300 метрів за допомогою поїзда з повітряних зміїв. При цьому були використані коробчаті змії, конструкції яких була розроблена Л. Харгравом в 1892 році.
- У 1905-1910 роках на озброєнні російської армії знаходився змій оригінальної конструкції, створеної Сергієм Ульяніним.
Класифікація (види) повітряних зміїв
По конструкції
Плоскі
Найпростіші конструкції. Мають невисоку підйомної силою і малої вітрової стійкістю. Таким зміям обов'язково потрібен хвіст - шнур з підвішеними до нього грузиком.
Коробчаті
Коробчаті змії винайдені Л. Харгравом. Важливою їх особливістю є висока стійкість при відсутності хвоста..
По керованості
Керовані
Мають два леера, за допомогою яких виконують ряд заданих фігур і вони оцінюються суддями
Не керовані
Мають один леер, який спрощує управління під час запуску змія, так як спортсмен стежить тільки за поривами вітру і за його польотом
Чому вони літають?
Висновок
Розглянувши історію виникнення повітряного змія, вивчивши основні види і конструкцію, провівши порівняльний аналіз, я прийшов до наступного висновку. У наш час повітряний змій, будучи дитячою забавкою, вимагає великої уяви та сприяє розширенню кругозору. У процесі вибору типу і форми змія розвиваються схильності до дизайну, у конструктора з'являється можливість для художнього самовираження в процесі придумування емблем та інших елементів прикраси, тому політ повітряного змія - це завжди захоплююче видовище. Конструювання і запуск повітряних зміїв для людей, які ставляться до цього не як до розваги, допомагає зрозуміти основні принципи польоту всіх літальних апаратів разом узятих. Змейкова справа стала одним з розділів первісної авіаційної підготовки школярів, а повітряні змії - повноправними літальними апаратами поряд з моделями літаків і планерів, тому що дозволяють вивчити закони фізики, аеродинаміки і практичне їх застосування. Такий підхід до повітряних зміїв є початковою сходинкою для хлопців, які планують пов'язати надалі своє життя з конструюванням або експлуатуванням літальних апаратів. Без знань розрахунків, без урахування особливостей нижніх шарів атмосфери, напрямку вітру і т.д. не задавнити як повітряного змія, так і моделі планера або літака. На підставі вищевикладеного, хочу сказати, що між словами «дитяча забава» та «практична аеронавтика» я б поставив знак рівності: «Повітряний змій: дитяча забава і практична аеронавтика».
Список літератури
1. Ермаков А.М. Простейшие авиамодели: Кн. Для учащихся 5 - 8 кл. сред. шк. М.: Просвещение, 1989, - 144 с.
2. Энциклопедия самоделок. – М.:АСТ – ПРЕСС, 2002. – 352.: ил. – (Сделай своими руками).
3. Рожов В.С. Авиамодельный кружок. Для руководителей кружков школ и внешкольных учреждений М.: Просвещение, 1986.-144с.
4. http://aviaclub33.ru/?page_id=231