=Навчальний проект "Змії в повітрі - парадокс=
Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:33, 10 червня 2015, створена Nuk1cherepanuk (обговорення • внесок) (→Список літератури)
Зміст
Вступ
Файл:Змії.jpg
У наш час повітряних зміїв прийнято вважати дитячою забавкою і молодіжним розвагою, але якщо відкрити історію повітряних зміїв, то багато людей не повірять, що змії застосовувалися в наукових дослідженнях, в метеорології для дослідження верхніх шарів атмосфери і аерофотозйомках, для скидання вантажів.
Історія повітряного змія
- У 1066 Вільгельм Завойовник використовував повітряні змії для військової сигналізації при підкоренні Англії. Але, на жаль, про форму стародавніх європейських зміїв, про їх конструктивних і льотних властивостях не збереглося ніяких даних.
- У 1749 А. Вільсоном (Англія) змій був використаний для підйому термометра з метою визначення температури повітря на висоті.
- У 1752 р вчений-фізик В. Франклін скористався повітряним змієм для дослідження блискавки. Відкривши за допомогою змія електричну природу блискавки, Франклін винайшов громовідвід.
- Повітряні змії застосовувалися для вивчення атмосферної електрики великим російським ученим М. В. Ломоносовим і англійським фізиком І. Ньютоном.
- У 1804 році завдяки повітряному змію сер Дж. Кейл зумів сформулювати основні закони аеродинаміки.
- У 1825 році було здійснено перший політ людини на змії. Це зробив англійський учений Д. Покок, піднявши на змії на висоту декількох десятків метрів свою дочку Марту.
- У 1873 році А.Ф. Можайський піднімався на повітряному змії, який буксирувався трійкою коней.
- Починаючи з 1894 р, повітряний змій систематично застосовується для вивчення верхніх шарів атмосфери. У 1896 р в Бостонській обсерваторії була досягнута висота підйому коробчатого змія, рівна 2000 м, а в 1900 р там же змій був піднятий на висоту 4600 м.
- У 1897 р розпочато роботи з повітряними зміями і в Росії. Вони велися в Павлівській магнітно-метеорологічної обсерваторії, де в 1902 р було відкрито спеціальне відділення.
- Широке застосування повітряний змій знайшов у метеорологічних обсерваторіях Німеччини, Франції та Японії. 3мей піднімався на дуже велику висоту. Наприклад, в обсерваторії Ліндерберга (Німеччина) домоглися підйому повітряного змія більш ніж на 7000 м.
- Перший радіозв'язок через Атлантичний океан був налагоджений за допомогою коробчатого повітряного змія. Італійський інженер Г. Марконі запустив в 1901 р на острові Нью-Фаундейшен великого повітряний змій, який літав на дроті, що служила приймальні антеною.
- У 1902 році на крейсері «Лейтенант Ільїн» провели успішні досліди з підйому спостерігача на висоту до 300 метрів за допомогою поїзда з повітряних зміїв. При цьому були використані коробчаті змії, конструкції яких була розроблена Л. Харгравом в 1892 році.
- У 1905-1910 роках на озброєнні російської армії знаходився змій оригінальної конструкції, створеної Сергієм Ульяніним.