Web-орієнтир віртуального світу
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Web-орієнтир віртуального світу
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформатика, психологія
Вік учнів, клас
9 клас (14-15 років)
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Даний проект проводиться для учнів 9 класу в межах теми «Комп’ютерні мережі».
Під час роботи над проектом учні ознайомлюються з Інтернет-загрозами, розглядають правила неттикету, Формулюють правила безпечної поведінки у веб-просторі. Для цього діти повинні провести анкетування серед однокласників, щоб визначити з якою метою вони використовують мережу Інтернет, якого типу сайти їм найцікавіші та корисніші, чи стикались вони з проблемами під час роботи в мережі та з якими саме. Результати анкетування будуть опрацьовані та подані у вигляді діаграм з метою визначення головних небезпек Інтернету. Далі учні проведуть пошук в Інтернеті відомостей щодо того, як убезпечити себе від цих небезпек. Інформація буде систематизована та укладена у вигляді «Кодексу користувача Інтернету». Результатом проекту буде створення учнівського блогу, у якому міститиметься список корисних посилань на сайти з порадами щодо безпечного користування Інтернетом, класифікація Інтернет-загроз та коротка їх характеристика, «Етикет користувача службами Інтернету», положення про авторське право на матеріали опубліковані в мережі, критерії аналізу інформаційних матеріалів знайдених в Інтернеті та правила користування мережею у вигляді «Кодексу користувача Інтернету». В кінці проекту учні також пройдуть тестування на сайті «Про Інтернет» та отримають відповідні сертифікати «Інтернет-грамотності», які також викладуть у своєму блозі.
Проект покликаний підкреслити важливість теми, розвинути інтерес дітей до предмету, допомогти набути навичок самостійної роботи, навчити отримувати задоволення від самостійного пошуку знань і вирішенні завдань.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На різних етапах проектної діяльності вчитель може використовувати такі види оцінювання (якщо класифікувати за цілями та призначенням):
- Попереднє.
- Поточно-контролююче.
- Підсумкове.
Попереднє оцінювання має діагностичні задачі і здійснюється на початку вивчення курсу. Для попереднього оцінювання використовується метод "Знаю-Хочу_знати-Дізнаюся". При цьому можна легко визначити на якому рівні учні уже володіють темою, на що потрібно звернути більше уваги, а в яких моментах дехто з учнів й сам може викласти навчальний матеріал для тих однокласників, які ще не володіють даною темою. Розділ "Дізнаюся" можна розглядати як план діяльності учнів з даного проекту. Також для попереднього визначення рівня знань можна скористатися вправами "Так-Ні", "Світлофор" та подібними їм. Приклад запитань для вхідного анкетування та вправи "Так-Ні"
Поточне оцінювання — це систематична перевірка і оцінювання освітніх результатів учня з конкретних тем та на окремих заняттях. Для поточно-контролюючого оцінювання можна використати тестування, яке міститиме ще й теоретичний матеріал з поясненнями у разі якщо учень дав неправильну відповідь. Наприклад, таку презентацію
Для підсумкового оцінювання використовуються тести сайту "Про Інтернет разом з Googl та i.ua". Результатом проекту є створений учнями блог для оцінювання якого використовуються наступні критерії.
Оцінювання діяльності учнів у проекті проводиться згідно таких вимог:
- доцільність використаних методів дослідження і методів обробки отриманих результатів;
- активність кожного учасника проекту у відповідності до його індивідуальних можливостей;
- естетика оформлення результатів виконаного проекту;
- доведеність прийнятих рішень, вміння аргументувати свої висновки;
- колективний характер прийняття рішень;
- вміння відповідати на питання опонентів, лаконічність та аргументованість відповідей кожного члена групи;
- характер спілкування та взаємодопомоги учасників проекту;
- необхідна та достатня глибина проникнення в проблему;
- застосування знань з інших навчальних предметів.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
І урок. (Створення проблемної ситуації)
На першому занятті вчитель знайомить учнів з основною темою проекту та особливостями проектної діяльності, заохочує дітей прийняти участь у проекті продемонструвавши відео-презентацію "Веб-орієнтир віртуального світу". Далі вчитель проводить тренінг з вправами, що демонструють потенційні небезпеки Інтернету. Після перегляду відео-презентації та за результатами тренінгу перед учнями постає проблемне питання "Як стати безпечним користувачем Інтернету?", дану проблему учні і будуть досліджувати вході проекту. Вчитель також на І уроці оголошує на яких додаткових питаннях повинні закцентувати увагу учні та у якій формі необхідно буде представити результати досліджень.
ІІ урок. (Пошук інформації)
ІІІ урок. (Систематизація, узагальнення та оформлення результатів досліджень)
ІV урок. (Звіт та презентація результатів діяльності)
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Чернова Ольга Ігорівна
Фах, навчальний предмет
вчитель інформатики
Навчальний заклад
НВК №12
Місто\село, район, область
м. Рівне