Портфоліо Гайдамаки Юлі з теми "Сонячна система"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:32, 6 травня 2015, створена Гайдамака Юля (обговореннявнесок) (Стислий опис проекту (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук



Назва навчальної теми

Сонячна система

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Вік учнів, клас

17 років 11 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Маяки життя» розроблено відповідно до навчальної програми рівня

стандарт з астрономії для учнів 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, розділ «Сонячна

система».

Завданням проекту є розвиток у дитини поняття про нашу Сонячну систему, планети та їх

порядок. Навчити розрізняти планети земної групи від газових гігантів. Також обґрунтувати

вивчення планет для природничих наук.

План вивчення теми

План вивчення теми Формування вміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість їхнього життя та життя дітей, про яких вони прочитали. Учні зможуть визначати та складати стислий опис подій, основних ідей та допоміжних деталей у повісті. В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про життя дітей під час війни. Учні зможуть проводити паралелі між особистим життям автора, сюжетом твору та особистим життям. Навчаться переконливо демонструвати ознаки твору з автобіографічними елементами. Сформується уміння з'ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість їхнього життя та життя дітей під час ІІ світової війни. В учнів будуть формуватися навички роботи з WEB 2.0 для створення щоденників, збору інформації, спільної роботи в документах, анкетування та обробки даних, прокладання маршруту на картах. Будуть вчитися критичному мисленню, відповідальному ставленню до авторського права. Сформується вміння працювати з інформацією. Навчаться використовувати комп'ютерні технології, як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації. Оволодіють базовим розумінням етичних/правових питань, пов'язаних з доступом та використанням інформації. Навчаться створювати відео і аудіо файли та розміщувати їх на ресурсах WEB 2.0 Отримають навички самостійної роботи та самоконтролю. Отримають початкові навички для визначення цілей під час планування власної діяльності. Такі цілі зазвичай стосуються читання та письма, а також навичок, необхідних у 21 столітті, таких як співпраця, планування проекту, критичне та системне мислення, творчість, вирішення проблем, оцінювання, аналіз.

https://drive.google.com/file/d/0B4qrnSetfnzDUHFKRGx6aXA1R3M/view?usp=sharing

Оцінювання

Упродовж всього проекту проводиться оцінювання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель пропонує учням розроблену ним презентаціюї , а також таблицю для визначення рівня знань учнів щодо форматів аудіо та відеофайлів Таблиця З-Х-Д та обговорення основних питань теми, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. На кожному з етапів роботи над проектом учні шукають та опрацьовують інформацію з різних джерел мережі Інтернет, заповнююють при цьому Контрольний список для оцінки веб сайтів (Приклад 1, Приклад 2). Під час роботи над завданнями учні періодично заповнюють Форму оцінювання виконання групового завдання, призначену для самостійного оцінювання своїх вмінь і навичок керування своїм навчанням. Для сприяння розвитку їх самостійності у навчанні вчитель має формувати в учнів самоспрямованість. Для цього розроблені Контрольний список з керівництва власним навчанням, Контрольний список самоспрямування у навчанні. Також для цього вчителем розроблені завдання на використання математики (Приклад 1, Приклад 2, Приклад 3). Щоб полегшити роботу учнів, вчитель пропонує для роботи готові шаблони (Шаблон для групи «Юрітер») та форми (Форма 1, Форма 2, Форма 3). Учні під час роботи над проектом здійснюють самооцінку свого просування у навчанні за допомогою розробленої вчителем Форми оцінювання блогу. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі опитування, для визначення обізнаності учнів з питань проекту та перегляду продуктів діяльності учнів. Для оцінювання створених учнями Вікі-сайтів та презентацій, вчителем створено спеціальні форми: Форму оцінювання Вікі-сайтів та оцінювання презентацій. Наприкінці роботи над проектом проводиться оцінювання діяльності учнів вчителем за допомогою Контрольного списку для вікі-сайту і Контрольного списку для блогу та захист створеної презентації під час проведення шкільної презентаційної кампанії учнівських інформаційних проектів –

Діяльність учнів та вчителя

До початку навчання за цією темою потрібно: Переглянути терміни та основні поняття у довідковому інформаційному документі. Перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати За два тижні до початку проекту вчитель роздає брошуру (сторінка1, сторінка2) з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі та визначає рівень знань і вмінь з даної теми Презентація.

Тиждень 1. Спочатку поставте перед учнями Ключове запитання:Як стати ослідником активності сонця? Можна провести з учнями мозковий штурм у малих групах та поміркувати про стратегії створення та представлення презентацій засобами сучасного програмного забезпечення. Учні ознайомлюються із презентацією вчителя, після чого варто провести з класом обговорення наступних запитань: Чи є телескоп запорукою дослідження? Також ознайомити учнів про роль кожної групи в проекті. Для визначення навчальних потреб учні заповнюють Таблицю З-Х-Д і схему для визначення рівня знань. Учні об’єднуються у три групи (за інтересом), в кожній групі по 5-6 учнів. Кожній групі надаються ролі: - Юпітер; - Сатурн; - Уран; На цьому ж тижні проводиться робота з батьками та учнями щодо ознайомлення їх з документами на відкриття електронної поштової скриньки для публікації учнів в мережі інтернет і збережені конфіденційності учнів. Результатом роботи є заповнені батьким та учнями 3 документи: Лист про дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня, Форма щодо збереження конфіденційності учня 2014/2015 н.р. і Форма батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет.

Тиждень 2. Вчитель перед початком роботи ознайомлює учнів з інформацією що до авторського права за допомогою презентації «Авторське право та правомірне використання джерел», для проведення самооцінювання пропонує учням пройти «Тест про авторське право», проводить бесіду із учнями щодо безпеки і правил роботи в мережі Інтернет, ознайомлює учнів із Формою оцінювання Інтернет-ресурсів, прикладами заповнення Приклад 1,Приклад 2, пропонує учням використовувати Інтернет-технології для спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, презентацій) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі.

Відповідно до напрямку дослідження (груп) учні визначають для себе перші завдання:

Юпітер- Розповісти цікаві факти про планету-гігант Юпітер;

Сатурн- Розповісти цікаві факти про планету-гігант;

Уран- Розповісти цікаві факти про планету-гігант Уран.

Тиждень 3. На цьому етапі дослідження учні проводять різноманітні опитування відповідно до обраного напрямку дослідження. -група «Юпітер» має скласти анкету і провести опитування у вчительському колективі чи потрібне нам досліджувати сонце. Проналізувати результати за допомогою діаграм. - група «Сатурн» має скласти анкету і провести опитування в класному колективі щодо збору інформації про моделі телескопів,які присутні у школі. Проналізувати результати за допомогою діаграм. - група «Уран» має скласти анкету і провести анкетування між учнями школи щодо інформації про те, які програми вони знають і можливо вже використовують для обробки даних з астрономії. Проаналізувати результати за допомогою діаграм.

Вчитель пропонує учням використовувати Інтернет-технології для спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, форм опитувальників тощо) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі. Наприклад, група Юпітер може заповнювати Таблицю опитування Усі проміжні та результуючі матеріали учні підключають до блогу групи! Під час роботи учні використовують розроблені для них оцінювальні документи: Форма аналізу виконання завдання, Форма оцінювання виконання групового завдання тощо.

Тиждень 4. На цьому етапі дослідження учні визначають наступні завдання:

- група «Юпітер» має розповісти та показати на відеоролику яка планета підперезана ремінцем?

- група «Сатурн» має розробити сценарій віршів про планети та розпвідаючи зняти відеоролик.(Вірші про планети: Там нема води й повітря, Тож ні вітру там, ні бурі, А до Сонця він найближче. Звуть планету цю - …(Меркурій)!

Названа в честь богині красоти, Планета з блискавками та із атмосферою, Але ніхто на цій планеті не живе. А зветься ця краса … (Венерою)!

Як бог богів величніший з усіх. Супутників у нього ціла свита. Планету знають цю усі З поважним іменем … (Юпітер)!

Його кільця відомі навіть дітям, З Юпітером – сусідом дуже схожий. Планета – велетень з низькою густиною, Її … (Сатурном) ми назвати можемо!

В чотири рази більший від Землі, На боці лежачи він крутиться, мов пан. Супутників 15 має ще крім того, А зветься чудо це … (Уран)!

Кольорову має атмосферу. Несподівано відкритий цей пустун. А названий в честь бога океану. Ви впізнали? Це ж … (Нептун)!

Там є життя. Там майже скрізь буяють трави. Там спів пташок село будить зрання. Планета – казка. Мрія. Подарунок. І ймення гордо їй звучить … (Земля)!) - група «Уран» має розробити відеокліп користування телескопом.

Результати діяльності будуть представлені на підсумковому шкільному кінофестивалі – «Ми юні астрономи!», на який планується запросити батьків та вчителів.

Результати діяльності учнів: Блог учнів Серія відеофільмів про визначних людей Вінниці - А. Артинова, М. Стельмаха, М. Пирогова тощо

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гайдамака Юлія Євгенівна

Фах, навчальний предмет

Астрономія

Навчальний заклад

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Місто\село, район, область

м.Вінниця

Контактні дані

qaidamaka на gmail

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

26.02.2015 – дата заліку

Місце проведення тренінгу

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Тренери

Кобися Алла Петрівна