Портфоліо Швець О.О.

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 08:55, 27 квітня 2015, створена Олександр Швець (обговореннявнесок) (Материалы по сопровождению и поддержке проектной деятельности)

Перейти до: Навігація, пошук


== Автор проекта == Швець Олександр Олександрович

Автор проекта

Швець Олександр Олександрович

Предмет. Возраст учащихся

Класна година. 14 - 15 років

Описание проекта

Настав час прислухатися учням до власного мовлення… Батьки кажуть-це жах! Чому ж в колі однолітків не виникає проблем у спілкуванні? Висуваємо гіпотезу: причина в сленгоманії! Насамперед, потрібно виокремити слова, які зрозумілі для учнів і незрозумілі для батьків та вчителів. Далі слід розібратися з цим мовленнєвим явищем. Наступний крок - провести соціологічне дослідження щодо «чемпіона» серед учнівських сленгізмів. Крім того, учні розроблять інформаційний бюлетень, створять мультимедійну презентацію, напишуть статті для публікацій на веб-сторінках. Як результат проекту «Сленгоманія» учні створять «Словничок учнівських сленгізмів», який запропонують батькам і вчителям.

Вопросы, направляющие проект

Основополагающий вопрос

Як допомогти батькам зрозуміти власних дітей? Чи потребує рідна мова захисту своїх громадян?

Проблемные вопросы

Сленг…Це феномен чи суржик? Як співвідносяться поняття «сучасна ділова людина» та «сленг»? Яке слово- «чемпіон» серед учнівських сленгізмів? Який шанс у сленгізмів увійти до словників української літературної мови?

Учебные вопросы

Що таке сленг? Які різновиди сленгу ви знаєте? Хто є користувачами сленгу? Де найчастіше можна почути сленг?

План проведения проекта

Підготовчий етап - спочатку учні дивляться вчительську POWER Point презентацію. Починають « мозкову атаку» пошуку можливих тем для дослідження. Поділяються на малі групи та організовують розподіл завдань для виконавців. Складають план проекту. Діяльнісний етап—Учні остаточно обирають тему проекту. Пошук матеріалів в Інтернеті, дослідження матеріалів бібліотек, друкованих публікацій, періодичної преси. Добирають ілюстрації відповідно змісту. Проводять соціологічне опитування учнів школи, беруть інтерв‘ю в батьків та педагогів Аналізують результати опитування, будують діаграму в середовищі Exel. Під керівництвом вчителя вчаться робити презентації.Створюють презентацію в режимі Power Point. Учні планують створення публікацій у вигляді інформаційного бюлетеня. Знаходять інформацію із мультимедійної енциклопедії. Навчаються створювати публікацію у програмі Publisher.Набувають навичок у створенні кросвордів в середовищі Exel. Роздрукована публікація поміщається на інформаційному стенді за два тижні до закінчення проекту. Учні вчаться та створюють веб-сторінки, на яких розміщують інформацію про свій проект. Узагальнюючий етап—Учні презентують кінцевий результат всьому класу та створюють «Словничок учнівських сленгізмів»,який запропонують батькам і вчителям

Визитная карточка проекта

Опитування в вигляді ET Excel "Який зі сленгів найпоширеніший серед учнів?"

Публикация учителя

Тестові завдання для учнів з теми "Культура мовлення", Публікація Publisher "Нагорода за кращий словник"

Презентация учителя для выявления представлений и интересов учащихся

Презентація "СЛЕНГОМАНІЯ"

Пример продукта учебной деятельности учащегося

Презентація "Яке слово чемпіон серед учнівських сленгів?", Публікація "Сленгоманія", Веб-сайт "Ми і сленг"

Материалы по формирующему и итоговому оцениванию

Таблиця з отриманими балами унів, Блог учня, Плани оцінювання презентацій, публікацій, веб-сторінок, Таблиця оцінювання проектів учнів, ЕТ Excel "Оцінювання роботи учнів за проект"

Материалы по сопровождению и поддержке проектной деятельности

Документи: "Умови, за яких використання методу проектів буде ефективним", "Навички 21 століття", "Веб-сайти і приклади блогів", "Ознайомлення з Microsoft Publisher", "Мережеві проекти". Презентація "Система навчальних цілей за Блумом"

Полезные ресурсы

Проекты с аналогичной тематикой

Другие документы